aA
Dvidešimt pirmasis karpių teleportavimo iš tvenkinio į sietelį ir atgal į tvenkinį„Kur tu karpi 2019“ – neturėjo būti panašus į praėjusius 20... Ir nebuvo. Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir taip, kaip anksčiau – susirinko gauja vyrų, dėl geresnio kvapo ir įvaizdžio atskiestų nedideliu kiekiu moterų. Tam, kad sugautų karpį. Tą, kuris įkūnytas ant krantelio automobilio analogu. Arba bent tuos, už kuriuos skiriami taškai ir dalinamos vietos. Žodžiu, susirinko vyrai pasimatuoti pas kurį ilgesnis kotas. Koks jis ten bebūtų, karpinis ar ne visai.
Akimirka iš varžybų "Kur tu karpi 2019"
Akimirka iš varžybų "Kur tu karpi 2019"
© Žvejų klubas „Vienam gale kablys“

Skirtumai prasidėjo jau iki varžybų. Organizatoriai dar daug laiko prieš varžybas paskelbė, kad KIA karpis vienaip ar kitaip kris į kažkieno kišenę. Net jeigu nebus sugautas – bus praloštas loterijoje su 1.5384615 proc. tikimybe kiekvienai komandai. Taip aš paskaičiavau kiekvienos komandos galimybes. Kadangi mano išsilavinimas muzikinis, dėl galimų neteisingų skaičiavimų pretenzijas prašau reikšti orkestrinio dirigavimo katedrai. Tiesą sakant, ji nebeegzistuoja. Seniai.

Taigi. Su 21 „Kur tu karpi“ prasidėjo ir nauja era šiose varžybose, kuri manau įkišo nemažai stimulo dalyviams. Kaip čia pasakius... galimybės susilygino. Nepaisant koto ilgio ir rūšies. Svarbu, kad kas nors nepasielgtų nekorektiškai ir neiškrapštytų to karpio prieš loteriją. O tada jau kiekvienas po 1.538... ir t.t. procento.

Tarp kitko – apie kotus. Man jau seniai ramybės nedavė mintis, kad šių varžybų formatas daugiau feeder‘inis, nei karpinis. Pagrindinė masė žuvies – šviežiai suleisti buratinai iki 2 kg. Mojuoti prieš nosį tokiam nesubrendėliui 3.5 lb karpiniu šakaliu – nesolidu. Jeigu iki praėjusių metų totalinio „Karpynės“ didžiojo tvenkinio gyventojų surašymo ir po jo sekusio masinio trėmimo niekas nežino kur, tai turėjo kažkokios prasmės, nes pasitaikydavo senbuvių, svėrusių nejuokingus kilogramus, tai šiemet absoliuti masė buvo naujakuriai, absoliučiai atitinkantys nelabai sunkios klasės fiderio normatyvus.

Ir tai buvo pademonstruota jau pernai, kai vienas vyrukas vienu fideriu, galbūt net viena ranka, pridaužė absoliučiai nepadorų kiekį karpių ir užėmė beveik pirmą vietą. Tik antrą, ar trečią – nebeprisimenu. Pavardės irgi nebeprisimenu. Jis buvo ir šiemet. Tik jau nebe vienas. Su platforma ir komandos draugu. Ir vėl atsidūrė arti pirmos vietos. Tik lyg ir kiek toliau nei pernai.

Apskritai fiderių šiose varžybose daugėja. Ir ne be pagrindo. Feeder‘istų naudai sugrojo ir šių metų tvenkinio faunos kuklumas – kibimai buvo tokie nedrąsūs, kad 1 uncijos jautrumo viršūnę timptelėdavo vos centimetrą. Čia pačių feeder‘istų teigimas. Aš nemačiau. Nurėpliojęs iki senų pažįstamų, varžybų senbuvių, jau išsitraukusių savo KIA ir užėmusių visas įmanomas pirmas ir kitokias vietas – komandos „Wismas“ sektoriaus, pamačiau įdomų vaizdelį. Kotai ohoho, signalizatoriai – apskritai smūgis į kepenis, o štai beždžionėms pinigų nebeužteko. Toks pirmas įspūdis. Plastmasiniai kankolai ant šniūriuko už 50 eurocentų. Tokius perka negalingi diedukai iš savo negalingų pensijų. Pasirodo priežastis visai ne ta. Iki kritinio lygio nukuklėję karpiukai normalaus „swingo“ nepajudina iš vietos. Paskutinis argumentas – visas tris pirmas vietas užėmusios komandos gaudė feeder‘iais. Taškas.

Toks va totališkai atsargus kibimas buvo per „Kur tu karpi 2019“. Nepaisant to rezultatai virto per kraštus. Pasiekti mažiausiai du rekordai. Sugautas absoliučiai didžiausias kiekis „buratinų“ per visą varžybų dvidešimt vienerių metų istoriją – 1,354 kg su uodegėle. Įvertinant tai, kad komandų kiekis buvo ko gero mažiausias per visą laiką – 65.

