Taigi, seriją „Techniniai failai“ pradėsiu smulkiai aprašydamas pavadėlines, kurias išbandžiau ir galiu rekomenduoti vienoje ar kitoje situacijoje. Nepabijosiu išsakyti ir kritikos apie vieną ar kitą detalę.

Žinoma, visų pavadėlinių, kurias įmanoma nusipirkti žūklės įrankių parduotuvėse, neapdrėbsiu. Tai tiesiog neįmanoma, nes kas keli mėnesiai atsiranda kažkas naujo. Iš kitos pusės, apžvelgsiu populiariausias pavadėlines naudojamas Anglijos meškeriotojų, kurie turi žino, ką renkasi.

Pavadėlinei keliu pakankamai daug reikalavimų. Jų sąrašas su trumpu aprašymu atrodo taip:

 1. Tiesioginė funkcija. Pavadėlinė turi tinkamai atlikti savo tiesioginę funkciją saugiai talpinti pavadėlius. Tai reiškia, kad pavadėlines strypeliai negali pažeisti valo kilpučių ir kabliukų. Taip pat padavėlių išėmimas turi būti patogus.
 2. Kompaktiškumas. Pavadėlinė turi būti patogi transportavimo atžvilgiu. Sakykim, sunkiai save išsivaizduoju iš medinių lentų susikalantį metro ilgio pavadėlinę ir po to vargstu ją transportuojamas.
 3. Tvirtumas ir lengvumas. Pavadėlinė turi būti tvirta ir lengva. Meškeriojant nutinka, kad pavadėlinė gali nukristi ant kieto paviršiaus. Kokius nutikimus pavadėlinė turi atlaikyti. Taip pat pavadėlinė turi būti lengva, kad bendras mano amunicijos, kurią imu į žūklę būtų kuo mažesnis.
 4. Atsparumas drėgmei. Pavadėlinė turi būti plastikinė, arba kitaip tariant atspari drėgmei. Drėgmei paketus į vidų būtų galima ją tiesiog išdžiovinti ir joje esantys pavadėliai nebūtų sugadinti. Didelis privalumas, kai pavadėlinė turi gumines sandarumui skirtas tarpines.
 5. Papildomos funkcijos. Jei pavadėlinė turi papildomų funkcijų, kurios man padėtų vienu ar kitu būdu, tai puiku. Sakykim tai galėtų būti integruota liniuotė ir strypeliai pavadėlių rišimui arba magnetinė plokštelė, prie kurios galima laikyti kabliukus ir pan.
 6. Kaina. Pavadėlinės kaina turi atitikti kokybės lygį. Žinoma, geras daiktas retai būna pigus, tačiau už vardą mokėti taip pat nesinori.
Bendra pavadėlių foto


Išvardinus reikalavimus, prisipažinsiu, kad kol kas pavadėlinės, kuri atitiktų visus reikalavimus, nepavyko atrasti. Parduotuvėse reguliariai apžiūriu naujas pavadėlines, tačiau jos dažniausiai nebūna geresnės už turimas vienu ar kitu aspektu.

Šioje vietoje turbūt manote, kad reikalavimų keliu daug, tačiau jie subjektyvūs, t.y. labiau asmeniniai. Taip, tai yra tiesa, tačiau tikiuosi, kad daugelis meškeriotojų, naudojančių pavadėlines, žiūri į panašius dalykus. Taip pat, kad sumažinti subjektyvumą, panaudosiu sugalvotą formulę, kurios pagalba įmanoma suskaičiuoti pavadėlinės vertę (kaip pamatysite vėliau, ši formulė netinka visiems pavadėlinių tipams). Šioje formulėje l yra pavadėlinės didžiausias atstumas tarp strypelių (didžiausias įmanomas pavadėlio ilgis, neperlenkiant valo), centimetrais; s – strypelių skaičius; a –strypelių aukštis centimetrais; k – kaina Didžiosios Britanijos svarais sterlingais.

