Šiais metais dėl vėgėlėms nepalankių gamtinių sąlygų (per aukšta vandens temperatūra) vėgėlių naršinimas pradėtas porą savaičių anksčiau. Šiandien jau yra apvaisinta ir inkubuojasi 1,5 mln. šių žuvų ikrų. Išsiritusios ir paaugintos lervutės, pagal mokslininkų rekomendacijas į natūralius vandens telkinius bus paleistos tik kitų metų kovo mėnesį.

Vėgėlė – plėšri žuvis, tautoje dar kartais vadinama gėlavandene menke. Maitinasi tamsiu paros metu, nepastebimai prisėlinusi prie aukos puola ir lėtai ją ryja. Šios žuvys aktyviausios būna šaltuoju metų laiku, kai vanduo jau atšalęs, itin mėgsta prastą orą ir tamsą. Laikosi vėgėlės giliau ir kur labiau akmenuotas dugnas. Lietuvoje šios įdomios žuvys daugiausiai paplitusios ežeruose, upėse ir Kuršių mariose. Vėgėlės mėsa skani, gana riebi, be ašakų, o kepenys yra laikomos delikatesu.
Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje vėgėles draudžiama gaudyti nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. bei mažesnes nei 49 cm (Kuršių mariose) ir 40 cm (kituose telkiniuose).