Lukas Miknevičius

Pasikalbėjęs su murziumi mintyse pakrikštytu meškeriotoju sužinojau, kad jis yra gamtos apsaugos inspektorius. Vakar tikrino žvejus, o šiandien pats bando laimę. Turėjo kibimą, bet nepakirto, tai truputį liūdna. Žmogus pasirodė besąs labai inteligentiškas, malonus ir šaunus.

Ir tada aš atitokau. Ir pažadėjau sau niekada nė vieno kolegos meškeriotojo nevadinti murziumi. Bent jau kol jis to pats nenusipelnys savo elgesiu.

Pasikalbėjęs su murziumi mintyse pakrikštytu meškeriotoju sužinojau, kad jis yra gamtos apsaugos inspektorius. Vakar tikrino žvejus, o šiandien pats bando laimę.
Lukas Miknevičius

Taip, kažkuriuo metu Lietuvoje atsirado grupė meškeriotojų, nusprendusių, kad štai jie yra žvejų pasaulio elitas. Meškeriotojų, gaudančių tik brangiausiais įrankiais ir ieškančių tik didžiausių žuvų, reikia ar nereikia į visas puses tauškiančių apie žūklės etiką ir iš aukšto žvelgiančių į visus, kurie žvejoja kitaip nei jie. Tie žvejojantys kitaip buvo pakrikštyti murziais.

Neturi japoniško ar bent amerikietiško spiningo? Murzius. Ant ledo išsiruošei vilkėdamas ne specialų kostiumą, o vatinę striukę? Murzius. Ir valtis tavo be variklio? Murzius. Pagavai keletą karšių ir jų nepaleidai, o sudėjai į rūkyklą? Visiškas murzius.

Elitizmas savaime nėra blogai. Būtent elitiniai meškeriotojai yra tie, kurie į priekį varo visą žūklės pasaulį. Jie pirmieji išbando naujausius įrankius, jie atranda efektyviausius žūklės metodus, jie diktuoja madas. Tačiau kai jie nurašo visus kitus, tai nėra gerai.

O gal tikrasis murzius yra gerai žinomas ir kas savaitę televizoriaus ekrane besivaidenantis meškeriotojas, kuris sugautas be žūklės leidimo išpučia akis ir kuria keistus pasiteisinimus?
Lukas Miknevičius

Ar vietinis paežerės gyventojas, kasdien sugaunantis ir išsikepantis po keletą ešeriukų, yra murzius? Ar murzius yra paauglys iš vargingos šeimos, pusmetį taupęs skurdžius dienpinigius, kad nusipirktų nors ir ne prašmatnią, bet taip trokštamą meškerę?

O gal tikrasis murzius yra gerai žinomas ir kas savaitę televizoriaus ekrane besivaidenantis meškeriotojas, kuris sugautas be žūklės leidimo išpučia akis ir kuria keistus pasiteisinimus? Gal tikrasis murzius visgi yra žvejys sportininkas net per treniruotes tinkliuke visą dieną marinuojantis kelias dešimtis karšių, kuriuos paskui paleidžia puikiai žinodamas, kad bent pusė jų greičiausiai nebeišgyvens?

Murziai yra visi, kurie žvejoja pažeisdami taisykles, kurie trukdo kitiems, kurie po savęs palieka nuniokotas pakrantes, kurie namo tempia nelegalaus dydžio žuvis ar gaudo jas draudžiamu metu.

Visi kiti yra tiesiog meškeriotojai, kuriuos visus prie vandens atveja tas pats noras atitrūkti nuo kasdienybės, pabūti tyloje ir, žinoma, pasikrauti adrenalino galiausiai užkibus svajonių žuviai.

To universalaus meškeriojimo džiaugsmo niekaip negali padidinti net patys brangiausi žūklės įrankiai. Juolab jie nesuteikia teisės manyti, kad kiti to džiaugsmo yra verti mažiau.