aA
Voblerius šiandien galima drąsiai pavadinti vienais populiariausių masalų. Tai įdomūs, reikalaujantys šiokių tokių jų valdymo įgūdžių ir supratimo, tačiau labai sėkmingi masalai. Juo labiau, kalbant apie tokių žuvų kaip lydekos žūklę. Turbūt kiekvieno lydekautojo arsenale rasime bent keletą ar keliolika šio tipo masalų. O nemaža dalis spiningo brolių apskritai teikia pirmenybę būtent šiems masalams, nes jai žvejoti yra tiesiog įdomu.
Strike pro vobleriai
Strike pro vobleriai
© Gamintojo archyvas

Vis dėl to, jau senokai šią masalų grupė gaubia šiokie tokie mistikos dūmai. Paskaičius socialinius tinklus, kitas informacines priemones, susidaro įspūdis, kad voblerius gerai moka gaminti tik japonai ir geras vobleris turi kainuoti mažiausiai 20 eurų. Vis kita yra... na, nesakysiu kas. Todėl pastaruoju metu mūsų šalyje galima stebėti varžybas, kas pagamins ir atveš brangesnį bei kuo egzotiškiau mūsų ausiai skambančios firmos voblerį. 50 eurų už masalą, šiose lenktynėse, panašu, – dar ne riba…

Bet ar tokios lenktynės neprieštarauja sveikam protui? Ar tikrai šiuolaikinis, saulės simboliu nepapuoštas, tačiau ir ne „kosmosą“, o kokius 7, 8 ar 10 „europietiškų“ kainuojantis rimto gamintojo pagamintas masalas labai jau daug nusileidžia „samurajiškai“ egzotikai už 20, 30 ar daugiau eurų?

Imkime ir pažiūrėkime praktiškai, pasižiūrėdami, ką siūlo kiti. Pavyzdžiui, mūsų žvejams daug metų puikiai žinoma Taivanio kompanija „Strike pro“, gaminanti voblerius nuo tolimųjų 1973 metų. Kurios masalų turbūt turi dauguma mūsų krašto meškeriotojų.

Vertinant šiuolaikinius voblerius, parastai naudojami tokie 5 kriterijai:

  1. Užmetimą ir voblerio judesius tvičinguojant gerinančios užmetimo sistemos turėjimas (ar neturėjimas), jos kokybė (o tai reiškia ir masalo judesius vandenyje) bei masalo lėkimo nuotolis;
  2. Pagaminimo kokybė: dažymo tolygumas, 3 D ir holograminių efektų išgavimas, masalo dengimo atsparumas lydekų dantims ir kitiems mechaniniams pažeidimams. Tai pat modelių nuoseklumas ir išbaigtumas – ar visi tos pačios serijos masalai „dirba“ vienodai;
  3. Spalvinės gamos platumas;
  4. Voblerio komponentų – trišakių ir žiedelių kokybė;
  5. Modelių gamos platumas.

Strike pro dažymo kokybė ir spalvos nekelia abejonių
Strike pro dažymo kokybė ir spalvos nekelia abejonių
© Gamintojo archyvas


Pradėkime nuo užmetimo sistemos. Visi tvičingui, ir nemaža dalis – kitoms spiningavimo technikoms skirtų, „Strike pro“ vobleriai turi įdiegtas metimą pagerinančias sistemas. Gamintojas deklaruoja, kad vienose panaudoti volframiniai svareliai, kituose magnetinės ar judančios šratų sistemos. Tiesa, neteko rasti jų schemų ar labai kietai skambančių pavadinimų. Kita vertus, visos sistemos bandymų metu nepriekaištingai veikė. O kalbantis su žvejais dar neteko girdėti, kad jos kada būtų „užsikirtusios“. Ir tai turbūt yra svarbiausias dalykas. Nes šioje vietoje, ne paslaptis, kartais griešija net patys brangiausi japonai.

Strike pro tvičingui skirti vobleriai
Strike pro tvičingui skirti vobleriai
© Gamintojo archyvas

Mėtant „Strike pro“ voblerius visi, turintys šias sistemas, vobleriai gerai užsimesdavo ir dirbdavo stabilų darbą. Bandant mėtyti kelis tos pačios serijos, bet skirtingų spalvinimų modelius jų „darbas“ buvo identiškas. Tai – ne rankų darbų vienetiniai masalai, kurių dviejų identiškų nerasi. Ir ne kinietiškos kopijos, kai vieną kibų masalą praradęs, kito tokio nerasi nė su žiburiu...