V = (l∙s∙a) / k

Taigi, formulės skaitiklyje parametrai sudauginami ir tai padalinama iš kainos, kuri yra vardiklyje. Formulės pagalba suskaičiuotas skaičius reikš, kaip gerai pavadėlinė atlieka savo tiesioginę funkciją (talpina pavadėlius) už jos kainą. Kuo suskaičiuotas skaičius didesnis – tuo geriau.

Apžvelgėme reikalavimus, metas konkrečiai išvardinti kokius pavadėlinių modelius aptarsiu:

 1. Preston Innovations Hooklength Retaining System (maža ir didelė)
 2. MAP Hook Length Box
 3. Frenzee Hook-up
 4. Guru Rig Case (maža)
 5. Guru Rig Box

Kiekvienos pavadėlinės apibūdinimą pradėsiu matmenų, svorio ir kainos pateikimu. Tuomet suskaičiuosiu parametrą V. Po to išvardinsiu privalumus ir trūkumus ir galiausiai pateiksiu rekomendacijas, kokiam žūklės stiliui ir panašiai pavadėlinė yra tinkamiausia.

Preston Innovations Hooklength Retaining System (maža)

 • Matmenys: 17,8x9x1,7 cm.
 • Maks. ilgis tarp stripelių (l): 15 cm.
 • Strypelių skaičius (s): 35
 • Strypelių aukštis (a): 1,05 cm.
 • Svoris: 67 g
 • Kaina (k): 4,99 GBP

V = (15∙35∙1,05) / 4,99 = 110,47
Preston Innovations pavadėlinės

Šios Preston Innovations pavadėlinės rinkoje pasirodė beveik prieš 10 metų ir be abejonės yra populiariausios pavadėlinės Didžiojoje Britanijoje. Man šios pavadėlinės patinka ir yra arti tobulumo. Jos tvirtos ir lengvos, kompaktiškos, nebrangios ir naudoti jas patogu. Naudoju jas apie 5 metai.

Pagaminimo kokybė gana gera. Dėl šios priežasties ir įvertinant jų lengvumą, tikrai nereikia baimintis, kad pavadėlinė suduš į šipulius netyčia ją numetus ant grindinio. Taip pat jos neskęsta! Užraktas gana paprastas ir patikimas. Vyrių nėra, jų vaidmenį atlieka plonas plastiko sluoksnis. Tai gali pasirodyti nepatikima, tačiau kol kas problemų, kad plastikas suplyštų toje vietoje, neturėjau.

Kompanija Preston Innovations šias pavadėlines sukūrė tranportavimui specialiai šios kompanijos platformų stalčiukuose. Ankščiau pats naudojau šios kompanijos platformą ir galiu patvirtinti, kad šios pavadėlinės idealiai telpa į tam sukurtus stalčiukų skyrius. Puiki įdėja. Kad pavadėlines būtų patogu išimti iš turbūt mažiau milimetro dydžio tarpus turinčio skyriaus, pavadėlinės turi specialų išgaubimą, į kurį įkišamas pirštas ir pavadėlinė iškeliama. Visa to įdėja – komfortas meškeriojant. Meškeriotojui nereikia net atsistoti nuo platformos, kad pakeisti pavadėlį.

Šias pavadėlinės transportuoju net Matrix platformos stalčiuje. Tai tikrai patogu, nes pavadėlinės visada stalčiuje apsaugotos nuo lietaus, jaukų ir pan., o reikalui esant atsidaryti stalčių ir pakeisti pavadėlį užtrunka kelioliką sekundžių.

Pavadėlinės talpina 10 cm., 12.5 cm. ir 15 cm ilgio pavadėlius neperlenkiant. Kiekviena strypelių pora aiškiai pažymėta, kokį pavadėlio ilgį galima patalpinti.

