Nesu didelis žūklės parodų fanas. Ne dėl to, kad man jos nepatiktų, paprasčiausiai jose dažniausiai lankosi žūklės reikmenų pardavėjai ir gamintojai, bandantys užmegzti naujus verslo kontaktus, ieškantys naujienų. Tačiau, kaip ir kiekvienas meškeriotojas nors kiek besidomintis šiuolaikine žūkle, esant progai, būtinai apsilankau tokiuose renginiuose.

Tokia proga man pasitaikė vakar, teko apsilankyti milžiniškoje (Lietuvos mastais) žūklės ir turizmo parodoje Kijeve. Čia 4 dienas vyko vienas svarbesnių renginių visiems, nors kiek susijusiems su žūkle.
Atvykus prie parodų rūmų pirmiausia reikėjo surasti, kur pastatyti automobilį. Tai tikrai nebuvo lengva užduotis, nes sniego Kijevo apylinkėse labai daug ir net važinėti miesto gatvėmis be keturių varomų ratų yra didelis iššūkis. Taigi, pavažinėję ratais palikome automobilį pirmoje laisvesnėje pusnyje. Brisdami per sutryptą sniegą priėjome prie įėjimo į parodą. Pamatę milžiniškas 100 metrų eiles prie kasų, smagiai pasijuokėme. Norinčių patekti į parodą buvo tūkstančiai.

Geras 20 minučių stumdėmės eilėse ir sumokėję po eurą už bilietą pagaliau papuolėme į vidų. Ekspozicijos salė tikrai didelė ir norint atidžiau apžiūrėti kiekvieną stendą prireiktų kelių dienų, tad rinkomės tik aktualiausius, didžiausius ir žinomiausius gamintojus bei prekybininkus.

Vienas iš labai nustebinusių dalykų – labai intensyvi prekyba ir milžiniškos nuolaidos, o žinant Ukrainos kainas, viskas buvo praktiškai už dyką. Ekonominės klasės spiningus, Lietuvoje kainuojančius apie 40 eurų, čia buvo galima įsigyti ir už 10 eurų, o biudžetiniai keturgysliai pinti PE valai retai viršijo 8 eurus už 150 metrų.

Bene didžiausia buvo silikoninių masalų pasiūla. Rodos, juos jau kepa kiekvienoje ukrainiečių virtuvėje. Jais buvo nukabinėti visi stendai. Maniau, kad keistesnių formų masalų sukurti jau nebegalima, tačiau jie daro neįmanomus dalykus.

Taigi, vaikščiojome pirmyn ir atgal, purtėme daugelį naujų modelių meškerykočių, kai kas buvo labai keista, o kai ko nesinorėjo paleisti iš rankų. Tai kompanijos „Flagman“ feeder tipo meškerykočiai „Inspiration feeder“, „Rondel Carp Feeder“ nauji, dar vis testuojami ir pavadinimų neturintys, spiningai, „Tregaron“ 4 metrų graibšto kotai. O pasukiojus rankoje naujosios „Stellos“ rankenėlę nublanko visos kitos sukinėtos ritės.

Parodoje buvo ir labai daug įvairiausių jaukų naujienų. Labai patiko „Alexey Pugach“ pristatytos naujos „Flagman“ jaukų serijos, daug retų ir įdomių kvapų, o pauosčius „Skimmers“ jauką net pakilo apetitas.

Parodoje teko pabendrauti ne tik su žinomais Ukrainos sportininkais, bet ir sutikti bičiulių iš Lietuvos. Pasilabinome ir įspūdžiais pasidalinome su Vygiu ir Arnoldu iš „Anglingos“.

Kai palikome parodų rūmus jau buvo vėlyva popietė, tačiau lauke ištįsusi eilė prie bilietų nė kiek nesutrumpėjo. Milžiniška ta meškeriotojų „armija“.