aA
Ateinantį savaitgalį daug kas iš mūsų, didesnių miestų gyventojų, spręsime šiuo metu itin aktualų, ir, sakyčiau, beveik hamletišką klausimą – lipti ar nelipti ant ledo? Užtrukęs atlydys gerokai paplonino ir taip ne itin storą negilių ežerų ir tvenkinių ledą ir neaišku, ar poros dienų lengvas šaltukas vėl sugražins pirmykštį jo stiprumą.
Bijai savaitgalį lipti ant ledo? Dumk į šiaurę!
© A.Panavo nuotr.

O jei dar dangus nepagailės sniego – gali būti tikri spąstai. Ugniagesiai gelbėtojai, matyt, vėl turės darbo. Kaip ir kolegos žurnalistai, eilinį kartą negalėdami atsistebėdami mūsų žvejų neatsakingumu.

Bet kad ir ką čia pasakysi, juk vis tiek namie nesisėdi. Ypač kai žinai, jog suįžūlėję pirmledžio ešeriai tik ir laukia tavo blizgės, o viduržiemio letargo dar neužliūliuotos lydekos nuožmiai slankioja padugniais, ieškodamos į ką čia tuoj suleidus dantis... O kur dar žiemiška gamta, gurgdždantis po kojomis sniegas ir didžioji nežinomybė, laukianti prie kiekvienos eketės.

Jau girdžiu Jūsų pasipiktinimą: jeigu jau pavojinga lipti ant ledo, tai ko tada išvis tokiais straipsniais žmones erzini. Ir taip juk širdį maudžia...

Bičiuliai, tik nenukabinkit nosies. Žvejyba tikrai bus. Šį savaitgalį. Ir dar visiškai saugi. Pažadu. Turiu jums auksinį patarimą, kuris mane nesyk tokiose situacijose gelbėjo. Jeigu gyvenate vakarinėje ar vidurio Lietuvoje ir kyla abejonių dėl ledo – nepagailėkit vieno kito papildomo euro kurui ir važiuokite šį savaitgalį šiauriau – Utenos, Zarasų, Molėtų ar Ignalinos kryptimi.

Lietuva nėra didelė, bet gamtos sąlygos joje dar ir kaip skiriasi. Čia, mūsų šiaurėje, visada bent pora laipsnių šalčiau. Todėl nenuostabu, kad ir per patį buvusio atlydžio piką meškerės broliai čia ramiai tupėjo beveik ant visų mažesnių ežerų ir net ant didesnių ežerų įlankų ledo. Juo saugiau bus dabar, spaudžiant sinoptikų žadamam, tegul ir simboliniam, šaltukui.

Ešeriai
Ešeriai
© Shutterstock

Bičiulis iš Zarasų krašto trečiadienio vakare patikino, jog visų mažesnių ežerų ledas yra patikimas ir siekia apie 10 centimetrų storio. Savaitgalį „stovėjo“ nemaža dalis Luodžio ežero, žmonės lakstė ir po Avilio ežerą. Netgi viena Čičirio – vieno didesnių ir gilesnių šio regiono ežerų įlanka esą buvo užšalusi tiek, kad drąsuoliai spėjo užlipti ir „pridaužyti“ gražuolių. Nekalbant jau apie Antalieptės marių atšakas, vietinių vadinamais „razlivais“, vienas populiariausių tarp zarasiškių pirmledžiu. Jos užšalo dar lapkričio 28 – 29 d. ir palyginus dosniai dalinasi lydekomis. Tiesa, ne itin didelėmis.

Žinomas Molėtų spiningautojas Sigitas Lukšta patikino, kad ir Molėtuose su ledu nėra didelių problemų. Visi ežerai užšalę, išskyrus didžiuosius – Baltuosius ir Juoduosius Lakajus. Galuonų ežero ledas irgi dar nėra patikimas, esą kažkas praeitą savaitgalį įlūžo. Jis pats žvejojo Kertuojuose, Pravale- ledas ten tvirtas ir pakankamai storas.

Svarbiausia žinia yra ta, kad žuvys beveik visur tikrai kimba. Kas gaudo lydekas, esą nespėja lakstyti paskui skritulius. Ešerių tenka paieškoti ilgiau, tačiau jų dydžiai įkvepia. Nelauktai daugelyje ežerų puikiai kimba kuojos. Žodžiu, tikras pirmledis. Gerai kimba visa žuvis.

