Visą antrąją rudens pusę lašišų ir šlakių nerštaviečių apsaugai paskyrusi „Lašišos dienoraščio” komanda nuo šiol žada vykdyti dar daugiau aplinkosauginių akcijų, organizuoti įvairius renginius, kuriuose sieks plėsti savo gretas ir dar daugiau žmonių įtraukti į rūpinimąsi lašišų, šlakių bei upėtakių ištekliais Lietuvos upėse.

„Lašišos dienoraštis” taip pat ketina aktyviai bendrauti su šalies valdžios atstovais, teikti pasiūlymus teisės aktams, Mėgėjų žūklės taisyklėms ir panašiai. Entuziastai taip pat ketina dalyvauti Lietuvos ir tarptautinėse aplinkosaugos, žuvisaugos ar žuvivaisos programose, stebėti, kaip vyksta lašišinių žuvų išteklių atkūrimo darbai ir prie jų prisidėti.

„Mūsų veikla iš esmės nesikeis, tačiau tapę oficialiu dariniu turėsime svaresnį žodį, galėsime daugiau kur dalyvauti. Be to, dabar galėsime ir oficialiai gauti paramą iš gamtai neabejingų žmonių, organizacijų, kurios norėtų prisidėti prie savo veiklos”, – portalui KABLYS.lt sakė vienas iš „Lašišos dienoraščio” įkūrėjų.

Margasis upėtakis

Jau visai netrukus turėtų pasirodyti „Lašišos dienoraščio” kepurėlės, marškinėliai ir kita atributika. Visos už jos platinimą gautos lėšos nukeliaus lašišinių žuvų apsaugai.

Beje, ateityje „Lašišos dienoraščio” vyrai ketina teikti ir žūklės gidų paslaugas. Kas jau kas, o jie tikrai išmano lašišų, šlakių ir upėtakių žūklės niuansus tiek museline meškere, tiek spiningu. Tad jei svajojate susikauti su savo svajonių žuvimi, tikrai turėsite į ką kreiptis ir gauti pačių vertingiausių patarimų.