aA
KABLYS.lt dalinasi lietuvių karpininkų įspūdžiais iš FIPSed pasaulio karpių gaudymo varžybų, vykstančių Vengrijoje, Deseda ežere. Šį kartą apie pirmuosius nesusipratimus, iš kurių žvejai dar ne kartą išspaus juoko ašarą.
Akimirkos iš FIPSed čempionato
Akimirkos iš FIPSed čempionato
© Jurgis Gudauskas

parengta pagal laukarpis.lt ir zvejokliai.lt informaciją

Panašu kad pirmą užduotį, laikyti kumščius dėl gero oro, visi įvykdėme puikiai! Nors rytas išaušo lietuviškai rudeniškas ir vėjuotas, lietus jau buvo pasibaigęs.

Po vakarykštės čempionato atidarymo ceremonijos greit pavakarieniavę smukome atgal į savo namelius paskutiniam pasiruošimui: kas dar PVA kojinių per mažai pasiruošęs, o kas dar vieną greitpuodį sėklų išsivirti norėjo. Ir svarbiausia – išsimiegoti. Nes ramaus miego tris paras nebeturės nei sportininkai, nei kapitonai.

Rytinė rutina kasmet tokia pati, tačiau vis tiek priverčianti jaudintis tarsi pirmą kartą – burtų traukimas. Aurimas net žodžio nepratardamas laukia savo, t.y. 11, eilės numerio, o mes su Mantu žymimės konkurentų ištrauktų sektorių numerius. Galų gale Lietuvos eilė ir... nėra nei didelio džiaugsmo, nei baisaus nusivylimo. Iš pirmo žvilgsnio gavome visus tris darbinius sektorius. Su perspektyva. Turime ir vieną kraštinį sektorių B zonoje – pirmą. Tačiau į mus pasuktas kraštinis A26 sektorius, todėl konkurenciją vis tiek turėsime iš abiejų pusių.

Organizatoriai dar prieš susirinkimą gyrėsi, kad atliko itin sudėtingą darbą ir tik 2 šalys neturės bent vieno gero sektoriaus. Ką, vengrų supratimu, reiškia geras? Vienas iš 4 kraštinių. Labai matematiškas ir daugiau reklaminis pasigyrimas – tikrai nėra taip, kad visose zonose 1-4 ir 23-26 sektoriai yra super nerealiai kibūs. Bet tiek to, kiek ta matematika buvo tiksli, pamatysime po varžybų. Tačiau taip jau burtai lemia, kad vieną iš tų dviejų „nelaimingų“ sektorių komplektų patys vengrai ir išsitraukia.

Dar savo pasakojimu neskubėsiu link varžybų starto. Prieš burtų traukimą vyko kapitonų susirinkimas, kuriame žiuri paskelbė sprendimus klausimais, kurių besiginčydami kapitonai nesugebėjo išspręsti vakar.

1. Platformų naudojimas buvo palaimintas. Tačiau jos apribotos 1 m ilgiu nuo kranto ir didžiausiu 1 m atstumu nuo vandens. Kaip sužinojome po burtų, mūsiškių sektoriuose krantas pusėtinas, todėl platformas įsinešėme, tačiau daugiau naudosime kaip kietą ir lygų pagrindą krante, padėsiantį geriau įsispirti, užmetant meškeres.

2. Leistino ir geltona kortele nebaudžiamo karpio svoris – 1350 g. T.y. jei komanda teisėjams pateiks tokio svorio karpį, jis nebus įskaitytas, tačiau komanda nubausta nebus. Jei karpis bus bent 10 gramų mažesnis – grės geltona kortelė. Be to, žiuri leido pačioms komandoms pasisverti mažus karpius ir tik tuomet spręsti, ar palikti maišuose juos oficialiam svėrimui, ar dėl per mažo svorio iš karto leisti atgal.

