aA
Daug gerų žvejybų kartais įvyksta netikėtai. Susitinki bičiuli, pakalbi... ir gauni gerą pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Šįkart buvo ta pati istorija: viešėdamas Klaipėdoje užsukau pas savo seną pažįstamą Emilį ir bekalbant prie kavos puodelio buvau pakviestas vakare su juo ir jo kolega, žinomu gidu Roku Savicku, po darbų išplaukti kelioms valandoms į marias. Argumentas, kad neturiu su savimi reikalingų žūklė įrankių, nesuveikė – pasirodo, visi plaukiantys su „Fishon“ gali įrankius bei masalus išsinuomoti (arba, kaip mano atveju, pasiskolinti) tiesiog kateryje.
Akimirka iš ešerių žūklės Kuršių mariose
Akimirka iš ešerių žūklės Kuršių mariose
© Dalius Rakutis

Išlėkėme iš uostamiesčio Ventės link. Rokas jau turėjo būti grįžęs po eilinės žūklės su klientais ir trumpai atsikvėpęs prieš Emilio priprašytą „antrąją pamainą“. Kadangi laikas spaudė, atsisakėme pasiūlytos kavos ir iškart patraukėme į prieplauką. Juodos spalvos „RIB“ tipo valtis su galingu varikliu, išmaniuoju inkaru, vienu iš geriausių echolotų bei į stovus sustatytais „Tict“ spiningais ir prabangiausios klasės „Daiwa“ ritėmis rodė, kad čia vyrai nusiteikė rimtai ir orientuojasi į maksimalią kokybę. Masalais žadėjo irgi žadėjo aprūpinti Emilis, tad savo krepšio net neėmiau į valtį. Vienintelis dalykas, kuris kėlė problemą, buvo vėjas. Dabar pūtė 5–6 m/s pietrytys. Kur nors ežere gal ir atrodytų nedidelis. Bet atvirose marių plotuose keliantis neblogas bangas. Tačiau buvo vilčių, kad į vakarą jis turėtų rimti.

Rokas iškart nuvairavo savo katerį keliolika kilometrų beveik pavėjui, kažkur link Rusijos sienos. Sustojome kažkur viduryje marių (matėsi ir Nidos krantai), kur mūsų gidas buvo radęs ešerius ryte.

Iš Roko gavau smagų poros metrų ilgio kotuką su „Daiwa Certate“ rite, ant kurio buvo uždėtas 10 gramų „kūlverstukas“ su 3 colių salotinės spalvos guminuku. Esą, būtent tokia ryte buvo efektyviausia. Pradėjome džigauti. Tiesa pasakius, „rasti“ dugną buvo sudėtinga – vėjas lenkė lanku valą, bangos kilnojo valtį taip, kad joje išsilaikyti atsistojęs galėjai dviem būdais: arba kaskart bangai atėjus daryti pritupimus, arba atsirėmus į konsolę (šis būdas man pasirodė patogesnis). Padidinus voframinę galvutę iki 12 gramų pasidarė šiek tiek lengviau.

Atkreipiau dėmesį, kad tiek Rokas, tiek Emilis veda masalą savotiškai – purtydami viršūnėlę ir temdami masalą kotu, ir tik po to surinkdami laisvą valą. Pasak Emilio, svarbiausia šioje žūklėje – kad masalas kuo dažniau bumbsėtų į dugną ir kuo lėčiau juo slinktų. Mano džigavimo patirtis –
masalo šokdinimas ritės pagalba, formavęsis Kauno mariose ir kituose tvenkiniuose – gerokai skyrėsi. Bet pabandžiau mėgdžioti kolegas. Tik oro sąlygos tądien sunkiai leido išgauti didesnį subtilumą.

Pirmus du neblogus ešerius ištraukė Rokas. Po to vieną Emilis. Dar viena, šį kart didesnė žuvis (įtariu, sterkas), užlenkė jo spiningą iki ribos, bet paskui atsikabino. Aš teturėjau porą atsargių peštelėjimų per masalą (gaudant super jautriu kotuku jie primena lengvą supurtimą lyg krėstų elektra) ir kartą ištraukiau masalą be uodegos. Mano didelei nuostabai, kolegos pasigyrė jau seniai gaudantys guminukais be uodegų. Ešerių kibimui, bent jau šiuo metu mariose, tai neturi didelė įtakos. Ir tikrai – Rokas tuoj ištraukė eilinį ešerį, kurio žabtuose kabojo guminukas prieš tai „amputuota“ uodega.

