aA
Lyg ir daug knygų prirašyta ir begalė straipsnių publikuota, internetas mirga marga nuo patarimų, kokia yra tinkamiausia meškerė jaunajam meškeriotojui. Tačiau vis dar tenka išvysti štai tokį vaizdelį prie vandens: tėvelis pasidžiuodamas rodo atžalai savo brangiąją meškerę, moko, kaip užmesti, kur ką atlenkti, nulenkti. Vaikas, žinoma, stengiasi suprasti ir perprasti... Bet, galiausiai, nuo veiksmų gausos jam viskas galvoje susimaišo ir žvejyba baigiasi visko supynimu ir sunarpliojimu. Tėvas, žinoma, rėkia, vadina mažąjį visokiais epitetais, o šis apsiverkęs bėga nuo tokios kančios kuo toliausiai...
Kokią meškerę išrinkti vaikui, kad žvejyba netaptų kančia
© Shutterstock

Kaip to išvengti? Visų pirma, pamirškite visus vadinamus all in one (liet. viskas viename) žvejybos komplektus ir rinkinius, gausiai populiarinamus didžiųjų prekybos centrų. Jie tikrai netinkami jaunajam meškeriotojui. Tokie rinkiniai geriausiai tinka tuomet, jei jūs pats žvejojate retai ir užmetate meškerę, kaip sakoma, dėl kompanijos, gurkšnodamas kokį apyniuotą gėrimą.

Pamirškite ir meškeres su ritėmis ir žiedeliais – jos per daug sudėtingos jaunajam meškerės broliui. Pirmasis meškerykotis turi būti paprastas. Tokios meškerės pirmtaku galima laikyti senosios kartos puikiai atsimenamą lazdyno pagaikštį. Pirmoji jaunojo žvejo meškerė yra 3 – 4 m, teleskopinė, stiklo pluošto, be žiedelių ir ritės. Panašias, tik gerokai aukštesnės klasės, pagamintas iš anglies pluošto, naudoja sportinės plūdinės žūklės entuziastai.

Kodėl rekomenduoju stiklo pluoštą? Tokios meškerės tikrai nebus brangios, jų svoris bus visai pakenčiamas, o tvirtumas bus reikiamas (aktualu turint omenyje kai kuruos mažųjų įpročius, susijusius su daiktų panaudojimu). Jei mėgstate meistrauti, galite pakeisti viršutinę meškerės dalį anglies pluošto strypeliu. Meškerė taps greitesnė ir jautresnė. Kokį ilgį pasirinkti: 3 m ar 4 m? Siūlyčiau 3 m. Tokia meškerė bus lengvai valdoma bet kokio amžiaus vaiko.

Tiesa, prie meškerės viršūnėlės momentinias klijais reiks pritvirtinti savotišką konektorių. Šiais laikais jį rasite padoresnėje žūklės reikmenų parduotuvėje. Prie šio konektoriaus be vargo galėsite užkabinti arba nuimti valą su visa reikiama įranga.

Pirmosios žvejybos rinkinys
Pirmosios žvejybos rinkinys
© Matas Jonaitis

Kiti aksesuarai

Vien meškerykočio, žinoma, nepakaks. Reikia dar ir valo, plūdės, svarelių, kabliukų. Valo tikrai nepirkite 100 m ir storo. Trijų ritinėlių po 25 m ar 50 m ir 0,14 mm, 0,12 mm ir 0,10 mm storio jūsų vaikui tikrai užteks. Kaip ir kelių pakelių Nr.14 ir Nr.16 kabliukų, mažo svarelių rinkinėlio bei kelių plūdžių. Visai praverstų ir vadinami lankteliai paruoštai įrangai (su valu, plūde, svareliais ir kabliuku) laikyti. Juos taip pat galima nusipirkti arba pasidaryti patiems.

Sistemėlės? Nekomplikuokite visko. Jaunasis meškeriotojas tikrai nemokės taip delikačiai užmesti meškerės kaip jūs. Plūdė, keli svareliai, pavadėlis su kabliuku, sujungtas su pagrindiniu valu kilpa į kilpą būdu ir viskas. Kokias plūdes, kur naudoti ir kaip viską išdėlioti, matysite paveikslėlyje. Tik, jei norite, kad valas prie viršūnėlės mažiau painiotųsi, dėkite storesnio 0,20 – 0,25 mm ir 30 cm ilgio valo atkarpą ir tada junkite pagrindinį valą taip pat (kaip pavadėlį) kilpa į kilpą būdu.

Specialus konektorius
Specialus konektorius
© Matas Jonaitis

Kur ir ką meškerioti?

Kadangi jaunojo žvejo meškerė neilga, o ir įgūdžiai silpnoki, tinkamiausia jam bus nedidelė kūdrelė, mažas upeliukas ar ežerėlis su liepteliu. Pirmosioms pamokoms tikrai nesirinkite didelių ežerų ir upių. Mažųjų telkinukų žuvys gal pasitaikys ir smulkesnės, bet, kaip ir pats žvejys, bus smagios ir šmaikščios. Karosiukai, ešeriukai, kuojytės, aukšlytės, grūžliukai – tai bus pirmosios jaunojo meškeriotojo mokytojos.