Metimo nuotolis. Svaidant „Strike pro“ tvičinginius voblerius ir panašios formos bei svorio brangių kompanijų voblerius teko pripažinti, jog „Strike pro“ dažniau nuskriedavo kiek mažiau. Tačiau skirtumas nebuvo labai didelis – „iš akies“ vos metras ar du. Žvejojant iš valties toks skirtumas tikriausiai nevaidina didelės reikšmės.

Strike pro vobleriai
Strike pro vobleriai
© Gamintojo archyvas

Pagaminimo kokybė. Žinant masalų kainos skirtumus, lyg ir buvo galima tikėtis, kad Taivanio gamybos vobleriai atrodys prasčiau nei Tokijo pasididžiavimas. Tačiau nieko panašaus – visi masalai pagaminti kokybiškai ir preciziškai, prie nieko iš esmės negali prikibti. Netgi susidarė įspūdis, kad tarp kai kurių iš jų didelio skirtumo nėra ir jie pagaminti vos ne ten pat (o gal ir iš tiesų ten pat – kas žino?).

Atsparumą mechaniniams pažeidimams ir lydekų dantims išmatuoti sunkiau. Tačiau neteko girdėti, kad kažkas dėl to skųstųsi. O juk „Strike pro“ masalais mūsų šalyje yra žvejojama nemažai metų. Tuo tarpu, ne viena garsi Japonijos kompanija šioje vietoje atrodo kur kas prasčiau.

Strike pro Bold 130 Sp- vienas sėkmingiausių pasirinkimų viliojant rudenį lydekas
Strike pro Bold 130 Sp- vienas sėkmingiausių pasirinkimų viliojant rudenį lydekas
© Gamintojo archyvas

Spalvinės gamos plotis. Iš pradžių pasirodė, kad japonai gali pasiūlyti daugiau. Kai kurių populiarių tekančios saulės šalies voblerių modelių yra gaminami po 50 ar 60 spalvinių variantų. Tuo tarpu „Strike pro“ masalų elektroninėse ar paprastose parduotuvėse pamatysi nuo keliolikos iki poros dešimčių skirtingų spalvų. Taigi, pranašumas lyg ir būtų japonų pusėje. Tačiau, pažiūrėjus kitoms šalims skirtų modelių rinkas tapo aišku, kad „Strike pro“ spalvinė gama yra gerokai platesnė, nei gali rasti mūsų parduotuvėse. Ir jei ji neaplenkia japonų, tai jai bent jau šiuo požiūriu tikrai jai nenusileidžia.

Paklausit, tai kodėl Lietuvoje galima įsigyti mažiau spalvų masalų? Man irgi buvo įdomu, tad uždaviau šį klausimą šiuos masalus į Lietuvą vežančios kompanijos „Almarijas“ vadovams. Jie paaiškino, kad nesunkiai įmanoma užsisakyti „Strike pro“ voblerių gamintojų net tūkstančio spalvinių variantų, tačiau reikia jų (kiekvieno spalvinimo) imti nemažą kiekį. Tai – didžiulės investicijos, o mūsų rinka nėra didelė. Todėl tenka pasitenkinti tik populiariausiais ir mūsų žvejų labiausiai mėgstamų spalvinimų vobleriais. Tačiau iš kitos pusės – kai kuriuos „Strike Pro“ voblerius galima gauti tik Lietuvoje. Pavyzdžiui, žinomo spiningautojo Gintaro Nauckūno rankomis sukurtą spalvų derinį pavyko atkartoti gamykliškai ir jį galima nusipirkti tik Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Strike Pro 9 cm universalūs minnow tipo vobleriai. Apačioje - žinomo spiningautojo G.Nauckūno kurtas spalvinimas, ypač sėkmingas žvejojant Neryje
Strike Pro 9 cm universalūs minnow tipo vobleriai. Apačioje - žinomo spiningautojo G.Nauckūno kurtas spalvinimas, ypač sėkmingas žvejojant Neryje
© Gamintojo archyvas

Maloniai nustebino, jog „Strike pro“ pasiūlė ir galybę holograminių, chrominio blizgesio, ir 3D efektą turinčių spalvinių variantų. Tai yra to, kuo bando didžiuotis japonai.

Kabliukų ir žiedelių kokybė. „Strike pro“ deklaruoja, jog savo vobleriams naudoja kompanijos VMC kabliukus ir žiedelius. Paėmus į rankas nekyla abejonių, kad jie – aukščiausios klasės. Patys sminga į rankas ir jų paprastai neatlenksi. Jų tikrai keisti nereikia, kad ir kokius „žvėris“ begaudytum. Kauno mariose ties Birštonu bei Nemune velkiaujantys žvejai šiais masalais yra ištraukę ne vieną per pusšimtį sveriantį šamą. Ir tiek kabliukai bei žiedeliai atlaikė.