Nurimus kibimui, perplaukėme į kitą tašką. Čia iškart kibo visiems trims, tik mano žuvis – lyg ir neblogas ešerys – atsikabino. Kolegos savo ištraukė. Susidarė vaizdas, kad ešeriai koncentruojasi tik viename taške. Išmanusis inkaras – GPS imtuvo reguliuojamas elektrinis variklis tokiame vėjyje, (juo labiau, visą rytinę žūklę ištarnavusiu akumuliatoriumi) vis tiek nesugeba idealiai išlaikyti laivo vietoje. Tad kibimai būdavo vos tik Rokui pastačius katerį. Ir po kurio laiko rimdavo. Tada Rokas vėl užplaukdavo į priekį.

Trečiojoje vietoje galų gale ištraukiau ešerį ir aš. Kolegos – gal po tris. Po akimirkos Emilis stenėdamas pakėlė nuo dugno kažką sunkesnio. Tikėjomės gražaus, gal net kilograminio ešerio, tačiau į paviršių iškilo neblogas sterkiukas. Paskutiniu momentu masalas šaute iššovė sterkui iš nąsrų ir žuvis, lydima komentarų nevalstybine kalba, nuniro atgal. O ešeriai kibo toliau.

Kitoje sustojimo vietoje vėl išgirdome Emilio aikčiojimą. Viskas kartojosi, kaip ir aną kartą, tik šį kartą buvo panaudotas graibštas ir sterkas atsidūrė valtyje. Ko gero, jis imtino dydžio, bet nematavome – paleidome žuvį atgal kaip ir prieš tai pagautus ešerius. Emilis ir Rokas, kaip supratau, visada taip daro. Na, o viešintys pas juos svečiai – pagal savo norus.

Žūklė tęsėsi, ešeriai kibo, tačiau po truputį pradėjo ryškėti dvi nelabai geros tendencijos. Pirmoji – kad vėjas mariose, kaip žadėjo sinoptikai, ne tik kad nepradėjo rimti, o tik sustiprėjo. Antroji – kad inkaru tarnaujančio elektrinio variklio akumuliatoriaus resursai akivaizdžiai prie pabaigos. Abu jie pranašavo greitą žūklės pabaigą.

Ir iš tiesų, neužilgo teko kurti variklį ir sukti Ventės Rago link. Vėjas buvo pakilęs iki 7 metrų ir plaukiant prieš bangas laikas nuo laiko pavaišindavo mus nemokamo dušo porcija. Todėl teko plaukti gana lėtai, lyg atgailaujantiems vienuoliams užsitraukus kapišonus ant galvų, ir praktiškai išbandyti aprangos atsparumą vandeniui. Pusiaukelėje atsitiko ir trečioji bėda – bandęs semti iš valties vandenį sūnus trinktelėjo per stovą su kotais ir mėgstamiausias Roko spiningas išlėkė per bortą...

Tad jeigu kas ištrauksit mariose „Tict“ spiningą su „Daiwa Exist“ rite – duokit žinoti. Skolingas neliksiu.

Nors pastarasis nuotykis ir gerokai sugadino nuotaiką, tačiau šį žūklė paliko gerą įspūdį. Ešerių džigavimas mariose tikrai įdomus. Žuvys kimba ganėtinai stambios, kibimų daug. Visada yra tikimybė, kad guminuką čiups ir jo didenybė sterkas – jo traukimas su UL klasės kotu prisimins ilgam. Na, ir kartu, žvejojant viename laive su šio reikalo profesionalais tai yra labai gera tobulėjimo mokykla. Galimybė kaip reikiant patobulinti savo džigavimo gebėjimus.

Apie tai, kur ir kada ieškoti ešerių, kaip juos gaudyti, mūsų sukurtame video pasakoja Rokas ir Emilis, tad čia nesikartosiu. Gero jums žiūrėjimo.