Paminėsiu, kad naudoju 5 tokias pavadėlinės (ir visos jos telpa į vieną stalčiaus skyrių) ir jos visada lieka platformos stalčiuje. Kodėl tiek daug, paklausite. Iš tikro tiek reikia. Kiekvienos pavadėlinės išorinėje pusėje užrašau, kas viduje. Tokiu būdu visada žinau, kurią griebti esant reikalui. Turiu specialią pavadėlinę 0,06–0,07 mm. valams ir 22 ir 24 nr. kabliukams. Ji skirta kanalams. Po to turiu dedikuotą method tipo pavadėliams, kurioje yra 10 cm. ilgio pavadėliai su tvirtais kabliukais su plauko sistemomis ir t.t. Viena ar dvi pavadėlinės tiesiog viso to nesutalpintų. Šioje vietoje tai turi didžiulį privalumą, sakykim esant stripriam lietui, kai noriu pakeisti pavadėlį ir atidarau reikiamą pavadėlinę, sušlampa tik tos pavadėlinės turinys, visos kitos lieka sausos.

Kadangi šių pavadėlinių maksimalus ilgis tarp stripelių yra tik 15 cm. jos skirtos plūdininkams arba method tipo pavadėliams. Mano nuomone, šiems dviems pavadėlių tipams, šios pavadėlinės yra geriausios.

Trūkumų šios pavadėlinės kaip ir neturi, tačiau patobulinti būtų galima du dalykus. Pirma, strypeliai gana ištempti, todėl labai mažos pavadėlių kilputės tiesiog netilptų. Antra, viena pavadėlinės dalis turi tik vieną eilę strypelių. Mano nuomone, toje dalyje galėtų tilpti dar 5 eilės ir taip šios pavadėlinės talpa beveik padvigubėtų.

Preston Innovations Hooklength Retaining System (didelė)

 • Matmenys: 33x9x1,7 cm
 • Maks. ilgis tarp stripelių (l): 30 cm.
 • Strypelių skaičius (s): 35
 • Strypelių aukštis (a):1,05 cm
 • Svoris: 117 g
 • Kaina (k):5,99 GBP


V = (30∙35∙1,05) / 5,99 = 184,06

Kaip jau supratote iš nuotraukų ir pavadinimo, ši pavadėlinė pasižymi visomis savybėmis, kaip ir jos mažesnioji sesuo. Skirtumas tik toks, kad ji yra ilgesnė (33 cm.), nei mažoji (17,8 cm.).

Atkreipkite dėmesį, kad parametras V šios pavadėlinės yra 184,06. Panašu, kad Preston Innovations pardavinėja jas pigiai palyginus su mažosiomis.

Ši pavadėlinė talpina 15 cm., 20 cm., 25 cm. ir 30 cm. ilgių pavadėlius neperlenkiant valo. Tokie pavadėlių ilgiai labiausiai tiktų plūdininkams arba trumpesniems dugninės pavadėliams.

Šią pavadėlinę naudojau komerciniams telkiniams skirtiems dugninės pavadėliams. Tačiau, šiuo metu šios pavadėlinės nerastumėte mano platformoje. Ją pakeičiau kitu panašiu modeliu, prie kurio prieisime vėliau.

Be visų gerų savybių, ši pavadėlinė dalinasi ir tais pačiais neigiamais dalykais. Iš tikro prie neigiamų dalykų atsiranda dar vienas. Kadangi pavadėlinė ilgesnė ir sukabinus storesnio valo pavadėlius (man problema atsirado su 0,18 mm. skersmens valo pavadėliais) jie šiek tiek išlenkia pavadėlinės korpuso sienelę, todėl pavadėlinė sunkiau užsidaro ir lieka tarpelis tarp sienelių.