Pirmoji žvejybos įranga
Pirmoji žvejybos įranga
© Matas Jonaitis

Masalai ir pašarai? Nereikia jokių įmantrybių. Tiks ir sliekai, musės lervos, duonos ar batono minkštimas. Tiesa, musės lerva gal ir turės tam tikrą pranašumą – ją mažieji žuveliokai ne taip greit nuneš nuo kabliuko. O tai jaunajam meškeriotojui bus labai svarbu, kol jis išsiugdys savy greitą reakciją ir pakirtimą tinkamu metu. Žuvelėms privilioti galėsite pamėtyti tų pačių lervų, duonos ar batono minkštimo. Nemaišykite kibirų jauko. Nepirkite visokių kruopų, pelečių ir dar bala žino ko. Nupirkite kabliuko išėmiklį ir išmokykite savo atžalą, kaip juo naudotis. Jis kainuoja nedaug, bet išgelbėja nuo kraupių vaizdų žvynuotajai giliau įrijus masalą.

Visą dėmesį sutelkite į bendravimą su vaiku. Rodykite, kaip reikia tinkami užmesti, užrišti kabliuką ar pavadėlio kilpą. Pažindinkite atžalą su jį supančia gamta. Mokykite, kaip reikia paleisti žuvelę ar, reikalui esant, kaip nekankinant pasiimti ir pradžiuginti savo laimikiu mamą, močiutę ar senelį. Skirkite daugiau laiko savo, o gal ir kitiems vaikams. Jie tikrai bus dėkingi ir tai prisimis, kai jūs jau gal žvejosite beribėse dausose...

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Per Žolinę visi gyventojai gali žvejoti nemokamai: pasakė, kokiems vandens telkiniams tai galioja

Išsiruošus į žvejybą rugpjūčio 15 d., mėgėjų žvejybos leidimų neprireiks. Mėgėjų...

Vieni įžuvina, kiti brakonieriauja: aptikti neteisėtai laikomi tinklai

Praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dalyvavo įžuvinant...

Invaziniai karpiai paverčiami trąšomis ir gyvūnų pašarais

Kartą per metus šimtai žmonių iš viso pasaulio suplūsta į nedidelį Bato miestelį Ilinojaus...

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama kai kurių žuvų žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus...

Vasarinis vienuolikmetės Elzės laimikis – įspūdingo dydžio „vandens karvė“ (3)

Dzūkijoje vasarojanti vilnietė Elze Dukštaitė nustebino ir visko mačiusius. Uogauti, grybauti,...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Miestiečiams – nauja valdžios staigmena: teks pratintis prie kuklesnio gyvenimo (21)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi naują sumanymą. Jo planuose – miestų gyventojų...

Elektros biržoje pasiektas naujas kainos rekordas – tokio kilimo niekas nesitikėjo, situaciją prašoma ištirti (38)

Lietuvoje elektros valandinė didmeninė kaina trečiadienį pasiekė 4000 eurų už...

Karas Ukrainoje. Rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą Kryme esantiems ukrainiečiams – svarbus įspėjimas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Ilgąjį savaitgalį pajūryje – sunkiai suvokiami skaičiai: ten buvo daugiau kaip pusė Lietuvos

Daugiau nei pusė Lietuvos – skaičiuojama, kad tiek Ilgąjį Žolinės savaitgalį praleido...

Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą

Po nesėkmės Gran Kanarijoje Ispanijos krepšinio rinktinės strategas Sergio Scariolo , nepaisant...

Aistros dėl kone brangiausio NT Lietuvoje: už tualeto būdelę – 2 milijonai eurų (2)

NT karštinė pajūryje blėsta, tačiau išskirtinės teritorijos visuomet išliks patrauklios....

Koronaviruso infekcijos statistika artėja prie pavojingos ribos: 2832 nauji susirgimai, mirė trys žmonės papildyta

Praėjusią parą, antradienį, Lietuvoje nustatyti 2832 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai: 2252...

Mirė garsus dainininkas Darius Campbellas Daneshas: jautrią žinutę paskelbė ir jį pažinojęs Danielius Bunkus

Eidamas 41-uosius metus, mirė dainininkas ir aktorius Darius Campbellas Daneshas.

Europoje dujų kainos pasiekė šešių mėnesių aukštumas

Dujų kainos Europoje antradienį pakilo iki šešių mėnesių aukštumų, dar labiau padidindamos...

Marijampolėje per avariją sunkiai sužaloto motociklininko medikams išgelbėti nepavyko vyras mirė ligoninėje (1)

Marijampolėje susidūrus motociklui ir lengvajam automobiliui, motocinklininkas neteko sąmonės....