Esu įsitikinęs tik dėl vieno – dar šiemet čia sugrįšiu. Juo labiau, kad bičiuliai pakvietė. Be to, galvoju, kad padovanojus Neptūno muziejui tokią dovaną, antrą kartą jis tikrai neturėtų pašykštėti savo malonių...

Dėkui „Fishon“ gidams – Emiliui ir Rokui – už pakvietimą, nelengvą, šlapią, kupiną nuotykių, tačiau puikią žūklę. Turite dar pusantro mėnesio ją pasimėgauti ir jūs, nes ešerių kibimas mariose dar tik įsibėgėja!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Iš Kauno marių žvejai traukia pasiligojusias žuvis: specialistas sako, kad problema tik gilės (1)

Kauno mariose žuvis gaudantys žvejai jau kurį laiką stebisi užkimbančiais laimikiais....

Mėgėjų žvejybos leidimai: kas ir kokį turi įsigyti?

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau poilsiautojų nutaria išbandyti mėgėjų žvejybą , todėl...

Tinklais prekiavęs pažeidėjas sulaukė aplinkosaugininkų: laukia nemenka bauda

Savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...

Selemonas Paltanavičius apie užtvankų žalą gamtai: turime pripažinti, kad buvo padaryta klaidų

„Sunku patikėti, tačiau kažkada Nemunas buvo pagrindinė mūsų krašto lašišų nerštavietė....

Pasakė, ką daro su konfiskuotomis žuvimis: yra du keliai

Sulaikę neteisėtai žvejojančius asmenis, aplinkosaugininkai dažniausiai randa ir žuvų. Jei...

Top naujienos

Zelenskis įspėjo NATO lyderius: arba skubi pagalba Ukrainai, arba jums teks kariauti su Rusija Zelenskis: į Lietuvą Rusija žiūri kitaip

Prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė NATO lyderiams, kad kovojant su Rusijos...

VMI skelbia turto deklaracijas: formaliai – Seime tik du milijonieriai (6)

Pažvelgus į Valstybinei mokesčių inspekcijai ( VMI ) už 2021 metus pateiktas Seimo narių turto...

Grybauskaitė CNBC prabilo apie Kaliningradą: Putinas gąsdina Lietuvą, bet mes jau jų nebijome (6)

Kadenciją baigusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė interviu televizijai CNBC dar kartą...

NATO viršūnių susitikimo fone – pareiškimas iš Rusijos: žinojome, ko tikėtis

Maskva trečiadienį pareiškė, kad Madride vykstantis NATO viršūnių susitikimas įrodo, jog...

Nausėda NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO , todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių...

Delfi PliusViktorija Dačinskaitė

Paaiškino, kodėl Lietuvą skalbusios liūtys sukėlė nuošliaužas bei kokiems regionams jos gresia labiausiai: lietus čia – ne vienintelis veiksnys

Praėjusią savaitę Lietuvą tvindžiusios liūtys pridarė didelių nuostolių. Skendo ne tik...

Karas Ukrainoje. Po dar kelių kruvinų Rusijos atakų – grėsmingas Zelenskio pareiškimas (11)

Rusijos atakos, pareikalaujančios ir žmonių gyvybių, Ukrainoje nesiliauja – vėl apšaudyti...

Būsto įperkamumas Lietuvoje prastėja: ilgiausiai taupyti turi vilniečiai (1)

Ilgiausiai taupyti norint įsigyti būstą viename Lietuvos didmiesčių be paskolos reikės Vilniuje,...

Pajūrio gelbėtojai perspėja ne tik dėl dažnėjančių sveikatos sutrikimų: ilgapirščiai savo laimikį apžiūri tiesiog kopose

Ši vasara paplūdimių prižiūrėtojams ir gelbėtojams darbinga. Iššūkių padaugėjo pajūrį...

Vietoj baudos už važiavimą „zuikiu“ sostinėje – brangesnis bilietas kontrolės metu

Vietoj baudos už važiavimą viešuoju transportu be bilieto Vilniuje keleiviai galės rinktis...