Map Hook Length Box

 • Matmenys:35,7x13x3,5 cm.
 • Maks. ilgis tarp stripelių (l): 30 cm.
 • Strypelių skaičius (s): 480 (80 strypelių ir 400 įpjovų putoje)
 • Strypelių aukštis (a): 0,83 cm.
 • Svoris: 484 g.
 • Kaina (k): 19,99 GBP

V = (30∙480∙0,83) / 19,99 = 597,90
MAP pavadėlinė

Prisipažinsiu, kai pirmą kartą šią pavadėlinę pamačiau, prieš maždaug 4 metus, galvojau, kad nieko geriau negali būti. Talpa, naudojimo patogumas, papildomos funkcijos ir t.t. vertė mane tikėti, kai yra tobula pavadėlinė, ilgą laiko tarpą.

Atkreikite dėmesį į V parametrą. Jis daugiau 3 kartus didesnis nei didelės Preston Innovations pavadėlinės! Taigi, pagal tiesioginės funkcijos atlikimą ši pavadėlinė neturi sau lygių.

Pavadėlinės konstrukcija primena trijų puslapių knygą tik čia dvejos durelės iš abiejų pusių ir korpusas. Durelės skaidraus plastiko, todėl prieš prieš atidarant galima išsirinkti pavadėlį. Gamintojas taip pat teigia, kad durelių plastikas nepraleidžia UV spindulių. Kiekvienoje pavadėlinės pusėje yra po 40 strypelių ir po 10 putos, su įpjovomis, juostelių, kurios sulygiuotos su strypeliais. Pavadėlinės durelės tvirtai užfiksuojamos sklendėmis, o darinėjasi jos ant kokybiškų vyrių.

Pavadėlinė talpina 5–30 cm. pavadėlius 2,5 cm. intervalais, neperlenkiant valo. Kadangi pavadėliai tvirtinasi tokiu būdu, kai kabliukas užkabinamas ant strypelio, o valas įspraudžiamas į putos išpjovą, pavadėlių ilgiai neturi būti tobulai lygūs. Tai svarbi savybė, nes ne kiekvienas meškeriotojas sugeba tobulai surišti šimtus pavadėlių.

Kalbant apie papildomas funkcijas, ši pavadėlinė tikrai yra išskirtinė nes turi, į dureles integruotą sistemą, pavadėliams rišti. Tai sudaro strypelis, bėgiai su liniuote ir bėgiais slankiojantis antras strypelis, kuris gali būti užfiksuotas bet kurioje pozicijoje, kaip pavaizduota 12 ir 13 paveikslėliuose. Puiki sistema rišti pavadėliams.

Nors ir galėtų pasirodyti, kad ši pavadėlinė yra tobula, jos savo platformoje nebesinešioju. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirma, ši pavadėlinė yra sunki. Atkreipkite dėmesį į jos svorį, beveik pusė kilogramo! Antra, pavadėlinės durelės yra pagamintos iš kieto, stiklą primenančio plastiko. Todėl jei ši pavadėlinė netyčia nukristų ant kieto grindinio, ji greičiausiai subyrėtų į šipulius. Trečia, kadangi pavadėlinėje yra putos, jai sudrėkus ją išdžiovinti būtų keblu.

Nors šio modelio pavadėlinės ir nesitampau su savimi, ją naudoju pavadėlių rišimui namie. Taip pat atsarginių pavadėlių saugojimui: susirišu daug pavadėlių ir laikau juos šioje pavadėlinėje. Po to, esant reikalui, pavadėlius perkeliu į pavadėlines, kurias laikau platformoje.

Nesvarbu ar naudojate 10 cm. pavadėlius ar gerokai ilgesnius – surasite būdą juos saugiai apgyvendinti šioje pavadėlinėje. Šio modelio pavadėlinę galiu drąsiai rekomenduoti bet kam su viena sąlyga – jei nebijote rizikuoti jos atsitiktinai sudaužyti.