3. Sektoriuose su stačiu šlaitu, kur įlipus į vandenį gylis virš kelių, teisėjai iš karto uždraudė lipti į vandenį. Šis draudimas atitinka FIPSed taisykles, kurios sako, kad traukiant žuvį vienas iš komandos narių gali būti įbridęs į vandenį, tačiau ne giliau, nei iki kelių. Bet mano nuomone, visai drausti lipti į vandenį ten, kur gylis didesnis, nėra sąžininga – kai kuriuose sektoriuose prie kranto – krūmai ir medžių šakos, todėl labai svarbu traukiamą karpį su graibštu pasitikti kuo iš toliau. Bet, sprendimas yra sprendimas ir visos komandos to privalo laikytis.

4. Dėl sudėtingo privažiavimo prie sektorių ir didelių atstumų tarp zonų Belgijos rinktinės kapitono prašymu varžybos pavėlinamos pusvalandžiu ir prasidės lygiai 13 valandą. Nors, kaip išaiškėjo vėliau, laiko pasiruošimui buvo per daug ir daugelis komandų net nuobodžiavo, laukdami garsinio starto signalo.

Taigi, biurokratija baigta. Prasideda veiksmas. Aurimui tik ištraukus burtus sektorių numeriai telefonu diktuojami Tomui su Sauliumi, kurie autobusiuku pradeda vežioti daiktus. Mes su Tomu P. ir Gražvydu keliaujame į Deseda informacinį centrą pasiimti mūsų išnuomotų dviračių. Kaip jau minėjau, aplink ežerą – puikus dviračių takas ir klaikūs privažiavimai automobiliais, todėl pakrantę šlifuosime, mindami pedalus. Gavę dviračius miname, kiek turėdami jėgų, nors laiko iki starto marios ir kol kas mūsų pagalba mažai reikalinga, tačiau drėgnas oras, šaltis ir vėjas verčia kuo greičiau sušilti.

Mūsų sektoriuose veiksmas vyksta pilnu tempu – 2 val. iki starto galima viską dėliotis, ruoštis, tyrinėti dugną markeriu, tik nemesti meškerių. Dugno pažinimas karpių žūklėje – vienas svarbiausių faktorių, todėl vyrai tai atlieka itin kruopščiai. Na, o mes, šnipai, žiūrime, ką ant dugno markeriai randa kaimyniniai sektoriai ir, aišku, lyderių bei šeimininkų komandos. Atrodytų, mūsų, pagalbininkų, šį kartą labai daug, tačiau kiekvienoje zonoje viską pamatyti nesuspėjome. Lakstome, dairomės, susirašinėjame. Komandos vadovas Tomas, likus kelioms minutėms iki varžybų pradžios signalo, kai visi puls užmetinėti meškeres, C zonoje nusprendžia, jog labai svarbu pamatyti, kokią taktiką startui pasirinko Vengrijos komanda. Likę tik kelios minutės, todėl jis čiumpa vieną iš mūsų dviračių ir greit mina gilyn į C zoną.

Praėjus kelioms minutėms tuo pačiu dviračių taku prabėga vienas iš ryškią liemenę apsivilkusių teisėjų. Nieko keisto – teisėjai čia bėgioja, laksto, derina... Keisčiausia, kad teisėjas prie vengrų sektoriaus puola savo kalba šaukti ant Tomo ir iš jo rankų plėšti dviratį. Pasirodo, per tą skubėjimą Tomas pasiėmė ne mūsų, o ne vietoje numestą teisėjo dviratį ir lyg niekur nieko nuvažiavo. Nors po to viską išsiaiškinome ir skaniai iš to pasijuokėme, kažkaip nemalonu, kad dar prieš varžybų startą „užsirovėme“.

Nuskambėjus varžybų starto signalui didžioji dalis komandų elgėsi atsargiai ir neskubėjo: vieni net meškerių net nepuolė gerą pusvalandį mesti, kiti metė, tačiau nejaukino arba pajaukino nedideliu kiekiu boilių. Visi bandė pagauti tuos varžybinius „netyčiukus“, kurie po to, pradėjus pilti šimtus kilogramų jauko, dažniausiai atsitraukia tolyn nuo jaukinamų vietų.

