Per 69 savo gyvenimo metus Sh. Rushton paliko neišdildomą pėdsaką visame Jungtinių Valstijų aktyvaus laisvalaikio gyvenime. Ji buvo žurnalistė, žūklės propaguotoja ir gamtosaugos aktyvistė, kuriai už šią veiklą apdovanojimus yra įteikę net keturi JAV prezidentai ir Norvegijos premjeras.

Savo profesinę veiklą Sh. Rushton pradėjo Tenesio valstijos laukinės gamtos išteklių agentūroje, kurioje netruko tapti pirmąja jos vadove moterimi. Kartu ji darbavosi Amerikos žūklės reikmenų pramonės gigantės „Berkley” įkurtame fonde, skatinančiame paskatinti žvejoti kuo daugiau jaunimo.

Sh. Rushton taip pat vadovavo kelioms vyriausybinėms programoms, kuriomis buvo siekiama nuo narkotikų priklausomus asmenis grąžinti į normalų gyvenimą įtraukiant juos į žvejybą. Be to, įgyvendino Amerikoje didelio pasisekimo sulaukusią kampaniją, kuria skatino neteršti vandens ir tausoti vandenynų išteklius.

Beje, paskutinė Sh. Rushton knyga „No Paved Road to Freedom” (liet. - Neasfaltuotas kelias į laisvę) tapo trečiuoju jos kūrinių, kurį didžiausio pasaulyje internetinio knygyno „Amazon” skaitytojai įvertino penkiomis žvaigždutėmis.