aA
Dažniausias kiekvieno žvejo sau užduodamas klausimas: “Ar verta?”. Lyg ir namie šį bei tą galėčiau nuveikti, ar šiaip paspoksoti į vieną iš ekranų ar monitorių, bet tas klausimas, virtęs įkyria mintimi, vis neduoda ramybės. Tiesą pasakius, ir atsakymą jau seniai esu sugalvojęs: “Verta, nes geriau užmigti pabandžius, nei graužtis dėl praleisto momento”.
Upėtakis
Upėtakis
© Artūras Indrišiūnas

Ką veikti žvejui, kai už lango ramus vasaros vakaras, o žmona išėjusi dažytis nagų? Visą kūną užvaldęs nerimas neleidžia ramiai nusėdėti, tad čiumpu įrankius, kuprinę, ir po pusvalandžio jau sėlinu prie upelio. Gal ir vėlokai išvykau, tad žinodamas, jog turiu nedaug laiko (žmonos procedūros irgi netruks amžinai), nusprendžiu apmėtyti kelis perspektyvius taškus lietuviškais rankų darbo vobleriukais.

Vietos puikiai pažįstamos, tad drožiu tiesiai link nedidelio posūkio, kurio gale auga mažas krūmelis. Dedu laiko patikrintą EB Lure penketuką ir pirmyn. Tikrinu mesdamas pasroviui ir, besidžiaugdamas aukštos žolės suteikiama maskuote, lėtai traukiu masalą. Nieko. Kartoju metimą, tik šiek tiek kitokiu kampu. Sukdamas ritę kas porą sekundžių pristabdau, suteikdamas vobleriui papildomą žaismą. Vėl nieko. Ilgiau gaišti neverta.

Vis negalėdamas patikėti, kad upėtakio klasikinė vieta tuščia, tyliai ją apeinu ir tikrinu, traukdamas masalą pasroviui, pridėjęs lengvą tvičą. Pajuntu, kad vobleriukas šiek tiek pasunkėjo, bet jokio smūgio ar timptelėjimo, tad stengiuosi greičiau suvynioti valą – nėr čia ko su šiukšlėmis jį po upę tampyti. Prie pat kojų pamatau, kad pačiupęs masalą upėtakis taip pat plaukia link manęs. Pamatęs mane apsisuka ir bando sprukti, bet valas neleidžia. Žuvis porą kartų švysteli iš vandens, sukasi ratu, daro kūlversčius – upėtakio klasika. Netrukus jis atsiduria krante. Spiningo rankena sužymėta centimetrais – negaišdamas laiko pamatuoju, greitas selfis ir abu keliaujam į skirtingas puses. Pradžiai 37 cm visai neblogai.

Pamanęs, kad EB Lure jau atliko savo darbą, keičiu jį į SKZ ir žingsniuoju žemyn paupiu link sekančio taško. Pakeliui stebiu upę ir nuolat atsirandančius ratilus, išduodančius, kad žuvies yra ir ji maitinasi, tik dydžiai manęs netenkina. Dėl viso pikto švysteliu kelis kartus, bet, kaip ir reikėjo tikėtis, nieko.

Upėtakis
Upėtakis
© Artūras Indrišiūnas

Priėjęs nusižiūrėtą „esą“ (taip vadinu į S raidę panašų dvigubą posūkį), tikrinu jį, stengdamasis per daug neišlįsti iš pakrantės žolių priedangos. Žuvies nėra, o galbūt ji atsargi ar abejinga. Nusivylęs trijų metimų rezultatais, sviedžiu vobleriuką kiek tik leidžia spiningas pasroviui ir labai lėtai bandau jį susigrąžinti. Matau, kad rėva, baigiantis „esui“, eina palei mano krantą, tad pravedimas visiškai lengvas, netgi su bet kokio ilgio pauzėmis. Likus kokiems penkiems metrams iki mano kojų, pajuntu lengvutį voblerio paspaudimą. Tik tiek. Dabar bent jau žinau, kad čia upėtakis yra. Nedarydamas aštrių judesių, lėtai traukiu masalą link savęs, jau galvodamas, ką reikės pakeisti sekančiu metimu. Tuo metu pamatau savo medinuką ir už jo tokiu pat greičiu plaukiantį margį, kuris karts nuo karto imituoja ataką, bandydamas išvaryti nekviestą svečią. Bet mus ne taip lengva išguiti ir tikrai nepasileisim bėgti nuo pirmo pasitaikiusio upėtakio. Atvirkščiai, sustabdau voblerį ir jis akimirkai pakimba vandenyje. Čia gudručio nervai neatlaiko ir jis įsibėgėjęs trenkia į masalą, padaro žvakę ir neria gilyn. Ir vėl klasika – kūlversčiai ir suktukai, o po kelių akimirkų žuvis krante. Juokdamasis pamanau, kad pastarasis – pirmojo brolis, plika akimi matyti tiksli ano kopija. Vėl selfis prieš išsiskiriant.