Frenzee Hook-up

 • Matmenys:36x12,3x3 cm.
 • Maks. ilgis tarp stripelių (l): 32 cm.
 • Strypelių skaičius (s): 140
 • Strypelių aukštis (a): 1,16 cm.
 • Svoris: 300 g.
 • Kaina (k): 9,99 GBP

V = (32∙140∙1,16) / 9,99 = 520,20
Frenze pavadėlinė

Šio modelio pavadėlinė pavaizduota 14 ir 15 paveikslėliuose. Iš tikro tai sąlyginiai naujas modelis. Žūklės prekių parduotuvėse jis atsirado prieš maždaug pusantrų metų.

Pagaminimo kokybė tikrai puiki. Taip pat korpuso sienelės išlietos iš tvirto ir storo plastiko sluoksnio. Paėmus į rankas šią pavadėlinę jaučiama kokybė, susidaro įspūdis, kad ji tarnaus ne vienus metus. Šios pavadėlinės tikrai nebūtų baisu numesti ant kieto grindinio. Užrakto mechanizmą sudaro pora tvirtų sklendžių, kurios patikimai „sugriebia“ abi pavadėlinės puses. Vyrių ši pavadėlinė neturi, o darinėjasi lankstant plonesnį plastiko sluoksnį tarp durelių (lygiai taip pat pat kaip ir ankščiau aptartos Preston Innovations pavadėlinės).

Pavadėlinė pasižymi ir nepralaidumu vandeniui, kai uždaryta. Ji turi guminę tarpinę. Taigi, ją galima laikyti nepaslėptą net lyjant.

Pavadėlinė talpina 10 cm, 15 cm, 30 cm ir 32 cm ilgių pavadėlius neperlenkiant valo. Strypeliai tvirti ir kokybiški. Jie siaurėja artėjant prie strypelio galo. Tokia jų forma man patinka, nes galima be vargo užkabinti ir mažas kilputes. Paminėsiu, kad ši pavadėlinė gana gerai tinka laikyti dvigubai perlenktus pavadėlius 62 cm ilgio. Taip yra todėl, kad strypelių pora prie 30 cm ir 32 cm yra arti vienas kito.

Šią pavadėlinę visada turiu savo platformoje. Iš tikro ši pavadėline pakeitė Preston Innovations didelę pavadėlinę. Frenzee pavadėlinė lenkia Preston Innovations pavadėlinę visais parametrais, todėl šis pakeitimas buvo logiškas.

Patikimumu ši pavadėlinė visa galva aukščiau nei MAP pavadėlinė. Nors pastaroji turi ir didesnę V vertę, tačiau kitos savybės man šiuo atveju yra svarbiau.

Vienintelis dalykas prie ko galėčiau prikibti – spalva. Kadangi pavadėlinė juoda, tamsesnės spalvos kabliukus gana sunku įžiūrėti juodame fone. Taip pat valo storio žymėjimui reikia šviesaus rašiklio. Žinoma, čia labiau priekabių ieškojimas, tačiau man būtų praktiškiau, jei ši pavadėlinė būtų bet kurios spalvos šviesaus atspalvio, bet ne juoda.

Šią pavadėlinę rekomenduoju tiek plūdininkui tiek dugninės meškerės gerbėjui. Ji jums tikrai tarnaus ne vienus metus ir daugumoje situacijų apsaugos pavadėlius nuo aplinkos veiksnių.

Guru Rig Case (maža)

 • Matmenys: 19x9,5x3 cm.
 • Maks. ilgis tarp stripelių (l): 15 cm.
 • Strypelių skaičius (s): 55
 • Strypelių aukštis (a): 1,22 cm. ir 1,78 cm.
 • Svoris: 167 g.
 • Kaina (k): 8,99 GBP

