aA
Lyg ir daug knygų prirašyta ir begalė straipsnių publikuota, internetas mirga marga nuo patarimų, kokia yra tinkamiausia meškerė jaunajam meškeriotojui. Tačiau vis dar tenka išvysti štai tokį vaizdelį prie vandens: tėvelis pasidžiuodamas rodo atžalai savo brangiąją meškerę, moko, kaip užmesti, kur ką atlenkti, nulenkti. Vaikas, žinoma, stengiasi suprasti ir perprasti... Bet, galiausiai, nuo veiksmų gausos jam viskas galvoje susimaišo ir žvejyba baigiasi visko supynimu ir sunarpliojimu. Tėvas, žinoma, rėkia, vadina mažąjį visokiais epitetais, o šis apsiverkęs bėga nuo tokios kančios kuo toliausiai...
Kokią meškerę išrinkti vaikui, kad žvejyba netaptų kančia
© Shutterstock

Kaip to išvengti? Visų pirma, pamirškite visus vadinamus all in one (liet. viskas viename) žvejybos komplektus ir rinkinius, gausiai populiarinamus didžiųjų prekybos centrų. Jie tikrai netinkami jaunajam meškeriotojui. Tokie rinkiniai geriausiai tinka tuomet, jei jūs pats žvejojate retai ir užmetate meškerę, kaip sakoma, dėl kompanijos, gurkšnodamas kokį apyniuotą gėrimą.

Pamirškite ir meškeres su ritėmis ir žiedeliais – jos per daug sudėtingos jaunajam meškerės broliui. Pirmasis meškerykotis turi būti paprastas. Tokios meškerės pirmtaku galima laikyti senosios kartos puikiai atsimenamą lazdyno pagaikštį. Pirmoji jaunojo žvejo meškerė yra 3 – 4 m, teleskopinė, stiklo pluošto, be žiedelių ir ritės. Panašias, tik gerokai aukštesnės klasės, pagamintas iš anglies pluošto, naudoja sportinės plūdinės žūklės entuziastai.

Kodėl rekomenduoju stiklo pluoštą? Tokios meškerės tikrai nebus brangios, jų svoris bus visai pakenčiamas, o tvirtumas bus reikiamas (aktualu turint omenyje kai kuruos mažųjų įpročius, susijusius su daiktų panaudojimu). Jei mėgstate meistrauti, galite pakeisti viršutinę meškerės dalį anglies pluošto strypeliu. Meškerė taps greitesnė ir jautresnė. Kokį ilgį pasirinkti: 3 m ar 4 m? Siūlyčiau 3 m. Tokia meškerė bus lengvai valdoma bet kokio amžiaus vaiko.

Tiesa, prie meškerės viršūnėlės momentinias klijais reiks pritvirtinti savotišką konektorių. Šiais laikais jį rasite padoresnėje žūklės reikmenų parduotuvėje. Prie šio konektoriaus be vargo galėsite užkabinti arba nuimti valą su visa reikiama įranga.

Pirmosios žvejybos rinkinys
Pirmosios žvejybos rinkinys
© Matas Jonaitis

Kiti aksesuarai

Vien meškerykočio, žinoma, nepakaks. Reikia dar ir valo, plūdės, svarelių, kabliukų. Valo tikrai nepirkite 100 m ir storo. Trijų ritinėlių po 25 m ar 50 m ir 0,14 mm, 0,12 mm ir 0,10 mm storio jūsų vaikui tikrai užteks. Kaip ir kelių pakelių Nr.14 ir Nr.16 kabliukų, mažo svarelių rinkinėlio bei kelių plūdžių. Visai praverstų ir vadinami lankteliai paruoštai įrangai (su valu, plūde, svareliais ir kabliuku) laikyti. Juos taip pat galima nusipirkti arba pasidaryti patiems.

Sistemėlės? Nekomplikuokite visko. Jaunasis meškeriotojas tikrai nemokės taip delikačiai užmesti meškerės kaip jūs. Plūdė, keli svareliai, pavadėlis su kabliuku, sujungtas su pagrindiniu valu kilpa į kilpą būdu ir viskas. Kokias plūdes, kur naudoti ir kaip viską išdėlioti, matysite paveikslėlyje. Tik, jei norite, kad valas prie viršūnėlės mažiau painiotųsi, dėkite storesnio 0,20 – 0,25 mm ir 30 cm ilgio valo atkarpą ir tada junkite pagrindinį valą taip pat (kaip pavadėlį) kilpa į kilpą būdu.

Specialus konektorius
Specialus konektorius
© Matas Jonaitis

Kur ir ką meškerioti?

Kadangi jaunojo žvejo meškerė neilga, o ir įgūdžiai silpnoki, tinkamiausia jam bus nedidelė kūdrelė, mažas upeliukas ar ežerėlis su liepteliu. Pirmosioms pamokoms tikrai nesirinkite didelių ežerų ir upių. Mažųjų telkinukų žuvys gal pasitaikys ir smulkesnės, bet, kaip ir pats žvejys, bus smagios ir šmaikščios. Karosiukai, ešeriukai, kuojytės, aukšlytės, grūžliukai – tai bus pirmosios jaunojo meškeriotojo mokytojos.