Vis dar laikau rankose telefoną, kai jo ekrane pasirodo mano žmonos nuotrauka ir įsijungia vibracija. Nujaučiu žūklės pabaigą, bet manęs tai jau negąsdina, gavau visko, ko norėjau. Nustebęs moteriškas balsas iš ragelio klausia: „Tai kur tu esi?“. Atsakau, kad pabandytų atspėti, ir išgirstu juoką. Susidedu spiningą ir patraukiu link automobilio, žinodamas, kad greit teks komentuoti nagų spalvų kibumą. Nuo veido nedingsta šypsena: dešimt metimų, du upėtakiai. Ne trofėjiniai, ne rekordiniai, netgi dideliais jų pavadinti negalėčiau, tačiau...

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Per Žolinę visi gyventojai gali žvejoti nemokamai: pasakė, kokiems vandens telkiniams tai galioja

Išsiruošus į žvejybą rugpjūčio 15 d., mėgėjų žvejybos leidimų neprireiks. Mėgėjų...

Vieni įžuvina, kiti brakonieriauja: aptikti neteisėtai laikomi tinklai

Praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dalyvavo įžuvinant...

Invaziniai karpiai paverčiami trąšomis ir gyvūnų pašarais

Kartą per metus šimtai žmonių iš viso pasaulio suplūsta į nedidelį Bato miestelį Ilinojaus...

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama kai kurių žuvų žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus...

Vasarinis vienuolikmetės Elzės laimikis – įspūdingo dydžio „vandens karvė“ (3)

Dzūkijoje vasarojanti vilnietė Elze Dukštaitė nustebino ir visko mačiusius. Uogauti, grybauti,...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Miestiečiams – nauja valdžios staigmena: teks pratintis prie kuklesnio gyvenimo (24)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi naują sumanymą. Jo planuose – miestų gyventojų...

Elektros biržoje pasiektas naujas kainos rekordas – tokio kilimo niekas nesitikėjo, situaciją prašoma ištirti (42)

Lietuvoje elektros valandinė didmeninė kaina trečiadienį pasiekė 4000 eurų už...

Žiniasklaida: po Blinkeno klausimo Lavrovas tylomis paliko salę JAV perspėjimais patikėjo tik Baltijos šalys ir JK (2)

JAV politinė vadovybė apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino planus pulti Ukrainą sužinojo...

Po Lopatos įrašo apie įtakingų verslininkų šeimą suabejojo jo paties atvirumu: politikas teigia tokių faktų nežinojęs (1)

Seimo nariui, politologui Raimundui Lopatai iškėlus abejones dėl kauniečių Garbaravičių šeimos...

Karas Ukrainoje. Rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą Kryme esantiems ukrainiečiams – svarbus įspėjimas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Reaguodama į rekordinę elektros kainą „Norfa“ valandai išjungs šviesas (1)

Trečiadienį , 18.00 val. visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas...

Ilgąjį savaitgalį pajūryje – sunkiai suvokiami skaičiai: ten buvo daugiau kaip pusė Lietuvos (1)

Daugiau nei pusė Lietuvos – skaičiuojama, kad tiek Ilgąjį Žolinės savaitgalį praleido...

Mirė garsus dainininkas Darius Campbellas Daneshas: jautrią žinutę paskelbė ir jį pažinojęs Danielius Bunkus

Eidamas 41-uosius metus, mirė dainininkas ir aktorius Darius Campbellas Daneshas.

Po sensacingo triumfo sprinte į ligoninę išvežtai vokietei prireikė aštuonių siūlių

Pilnutėlis Miuncheno olimpinis stadionas antradienį vakare stebėjo neįtikėtiną dramą Europos...

Dėl Via Baltica kelio saugumo sunerimęs kaunietis: tikiuosi, kad kažkas pasikeis kol neįvyko skaudi nelaimė (1)

Keliai visoje Lietuvoje yra atnaujinami siekiant pagerinti susisiekimo sąlygas. Tačiau pasitaiko...