Organizatoriai, klubas „Vienam gale kablys“, be gailesčio iškarpė visus nepatogius ir neperspektyvius sektorius. Niekas niekam nebemėtė nei skersai, nei išilgai, nei virš kepurių. Kitas rekordas – be laimikio liko 6 komandos. Egzistuoja versija, kad jos net ir nežvejojo, tiesiog atvažiavo sudalyvauti loterijoje su savo teisėtais 1.538 ir t.t. procento, o laiką leido linksmai ir laimingai, bet manau, kad versija ne visai teisinga. Viena iš nulinių komandų – „Arijus“ – atrodė labai grėsmingai ir gaudė nuožmiai, su išmanymu. Bet Fortūna turi du galus. Ir atsisuko ne tuo. Paprastai nulių procentas šiose varžybose tabaluodavosi apie trečdalį. Tai daugiametė statistika. Ir gana stabili.

Dėl tvenkinio nuleidimo ir galimų neigiamų „to pasėkų“ (kaip mane veža kanceliarinis žargonas) buvo pretenzijų. Kažkodėl klubui „Vienam gale kablys“. Pastebėkit – ne tvenkinio šeimininkams. Tačiau viskas baigėsi geriau nei gerai. Pretenzijas galima susirinkti. Viena bėdelė vis tiktai išlindo. Likęs be amūrų tvenkinys gana greit užžėlė. Ne visi ir ne visada sugebėdavo per žoles iškrapštyti karpiukus iki kranto. Tokia pat situacija buvo tolimais, apkerpėjusiais ir ūkanotais 2003 metais. Tada mes karpiukus per žolių liniją persimesdavome oru. Tiesa daskrisdavo irgi ne visi. Bet procentas buvo patenkinamas. Tiesa gaudėme ne fideriais, o karpiniais šakaliais.

Lašas statistikos. Dalyvavo 65 komandos. Sugauta 1354,34 kg žuvies. Pirma vieta – „Spottedfin – Anglinga“ – 157,06 kg, tame tarpe 2 „bronziniai“ karpiukai. Antra vieta – „Taparas“ – 128,84 kg. Trečia vieta – „Geležinis lydys – VDE“ – 110,88 kg. Pasikartosiu – visi feeder‘istai. Be žuvies liko 6 komandos. Po vieną karpį ištraukė 5 komandos. Tarptautinių varžybų kvapą suteikė 2 komandos iš Latvijos. Vieni pagavo 2, kiti 1 karpį. Iš Estijos komandų nebuvo. Turbūt nespėjo... Raseinių rajonas delegavo apie 25 proc. komandų. Tendencija vienok...

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kauno hidroelektrinės kaimynystė: kuojų auga kartais, o šamų-milžinų teks palaukti

Gyvenimas šalia Kauno hidroelektrinės nesustoja nei žiemą nei vasarą. Didžiausią gėlą...

Nelegaliai žuvis gaudęs vyras bandė sprukti nuo pareigūnų – metė tinklus ir šoko į upę, bet išsisukti nepavyko (1)

Penktadienio naktį du tinklininkai Prienų rajone bandė pasprukti nuo Alytaus gyvosios gamtos...

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę (2)

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (20)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Top naujienos

Dukart padurtam jaunuoliui – neįtikėtinas teismo akibrokštas: gali būti, kad pats nukrito ant peilio (4)

Linksmybės prie Nemuno Kidulių kaime baigėsi kruvinu konfliktu – jaunuoliui draugas du kartus...

Kol Lietuva nesutaria dėl partnerystės įstatymo – Amerika šlovina iš Lietuvos kilusį homoseksualą

Kol Lietuvoje kyla aršios, homofobiškos diskusijos dėl Seime žalią šviesą pagaliau gavusio...

Žibėnas pridengė vėl ne laiku suliepsnojusį komandos „degtuką“: jokio kriminalo

Panevėžio „Lietkabelis“ šiuo metu žaidžia geriausią krepšinį Lietuvoje, ir tai įrodo ne...

Prasitarė, kad visi Putino strateginiai tikslai žlugo: ateinanti savaitė bus lemiama (1)

Vakarų politikų svarstymai, jog Ukraina rusams galėtų atiduoti dalį žemių, pykdo Kyjivą. Tai...

Delfi PliusJon Herskovitz, Jeong-Ho Lee

Bidenui viešint Azijoje – nemaloni Rusijos ir Kinijos staigmena (7)

JAV prezidentui Joe Bidenui baigiant vizitų turą po Aziją nemalonią staigmeną surengė Rusija...

Karas Ukrainoje. Ukraina: kovos pasiekė didžiausią intensyvumą, Rusija vėl nusitaikė į Charkivą britų žvalgyba: elitiniai rusų daliniai patyrė milžiniškų nuostolių (9)

„Ateinanti savaitė bus lemiama“, – pabrėžė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus ir...

Mirė legendinės grupės „Depeche Mode“ narys Andy Fletcheris

Mirė legendinės britų grupės „ Depeche Mode “ narys Andy Fletcheris. Liūdną žinią savo...

Lietuvių triumfas futbolo šalyje: Dambrauskas ir „Hajduk“ iškovojo Kroatijos taurę

Įspūdingai sezoną užbaigė Valdo Dambrausko vadovaujama Splito „Hajduk“ : Kroatijos taurės...

Mis Ukraina parodė, kaip atrodė prieš karą ir dabar: pokyčiai – neįtikėtini (2)

27 metų Ukrainos modelis Anna Nepliach atkreipė dėmesį į antsvorio problemą. Mergina...

Į didžiausią mėnulį Saulės sistemoje tėškėsi pats didžiausias iki šiol žinomas asteroidas: skersmuo siekė net 150 km

Dujų milžino palydovas Ganimedas galėjo patirti didžiausią kada nors pastebėtą Saulės...