Pirmoji žvejybos įranga
Pirmoji žvejybos įranga
© Matas Jonaitis

Masalai ir pašarai? Nereikia jokių įmantrybių. Tiks ir sliekai, musės lervos, duonos ar batono minkštimas. Tiesa, musės lerva gal ir turės tam tikrą pranašumą – ją mažieji žuveliokai ne taip greit nuneš nuo kabliuko. O tai jaunajam meškeriotojui bus labai svarbu, kol jis išsiugdys savy greitą reakciją ir pakirtimą tinkamu metu. Žuvelėms privilioti galėsite pamėtyti tų pačių lervų, duonos ar batono minkštimo. Nemaišykite kibirų jauko. Nepirkite visokių kruopų, pelečių ir dar bala žino ko. Nupirkite kabliuko išėmiklį ir išmokykite savo atžalą, kaip juo naudotis. Jis kainuoja nedaug, bet išgelbėja nuo kraupių vaizdų žvynuotajai giliau įrijus masalą.

Visą dėmesį sutelkite į bendravimą su vaiku. Rodykite, kaip reikia tinkami užmesti, užrišti kabliuką ar pavadėlio kilpą. Pažindinkite atžalą su jį supančia gamta. Mokykite, kaip reikia paleisti žuvelę ar, reikalui esant, kaip nekankinant pasiimti ir pradžiuginti savo laimikiu mamą, močiutę ar senelį. Skirkite daugiau laiko savo, o gal ir kitiems vaikams. Jie tikrai bus dėkingi ir tai prisimis, kai jūs jau gal žvejosite beribėse dausose...

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pareigūnų „laimikis“ – daugiau negu du kilometrai nelegalių tinklų (2)

Gegužės 23 d. Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...

Ežerinė rainė Lietuvoje. Ar sugebėsime išsaugoti vieną rečiausių Europos gėlavandenių žuvų rūšių? (8)

Ne tik daugelis žvejų, bet turbūt ir dauguma šios rubrikos skaitytojų nėra girdėję apie...

Sulaikyti asmenys, sugavę 101 karšį (20)

2020 m. gegužės 12 d. Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos...

Žvejo mėgėjo atmintinėje – svarbiausia žinotina informacija (28)

Tam, kad žvejai mėgėjai lengviau ir greičiau rastų atsakymus į rūpimus klausimus, Aplinkos...

Aktualiausi verslinės žvejybos apribojimai ir draudimai Baltijos jūros priekrantėje (10)

Žuvininkystės tarnyba socialiniuose tinkluose dalinasi žinute, kurioje primena apie nuo kito...

Top naujienos

Skubiai ištyrę palaikus ekspertai nustatė: gaisravietėje rastas į policininkus šaudžiusio vyro kūnas (112)

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertai, prioriteto tvarka ištyrę iš įvykio...

Kontrabandininkų siaubas – skrajojantis Perkūno būrys

Sieną saugantis Specialiosios paskirties skyrius vykdo specialiąsias užduotis visoje Lietuvoje....

Kraštas Lietuvoje, kurio neaplenkia užsieniečiai: ragauja keptus žiobrius, atvyksta ieškoti ramybės (2)

Kad ši vasara besiruošiantiems atostogauti bus kiek kitokia nei įprasta, tikriausiai sutiks...

Gėdingos Rusijos nesėkmės Libijoje: tolimo konflikto pasekmes gali pajusti ir Lietuva (427)

Libijoje nėra rusų karių. Taip dar dar gegužės viduryje Jungtinėse Tautose tikino Rusijos...

Trumpas pareiškė, kad JAV „nutraukia“ ryšius su PSO: apkaltino esant Kinijos „marionete“ (93)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė nutraukiantis JAV ryšius su Pasaulio...

Pareigūnų krauju pažymėtas įvykis Mažeikių rajone: gaisravietėje rastas žmogaus kūnas, šalia jo - ginklas žudikas naudojosi Antrojo pasaulinio karo ginklu (210)

Bendrasis pagalbos centras pranešė , kad Mažeikių r. , Viekšnių sen., Birbiliškės k.,...

Prasideda tikrai vasariški orai

Šeštadienio naktį nuo Juodosios jūros link Lietuvos lėtai artės pietinis ciklonas. Jis į...

Įspūdinga gražuolė, dėl meilės pasiaukojusi 50 metų trukusiam pažeminimui (41)

Vienas iš amžininkų taip aprašo Juliette Drouet : „Ji buvo iš tų moterų, kurios simbolizuoja...

Viruso priblokšti prabangūs viešbučiai atsiveria lietuviams: už nakvynę prašo iki 100 eurų (159)

Dėl pandemijos uždarytų prabangių Vilniaus viešbučių valdytojai nekantrauja, kada galės...

|Maža didelių žinių kaina