Valandą važinėdamas krantu per zonas nepastebėjau, kad tuos „netyčiukus“ kas nors būtų ištraukęs. Tik Ukrainos komanda A zonoje spėjo pagauti vieną, iš akies 7 kg sveriantį karpį, tačiau jis atėjo jau ant gausiai spombomis pajaukintos vietos.

Šiek tiek apie mūsų sektorius. Kaip ir minėjau, negalime atskleisti kiekviename sektoriuje vyrų pasirinktos taktikos, todėl pasižiūrėkite Tomo P. nufilmuotus vaizdus.

A19. Justas ir Aurimas
Kaimynai:
A18 – Bulgarija
A19 – Makedonija

B1. Rimantas ir Gintaras
Kaimynai:
A26 – Gruzija
B2 – Ispanija

Paskutinės žinios:

- pagautas vienas ~2 kg karpis
- dar viena žuvis atsikabino betraukiant
- pagautas vienas ~3 kg karpis

C9. Darius ir Modestas
Kaimynai:
C8 – Belgija
C10 – Olandija

Paskutinės žinios:
- buvo keli kibimai, tačiau tušti. Gali būti, kad karšiai.

Daugiau varžybų įspūdžių skaitykite:

I. Karpininkai į pasaulio čempionatą išvyko nusiteikę karingai

II. FIPSed čempionatas: kuo lietuvius nustebino pasaulio karpių gaudymo čempionato stovykla

III. FIPSed čempionatas: svarbiausi nutarimai ir siurprizas iš Afrikos

IV. FIPSed čempionatas - kaip atrodo pasaulio karpininkų meka iš arti

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę (4)

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (103)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Top naujienos

Delta atmainą lygina su vėjaraupiais: daugelis mūsų susidursime su kovidu artimiausiu metu (169)

Delta atmaina plinta taip pat greitai kaip vėjaraupiai, o galbūt net dar sparčiau. Daugelis...

Agnė Pačekajė | D+

Sunku patikėti, kad ši istorija turi laimingą pabaigą: Raimondos mama nudūrė tėtį – ir tai buvo tik siaubo pradžia

Septynmetei ant kojų nukrenta mamos nužudytas tėtis Tai tik siaubo pradžia. Tačiau net tokia...

Zdovco debiutas Kaune ir pirmosios pergalės medžioklė: „Žalgiris“ – „Bayern“ nuolat atnaujinama (105)

Eurolygos 5-ame ture sumažės pergalės skonio nejutusių komandų: Kaune susitinka pirmas ketverias...

Medininkuose apgyvendinta migrantė turi vienintelį prašymą: aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia (1)

„Aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia“, – susisiekusi su Delfi sakė...

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties, papildyta 21.05 (86)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Graikijoje Lietuvos prašymu suimtas Radkevičius – Ukrainos karo su separatistais dalyvis (23)

Graikijoje sulaikytas Sausio 13-osios byloje nuteistas Ukrainos pilietis Aleksandras Radkevičius...

Gydytojos atmintinė: kaip namuose gydyti karščiuojantį vaiką, tinkamai pamatuoti temperatūrą ir kokių vaistų duoti 10 dažniausių tėvų klaidų

Sukarščiavus vaikui tikriausiai ne vienam tėvui kyla panašūs klausimai – ką daryti, ar iškart...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atpildo valanda: kaip Holokausto architektą, pasmerkusį myriop tūkstančius žydų, pačiupo Izraelio spec. tarnyba II dalis

Istorijoje gausu faktų, kuomet didžiausi piktadariai teisingumo išvengia. Dažnai jiems mirtis...

Europos Sąjunga oficialiai turi pirmąją ponią (36)

Europos Sąjunga (ES) oficialiai turi pirmąją ponią: Amelie Derbaudrenghien Michel.

Energetikos krizė atskleidžia ES įtampas: lyderiams lieka nedaug išeičių (1)

Sparčiai kylančios energijos kainos didina susiskaldymą Europos Sąjungoje, kol nacionaliniai...