Nuo savęs noriu pridurti štai ką: kad ir kokia informacija būtų apie patikimą ledą, visur reikia žvejoti „su protu“ – laikas nuo laiko pasitikrinti ledą peikena ir neiti ten, kur ledas visada būna plonesnis – prie įtekančių upelių, šaltinių, pakrantės nendrių ir didelių gylių. Ir, žinoma, nepamiršti gelbėjimosi priemonių – smaigų, gelbėjimosi liemenių ar, dar geriau, neskęstančių kostiumų. Ir žvejoti ne vienam ar bent jau šalia kokios didesnės žvejų kompanijos. Kas save saugo – tą ir Dievas saugo.

Negaliu garantuoti, kad nuvažiavę į Šiaurės Lietuvą prisikrausite kalnus ešerių ar priversite roges lydekų. Čia jau kaip kam pasiseks. Tačiau galiu tvirtai pažadėti viena – pasakišką gamtos grožį. Šiaurės Lietuva, nesvarbu, ar tai būtų Labanoro, ar Zarasų, Ignalinos ežerai, yra tokia nuostabi, kad kartais gali ir nieko nepagauti – laimės suteikia vien pasibuvimas.

Antra gera žinia, ypač atvažiuojantiems į čia iš toliau, yra ta, kad kaimo turizmų tinklas daugelyje Šiaurės Lietuvos vietų gerai išvystytas ir gauti nakvynės šiuo metu laiku (ir dar už gerą kainą) nėra didelių bėdų.

Iki susitikimo Šiaurėje!

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sodyboje aptiko 2 km žvejybinių tinklų (10)

Rugsėjo 10-ąją, ketvirtadienį, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos...

Aplinkosaugininkai primena: neršiant šlakiams ir lašišoms, tikrinami ir žuvitakiai (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , tęsdamas akciją „ Lašiša 2020“, primena, kad siekiant...

Kontrolė be sienų: Baltijos jūroje žvejojantys laivai tikrinami Lietuvoje ir Latvijoje (3)

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inspektoriai vykdo...

„Lašiša 2020“: svarbiausios limituotos žvejybos sąlygos žvejams mėgėjams (5)

Aplinkos apsaugos departamentas pasidalino pranešimu, kuriuo primenamos svarbiausios limituotos...

Rugpjūtį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl žvejybos pažeidimų

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius rugpjūtį gavo 1 857 pranešimus apie...

Top naujienos

Nuo viruso pavargusiems lietuviams surado kaimą, kur jo nėra (54)

Sunku patikėti, bet Europoje dar liko vietų, kur koronavirusas tarsi neegzistuoja. DELFI Kelionių...

Prisiminė Skandinavijos medikų ir Verygos kivirčą: moksle taip yra nedaroma (173)

Įvesdamas reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose Aurelijus Veryga rėmėsi Norvegijos...

Per pertrauką „Barceloną“ užvedęs Jasikevičius triumfavo Malagoje Giedraitis spindėjo Fuenlabradoje (2)

Lėtai įsibėgėjusi „Barcelona“ (2-0) perėmė iniciatyvą po ilgosios pertraukos bei Ispanijos...

Vasara iškeliaus jau netrukus, o kol kas – pasidžiaukime (3)

Šiandien Lietuvos orus lems iš vakarų artėjančio ciklono rytinis pakraštys. Vakariniuose...

Profesorius Usonis įspėjo apie galimas COVID-19 pasekmes, kurias parodė mirusiųjų tyrimai (432)

Lietuvoje naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Nauja mada – į pensiją nuo 40-ies: ekspertas pataria, kiek reikia būt sukaupus (180)

Norėdami anksti išeiti į pensiją jauni žmonės griebiasi drastiškiausių priemonių –...

„Thermo Fisher Scientific“: Vilniuje nėra gaminamos koronaviruso vakcinos (34)

Biotechnologijų įmonė „ Thermo Fisher Scientific “ teigia, kad Vilniaus padalinyje nėra...

Nutrauktas lytinis aktas ir kiti natūralūs kontracepcijos būdai: ginekologas pasakė, kiek jie iš tiesų yra patikimi (93)

Jei turite pastovų partnerį ar sutuoktinį, tikėtina, kad ne visada naudojatės medicininėmis...

Metalinių garažų savininkus ragina paskubėti: nebendradarbiaujantiems gresia baudos perkelta jau beveik 2000 garažų (113)

Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant...

Šiaurės Korėjos kariai pasienyje nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną kalba apie „ekstremalias priemones“ nuo COVID-19 (37)

Šiaurės Korėjos kariai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną, praneša Pietų...

|Maža didelių žinių kaina