aA
Sekmadienį važiavau į „žvalgybinę misiją“ su keturiais kolegomis, du iš kurių – Ovidijų Uldinską ir Tomą Mykolaitį – žinau kaip puikius blizgiautojus. Šios misijos tikslas buvo įvardintas aiškiai – reikėjo patikrinti vieną slaptą ežeriuką, kuriame, pasak kitų dviejų kolegų, rudenį, dar prieš užšąlant 13 centimetrų voblerius piktai daužė kilograminiai ešeriai. Kad tai ne eilinė legenda, gavau įsitikinti, pažiūrėjęs bendražygių nufilmuotus vaizdus. Iš tiesų, telefono ekranėlyje net du kuproti dryžiuočiai buvo vienu metu pasikabinę ant skirtingų voblerio trišakių ir iš lėto buvo velkami ir įkelti į valtį.
Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Taigi, intriga buvo nemaža. Tačiau jos rezultatas – ne itin. Nes vietoj kilograminių gražuolių visą laiką gaudėme „standartinius“ sprindžio dydžio ešerėkus. Ir dėl tų pačių reikėjo gerokai pavargti. Ešeriukams kompaniją palaikė viena kita neimamo dydžio lydekaitė ir tik du iš mūsų galėjo pasigirti, kad turėjo kažkokių rimtesnių žuvų – greičiausia tų pačių margašonių – kibimų, kurios atsikabino pusiaukelėje.

Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Dar didesnę kiaulystę iškrėtė ledas. Seklumose, maždaug 2 – 3 metrų gylyje jis patikimai laikė. Tačiau virš gilesnių vietų, nepaistant porą dienų buvusio neblogo šalčio, tebuvo plona jo luoba, padengta gal 10 cm sušalusios sniego „koše“, per kurį grąžtas ėjo lyg per sviestą. Lipti ir rizikuoti maudynėmis ant jo nebuvo jokio noro. Sunku pasakyti, kas tądien pakišo koją, ar tai, kad negalėjome pasiekti geresnių vietų, kur gal būt laikėsi didesni ešeriai, ar tai, jog šios žuvys tą dieną buvo tikrai labai pasyvios ir kiek teko girdėti, visoje Lietuvoje tądien kibo prastai.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Tokio prasto kibimo dieną turėjau progą daugiau pabendrauti su kolegomis, pasidalinti patartimi ir pažvejoti greta, kad įsitikintumėme, kieno metodas tokiu atveju efektyviausias. Pasidalinsiu savuoju, kuris tądien padovanojo gal tris dešimtis ešerių ir ešerėkų bei pora lydekaičių ir pretendavo į lyderius.

Taigi, pirmas reiškinys, kurį pastebėjau antrą sezoną žvejodamas su „Deeperiu“ ir turėdamas galimybę stebėti ešerių elgseną po ekete yra skirtingas ešerių aktyvumas ir reakcija į masalą. Jeigu ešerys aktyvus, jis reaguoja į masalą jam dar besileidžiant, kildamas jo pasitikti. Kai žuvis pasyvi, yra kitaip. Reikia gerokai pamojuoti švytuokle, kol sulauki dryžuočių dėmesio ir po ekete susirenka blizgės šokio „gerbėjai“.

Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Kurį laiką švytuoklei, lyg kokiai striptizo šokėjai plaikstantis pro jų nosis vienas kitas atsargiai neišlaiko pabando stuktelti per jos šoną, kartais užgriebdamas apatinį švytuoklės trišakiuką ir ant jo pasimaudamas. Tačiau dažniau per spiningėlį tik pajauti atsargius masalo stumtelėjimus ir tuo viskas baigiasi. Jeigu tęsi tokį pat gaudymą toliau, ešeriams tas pats blizgės šokis pradeda atsibosti. „Žiūrovų“ eilės akivaizdžiai pradeda retėti, kol visai dingsta iš ekrano.

Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Ką gi tokiu atveju daryti? O gi naudoti dvigubą taktiką: su didesne švytuokle juos suburti po eketę ir „užvesti“, o paskui, staiga ištraukus švytuoklę, į tą eketę įleisti mažą vertikalę blizgutę, kurią ešeriai beveik visada kažkodėl atakuoja drąsiau. Labai svarbu šioje vietoje neuždelsti, nes nelabai alkanų ešerių piktumas praeina vos per kelias sekundes. Jeigu, gaudydami švytuokle, pagavome vieną ešerioką, tai staiga pakeitę masalą didesniu pagauname dar vieną ar du. Pasyvūs ešeriai greitai vėl pajunta klastą ir jau nebereaguoja ir į mažą blizgutę. Tačiau kurį laiką dar stovi po ekete.

Ar galima dar kokį vieną iš jų pagauti? Žinoma. Tereikia staigiai į tą pačią eketę nuleisti... mažą avižėlę su trūkliais. Tądien aš „trečiojo ginklo“ aš nenaudojau, nes nebuvau pasiėmęs nei „balalaikos“, nei trūklių. Bet kitais atvejais toks metodas man yra tai suveikę ne kartą ir ne du – padėjo išeiti „iš nulio“ ar būti tarp lyderių kokiose draugiškose varžybose.

Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Įdomu, kad trijų įrankių metodas puikiai pasiteisina ir tada, kai ešeriai gerai kimba. Tada viskas vyksta kiek kitaip. Pradžioje švytuokle greit surenki kelis aktyviausius ešerius. Mažėjant ešerių draugijai po ledu, manau, suveikia gal koks jų pavojaus instinktas ir jie tampa akivaizdžiai atsargesni. Tada jiems pakiši mažą blizgutę ir sugebi dar vieną kitą išprovokuoti atakai. Na, o likusius surenki avižėle arba bent jau tvirtai įsitikini, kad eketės „resursai“ yra galutinai išsemti.

Kadras iš ešerių žūklės
Kadras iš ešerių žūklės
© Dalius Rakutis

Keletą kartų yra pasitaikę, kad gaudydamas blizge vidutiniokus, o didžiausius ešerius pagauni arba maža blizgele, arba avižėle. Nemanau, kad tų didžiųjų toje vietoje nebuvo iškart ir jie tik po to atplaukė. Matyt, didesni ešeriai kartais būna atsargesni ar ne tokie greiti.

Atvirai pasakius, taip gaudyti nėra patogu. Reikia turėti po ranka paruoštas tris skirtingas meškerėles ir jas kaitalioti. Galų gale, daug kam gal ir blizgiautojo ambicijos neleidžia imti į rankas avižėlės ir teptis rankas su visokiais trūkliais ar kitu gyvu masalu. Vis dėl to, jeigu kada tektų papulti į situaciją, kada ešeriai ožiuojasi, o jūs žūt būt norite juos pagauti, naudodami šį metodą tikriausia paminėsit mane geruoju.

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sodyboje aptiko 2 km žvejybinių tinklų (10)

Rugsėjo 10-ąją, ketvirtadienį, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos...

Aplinkosaugininkai primena: neršiant šlakiams ir lašišoms, tikrinami ir žuvitakiai (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , tęsdamas akciją „ Lašiša 2020“, primena, kad siekiant...

Kontrolė be sienų: Baltijos jūroje žvejojantys laivai tikrinami Lietuvoje ir Latvijoje (3)

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inspektoriai vykdo...

„Lašiša 2020“: svarbiausios limituotos žvejybos sąlygos žvejams mėgėjams (5)

Aplinkos apsaugos departamentas pasidalino pranešimu, kuriuo primenamos svarbiausios limituotos...

Rugpjūtį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl žvejybos pažeidimų

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius rugpjūtį gavo 1 857 pranešimus apie...

Top naujienos

Nuo viruso pavargusiems lietuviams surado kaimą, kur jo nėra (54)

Sunku patikėti, bet Europoje dar liko vietų, kur koronavirusas tarsi neegzistuoja. DELFI Kelionių...

Prisiminė Skandinavijos medikų ir Verygos kivirčą: moksle taip yra nedaroma (174)

Įvesdamas reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose Aurelijus Veryga rėmėsi Norvegijos...

Per pertrauką „Barceloną“ užvedęs Jasikevičius triumfavo Malagoje Giedraitis spindėjo Fuenlabradoje (2)

Lėtai įsibėgėjusi „Barcelona“ (2-0) perėmė iniciatyvą po ilgosios pertraukos bei Ispanijos...

Vasara iškeliaus jau netrukus, o kol kas – pasidžiaukime (3)

Šiandien Lietuvos orus lems iš vakarų artėjančio ciklono rytinis pakraštys. Vakariniuose...

Profesorius Usonis įspėjo apie galimas COVID-19 pasekmes, kurias parodė mirusiųjų tyrimai (432)

Lietuvoje naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Nauja mada – į pensiją nuo 40-ies: ekspertas pataria, kiek reikia būt sukaupus (182)

Norėdami anksti išeiti į pensiją jauni žmonės griebiasi drastiškiausių priemonių –...

„Thermo Fisher Scientific“: Vilniuje nėra gaminamos koronaviruso vakcinos (34)

Biotechnologijų įmonė „ Thermo Fisher Scientific “ teigia, kad Vilniaus padalinyje nėra...

Nutrauktas lytinis aktas ir kiti natūralūs kontracepcijos būdai: ginekologas pasakė, kiek jie iš tiesų yra patikimi (93)

Jei turite pastovų partnerį ar sutuoktinį, tikėtina, kad ne visada naudojatės medicininėmis...

Metalinių garažų savininkus ragina paskubėti: nebendradarbiaujantiems gresia baudos perkelta jau beveik 2000 garažų (115)

Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant...

Šiaurės Korėjos kariai pasienyje nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną kalba apie „ekstremalias priemones“ nuo COVID-19 (38)

Šiaurės Korėjos kariai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną, praneša Pietų...

|Maža didelių žinių kaina