aA
Pristatome KABLYS.lt bičiulius, dėl upėtakių pamišusius meškeriotojus ir tinklaraščio trout.lt autorius Donatą ir Gedą. Šįkart jų upėtakių paieškų maršrutai iš Vilniaus nusidriekė iki Žemaitijos.
Upėtakis
Upėtakis
© Donatas Čiuta

Antrą nakties sėdėdamas prie kompiuterio sugalvojau: o kodėl gi man ryte nesėdus į mašiną ir nenumynus į Žemaitiją pažvejoti upėtakių? Dar ne visai pasveikęs, bet jei bus šalta, susikursiu lauželį ir čiajaus išsivirsiu, pagalvojau. O be to dar ir draugę Klaipėdoje aplankyčiau, po apylinkes pasiganyčiau, aplinką pakeisčiau.

Užvirė kraujas, net užmigti sunku buvo. Prabudau anksti, susikroviau stovyklavimo ir žvejybos reikalus ir, paskubom užkandęs nešildyto pusryčio, išmyniau pajūrio kryptimi. Kad įdomiau būtų, pasirinkau maršrutą per keletą Žemaitijos miestukų, užlipau ant Aukštagirės apžvalgos bokštelio. Pasirodo, jie čia ir keltuviuką turi, žiemą galima su snowboardu ką nors susilaužyti, jei noro yra. Taip neskubant aš po aptrauktu dangumi judėjau link vienos gražios žemaičių upės aukštupio, kurį dar vakar mapsuose labai atidžiai išžiūrinėjau ir išsirinkau medžioklės ruožą.

Visą kelią lijo, bet tai manęs visiškai negąsdino. Pagal meteo.lt vakarinėje dalyje lietus turėjo būti trumpalaikis. Upę pasiekiau vidurdienį, važiuoti teko šlapiu šlynu, šiek tiek nerimaujant dėl grįžimo atgal, nes bus šiokia tokia įkalnė. Šoku į bridokus, spiningas rankon, fotoaparatas ant nugaros ir ristele žvėrių takais prie upės. Pakeliui dar pabaidau dvi stirnas, kurios greitai kaišiodamos savo baltas subines iš gelsvų aukštų žolių pasiplovė Amerikos kryptimi. Upė čia buvo gan sekli, vanduo toks rusvas, bet skaidrumo visai tinkamo žvejybai.

Pasileidau su srove apmėtydamas visas gilesnes vietas palei kranto paplovimus ar ties kokiom užvartom, kurių čia buvo visai nemažai. Po valandos ėjimo jau spėjau pakeisti tris vartikles ir išmėginti vieną vobleriuką. Tuščia. Nieko net nepabaidau. Užsidedu naują negiliai neriantį „japoną“ ir šukuoju toliau. Pagaliau pamatau, kad masalą iš sraunumos atsivijo vienas nelegalas, gal 27 cm. Padaviau jam dar kartą – nebelenda. Pailsėjau, užsidėjau vartiklę, kartoju – nieko.

Gerai, gana čia žaisti, reikia eiti ieškoti profesoriaus. Vat ir neradau aš to profesoriaus dar gal pusantros valandos. Traukiu CAT’uką ir matau, kad Donis (www.spudleris.lt) man atrašė vakarykštę žinutę. Pasigiriu, ką ir kur veikiu. Jis man draugiškai pataria pervažiuoti į kitą tašką – 9 km žemiau. Gaila, kad pats prisijungti negali. Grįžtu prie mašinos, pradedu judėti ir pakimbu šlyne. Na taip gaila laiko... Knisuosi ne pilną valandą, kol pagaliau išvažiuoju.

Pervažiuoju į kitą tašką ir ten vėl užsėdu, bet jau nekreipiu į tai dėmesio ir skubu likusioms kelioms valandoms paupin, nes noriu dar su šviesa stovyklai vietą rasti ir įsikurti. Čia upė jau nebe mergaitė, įsileidusi kelis gražius upelius – jau kur kas gilesnė ir slepia daugiau rimtų duobių. Nusileidžiu ties santaka su vingiuotu intakėliu ir gal po trečio metimo pasroviui per rankas smagiai žiebia kažkas labai agresyvus. Upėtakis be kovos pasiduoti nelinkęs, toks kresnas ir jau nusipenėjęs pradėjusiom iš dugno lįsti varlėm. Keli kadrai ir varo virškinti varlių toliau. Va, ką reiškia vietos žinojimas žvejyboje.