Liko įvertinti tik modelių gamą. „Strike pro“ į Lietuvą veža beveik šimtą skirtingų voblerių, džerkų ir svimbaitų modelių, iš kurių turbūt pusė yra skirta ar pritaikoma lydekų žūklei. 7–8 skirti tvičingui, panašiai tiek pat – velkiavimui. Giliausiai neriantis velkiavimui skirtas crank tipo vobleris velkamas gali nunerti net 13–15 metrų. Nemažai klasikinių modelių, tai pat – daugiadalių. Tad modelių gama tokio platumo, kad iš esmės padengia visus įmanomos mūsų spiningautojų poreikius.

Ilgaliežuviai krankai, velkiaujant galintys pasiekti net 15 m gylį
Ilgaliežuviai krankai, velkiaujant galintys pasiekti net 15 m gylį
© Gamintojo archyvas

Atskirai galima būtų pakalbėti apie svimbaitų kategorijai priskirtinus minkštuosius masalus „Pig Shad“, paskutinių metų lydekautojų numylėtinius.

Strike pro Pig shad-svibait kategorijos dideli guminukai
Strike pro Pig shad-svibait kategorijos dideli guminukai
© Gamintojo archyvas

Beliko tik sudėlioti išvadas. O jos atrodo labai paprastai: jeigu nesate žūklės vobleriais maniakas, pinigai jums neplėšo kišenės ir nesivaikote įvaizdžio – tokių kompanijų kaip „Strike pro“ ar kitų vidutinės kainos klasės gamintojų voblerių jūsų poreikiams daugiau kaip per akis.

O jei norite tapti šios srities profesionalu, tai, ko gero, pradžioje yra protingiau nusipirkti daugiau, bet skirtingo dydžio, nėrimo gylio, formos ar spalvos voblerių, nei tik keletą, bet brangių ir labai išreklamuotų.

Juk net ir pats geriausias masalas pats negaudo. Gaudo žvejys, kuris jį naudoja. „Strike pro“ vobleriai gero žvejo rankose iš tiesų gali parodyti stebuklus.

Užsakymo nr.: PT_82476999

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę (4)

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (103)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Top naujienos

Teisme – medikų fiasko dėl priedų: paaiškino, kam pagal įstatymą iš tikrųjų jie priklausė (38)

Per pirmąjį karantiną dėl neišmokėtų priedų prie algos su Panevėžio ligoninės...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Pasaulis vėl atsiveria turistams: kokios šalys ir kada atveria savo sienas bei kokios sąlygos atvykstantiems?

Nors gana daug šalių vis dar neįsileidžia turistų, ekspertai pastebi, jog ledai pajudėjo....

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties (42)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Ar tinkamas metas pirkti bei parduoti automobilį: pastebėta, kur didžiausias kainų šuolis (58)

Pasaulyje stojant automobilių pramonei , krizės pasekmės atsivijo ir į Lietuvą. Nespėjama...

Roma Macijauskaitė | D+

Tokių specialistų – vos keletas, o poreikis milžiniškas: verslininkams sutaupo kelerius metus + patarimai sklandžiai kalėdinei prekybai

Du sūnus – 9 mėn. ir 4 m. – auginanti Justina Runienė (33 m.) savo laiką skiria ne tik...

Po Nausėdos kritikos dėl vakcinacijos – Dulkio atsakas

Žmonių noras skiepytis vasarą buvo sulėtėjęs didžiojoje Europos Sąjungos dalyje, teigia...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Apsaugokime medikus, apsauginius ir kasininkes nuo nusikaltėlių (93)

Nors aš ir ne Vanga – ir visais šurumburum, pradedant horoskopais, baigiant būrimais iš delno,...

Pirmosios pergalės medžioklė: „Žalgiris“ – „Bayern“ nuolat atnaujinama; mačą praleis Mudiay (7)

Eurolygos 5-ame ture sumažės pergalės skonio nejutusių komandų: Kaune susitinka pirmas ketverias...

Sėkmingi verslininkai neslepia, kaip pasiekė savo tikslus: pamokos, kurios pravers ir naujokams, ir verslo rykliams

Šiandieniai verslo lyderiai sako savo verslo pradžioje mentorių neturėję arba juos vadino kitaip....

ES žinia Lukašenkai: atsakas bus labai stiprus (405)

Europos Sąjungos lyderiai duos stiprų atsaką į Minsko veiksmus, blokui kaltinant Baltarusiją...