parengta pagal laukarpis.lt ir zvejokliai.lt informaciją

Trečioji diena

Po vakarinio svėrimo mes jau „nuobodžiai“ šeštoje vietoje. Nors rezultatai paskelbti, žinome, kad vyrai A zonoje turi pasvertą, tačiau į vakarinius skaičius neįtrauktą, 11 kg karpį, o B zonos sportininkų maišuose – du 4-5 kg karpiai.

Atrodytų, kelios žuvelės, tačiau jos gali pakeisti daug ką: jei zonose artimi konkurentai negaudys, pakilsime, jei gaudys – turėsime gaudyti ir mes. Va taip sėdėdami kempingo terasoje praleidžiame geras 3 valandas, skaičiuojame kiekvienos zonos tikimybes, galimybes ir grėsmes: kiek reiktų pagauti, kad pozicija pakiltume. O gal geriau visai negaudyti, tačiau leisti konkurentams, kad nustumtų komandas, zonoje stovinčias žemiau, tačiau bendruose rezultatuose – aukščiau. Juk visi dar prisimename pernai metus, kad galėjome laimėti auksą, jei būtų pagavusios Italijos arba Rumunijos komandos, kurios būtų nustūmę Rusiją į antrą vietą.

Ketvirtoji diena

Vakar, būdami 6 vietoje, skaičiavome visas įmanomas galimybes kilti į 5-ą: kokios konkurentų komandos kokiuose sektoriuose turi nepagauti, o kokios, atvirkščiai, pagaudamos mums atvertų kelią į aukštesnę poziciją bendroje lentelėje. Šį rytą, sužinoję, kad išlaikėme 6 poziciją, vėl puolėme skaičiuoti minimalų pagautos žuvies skaičių, kuris mus stumteltų viena pozicija aukštyn. O svarbiausia, kad ryte A ir B zonos turėjo žuvų svėrimui ir C zonoje sėdintys vyrai ištraukė vieną nedidelį karpį.
Taip susigyvenome su ta 6 vieta, kad nepastebėjome grėsmės iš apačios ir paskutinėmis valandomis iššovę mus aplenkė kroatai...

Taigi, Lietuvos rinktinė 19-ame FIPSed pasaulio karpių gaudymo čempionate užėmė 7 vietą iš 26 dalyvavusių komandų. Virš mūsų išsirikiavo pirmą vietą užėmusi Ukraina, antrą – Rumunija, trečią – Prancūzija, ketvirtą – Rusija, penktą – Serbija, šeštą – Kroatija.

Ar 7 vieta gerai, ar blogai? Jei klaustumėte manęs, mačiusio beveik visus ankstesnius čempionatus, kur dalyvavo mūsiškai, atsakyčiau, jog patekti į pirmą čempionato dešimtuką reikia daug pastangų, vargo ir išankstinio pasiruošimo. O mes, užėmę 7 vietą, aplenkėme ir čempionato šeimininkus vengrus, ir karpizmo pradininkus anglus, ir dar krūvą tikrai pajėgių ir kovingų rinktinių! Na, o Rimantas su Gintaru trinktelėjo kaip reikalas. Šių sportininkų dvejetas – penktas pasaulyje!

Ar galėjome geriau? Tikrai taip. Daug žuvų praradome kliuviniuose. Na, o ar rinktinės pasirinkta taktika pasiteisino, kartu su jumis lauksiu Tomo pasakojimo grįžus į Lietuvą.

Tingintiems nagrinėti lenteles pateiksiu kiekvienos mūsų vyrų komandas rezultatų santrumpą.

A19. Justas ir Aurimas
Vieta pazonėje – 7 iš 13
Vieta porų reitinge – 38 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 7 / 31,092 kg

B1. Rimantas ir Gintaras
Vieta pazonėje – 1 iš 13
Vieta porų reitinge – 5 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 22 / 78,750 kg

C9. Darius ir Modestas
Vieta pazonėje – 5 iš 13
Vieta porų reitinge – 29 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 5 / 30,031 kg

Vyrai su visais daiktais jau supakuoti ir atvežti į mūsų kempingą. Visi nuprausti, kai kurie, labiau išalkę, jau ir Kapošvaro McDonalds maistu pamaitinti. Tvarkomės, ilsimės ir laukiame iškilmingos uždarymo ceremonijos, kurioje oficialiai pagerbsime čempionato laimėtojus. Na, o neoficialus uždarymo baliaus tikslas kaip ir kasmet – iš kitų metų čempionatą rengiančios šalies atstovų surinkti kuo daugiau informacijos apie būsimą telkinį. Kitąmet Serbijoje vyksiančio pasaulio čempionato ežeras apipintas gandais: vieni tvirtina, kad jis tik dabar kasamas ir dar neprileistas vandens, kiti – kad tai 270 hektarų senvagė vos ne Bratislavos centre.