Diena visiškai užskaityta, o dar po kelių valandų chill žvejybos grįžau mašinon, užsimečiau kuprinę ant pečių ir per krūmynus prasibroviau iki prieš tai rastos lygios gražios vietos šalia upeliuko, tinkamos stovyklai įsikurti. Kaip visada – palapinė, malkos, kurių čia sausų rasti buvo gana sunku, nes lijo, bet greitai jau sėdėjau prie lauželio ir kepindamas sasyskas klausiau upelio ir ugnies kalbų.

Naktį buvo minusas, bet šalta nebuvo visai ir išsimiegojau puikiai. Rytinė arbatėlė, sriubytė, susirenku kempą, grįžtu iki mašinos, mat norėjau patikrinti dar vieną ruožiuką. Išvažiuoti nepavyksta, šlynas Toyota padangoms visai ne draugas. Gerai, kad pro šalį važiavo medžiotojai, kurių aš ir paprašiau timptelti. Iššokęs greitai atsidūriau prie naujo ruožo. Oras fantastiškas – saulė, ne vėjuota ir daug šilčiau nei vakar. Per keletą valandų žuvies nepamačiau, bet pasivaikštinėjau fantastiškai. Susipakavus daiktus, visas murzinas iki ausų ir kvepiantis (gal ne visiems) dūmu dar užsukau į Klaipėdą paimti draugės, o grįžome per Panemunės pilis. Savaitgalis – super duper. Dar žvejybinis pastebėjimas, kad tokiu metu kibimas geriausias nuo pietų iki pavakario. Ryte kažką suvilioti daug sunkiau, nes žuvis dar vangi. Tuo šįkart įsitikinau ir pats.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Per Žolinę visi gyventojai gali žvejoti nemokamai: pasakė, kokiems vandens telkiniams tai galioja

Išsiruošus į žvejybą rugpjūčio 15 d., mėgėjų žvejybos leidimų neprireiks. Mėgėjų...

Vieni įžuvina, kiti brakonieriauja: aptikti neteisėtai laikomi tinklai

Praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dalyvavo įžuvinant...

Invaziniai karpiai paverčiami trąšomis ir gyvūnų pašarais

Kartą per metus šimtai žmonių iš viso pasaulio suplūsta į nedidelį Bato miestelį Ilinojaus...

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama kai kurių žuvų žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus...

Vasarinis vienuolikmetės Elzės laimikis – įspūdingo dydžio „vandens karvė“ (3)

Dzūkijoje vasarojanti vilnietė Elze Dukštaitė nustebino ir visko mačiusius. Uogauti, grybauti,...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Miestiečiams – nauja valdžios staigmena: teks pratintis prie kuklesnio gyvenimo (24)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi naują sumanymą. Jo planuose – miestų gyventojų...

Elektros biržoje pasiektas naujas kainos rekordas – tokio kilimo niekas nesitikėjo, situaciją prašoma ištirti (42)

Lietuvoje elektros valandinė didmeninė kaina trečiadienį pasiekė 4000 eurų už...

Žiniasklaida: po Blinkeno klausimo Lavrovas tylomis paliko salę JAV perspėjimais patikėjo tik Baltijos šalys ir JK (2)

JAV politinė vadovybė apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino planus pulti Ukrainą sužinojo...

Po Lopatos įrašo apie įtakingų verslininkų šeimą suabejojo jo paties atvirumu: politikas teigia tokių faktų nežinojęs (1)

Seimo nariui, politologui Raimundui Lopatai iškėlus abejones dėl kauniečių Garbaravičių šeimos...

Karas Ukrainoje. Rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą Kryme esantiems ukrainiečiams – svarbus įspėjimas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Reaguodama į rekordinę elektros kainą „Norfa“ valandai išjungs šviesas (2)

Trečiadienį , 18.00 val. visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas...

Ilgąjį savaitgalį pajūryje – sunkiai suvokiami skaičiai: ten buvo daugiau kaip pusė Lietuvos (1)

Daugiau nei pusė Lietuvos – skaičiuojama, kad tiek Ilgąjį Žolinės savaitgalį praleido...

Mirė garsus dainininkas Darius Campbellas Daneshas: jautrią žinutę paskelbė ir jį pažinojęs Danielius Bunkus

Eidamas 41-uosius metus, mirė dainininkas ir aktorius Darius Campbellas Daneshas.

Po sensacingo triumfo sprinte į ligoninę išvežtai vokietei prireikė aštuonių siūlių

Pilnutėlis Miuncheno olimpinis stadionas antradienį vakare stebėjo neįtikėtiną dramą Europos...

Dėl Via Baltica kelio saugumo sunerimęs kaunietis: tikiuosi, kad kažkas pasikeis kol neįvyko skaudi nelaimė (1)

Keliai visoje Lietuvoje yra atnaujinami siekiant pagerinti susisiekimo sąlygas. Tačiau pasitaiko...