V = (15∙55∙1,22) / 8,99 = 111,96
Guru pavadėlinė

Ši pavadėlinė pagaminta kokybiškai ir preciziškai. Korpusui panaudotas oranžinis plastikas, kuris po to padengtas plonu juodos, minkštos gumos sluoksniu. Būtent dėl šios gumos pavadėlinę paėmus į rankas, ji jaučiasi patogiai ir tiesiogine prasme limpa. Ši pavadėlinė turi kokybiškus vyrius, kurie pavadėlinės durelėms leidžia laisvai judėti. Pavadėlinės užraktas – magnetinis. Į pavadėlinę įmontuotos dvi poros magnetų, kurie patikimai suspaudžia dureles. Iš tikro sunku patikėti, kad tokio dydžio magnetai sugebėtų taip tvirtai suspausti, nes atidarant pavadėlinę reikia panaudoti gana daug jėgos. Taip pat yra gumos tarpinė, kuri turėtų apsaugoti pavadėlius nuo drėgmės.

Pavadėlinės strypeliai dailūs ir todėl nėra problemų su mažomis kilputėmis. Taip pat viena eilė strypelių yra ilgesni (1,78 cm.) nei visi kiti (1,22 cm.). Taip padaryta, kad pavadėlinę būtų naudoti ir rišti pavadėliams, nes rišant pavadėlius naudotis ilgesniais strypeliais daug patogiau. Atrodytų puiki idėja. Tačiau kadangi ilgesnių strypelių eilė yra visai šalia magnetų tai užrišus kabliuką ant pavadėlio ir bandant jį užkabinti ant stypelio, magnetas jį ima traukti. Ir jei nors truputį atleidi valą, kabliukas nušoka nuo strypelio ir prilimpa prie magneto.

Nesakau, kad neįmanoma tuo naudotis, tačiau ši pavadėlių rišimo sistema nė iš tolo neprilygsta su ta, kuri yra integruota į ankščiau aptartą MAP pavadėlinę.

Pavadėlinė talpina 7,5 cm, 10 cm, 12,5 cm ir 15 cm pavadėlius.

Prisipažinsiu, kad šiuo Guru pavadėlinės modeliu tikėjausi pakeisti mažas Preston Innovations pavadėlines. Apžiūrėjus parduotuvėje visi reikalavimai atrodė išpildyti. Kokybė taip pat daug geresnė nei Preston Innovations pavadėlinių. Taigi, įsigijau. Tuomet prasidėjo nusivylimai.

Pirmiausia, bandžiau naudotis ilgesniais pavadėlinės strypeliais, pavadėlių rišimui. Nelikau nustebintas, dėl to kad magnetai lėtino pavadėlių rišimo procesą. Antra, galiausiai užpildžiau ją pavadėliais ir bandžiau įsidėti į platformos stalčiuką. Įdėt įdėjau, tačiau į tą skyrių daugiau nė vieną pavadėlinė nebetilpo! Netilpo net Preston Innovations maža, jau nekalbant apie kitas Guru šio modelio pavadėlines. Kadangi į vieną Guru pavadėlinę visiems mano poreikiams pavadėliai netelpa, teko jos atsisakyti ir toliau naudoti Preston Innovations mažas. Žinoma, jokiu būtu neteigiu, kad šios pavadėlinės yra blogos. Galų gale jos tiesiog neatitinka mano poreikių.

Šią pavadėlinę rekomenduočiau plūdininkams, nes maksimalus pavadėliu ilgis 15 cm. Tik prieš įsigyjant, būtinai išmatuokite, platformos skyriaus, kuriame planuojate šias pavadėlines laikyti. Šios pavadėlinės yra daug didesnės nei atrodo!

Guru Rig Box

 • Matmenys:15,3x11,5x7 cm.; vieno ritinio matmenys: 6,6x1,7 cm.
 • Svoris: 190 g.; vieno ritinio: 7 g.
 • Kaina: 10,99 GBP
Guru ritinėlių tipo pavadėlinė


Kaip jau supratote, ši pavadėlinė yra kitokia nei iki šiol nagrinėtos. Pavadėliai šioje pavadėlinėje transportuojami suvyniojant juos ant putos ritinių. Kadangi maksimalus pavadėlio ilgis nėra apribotas, tai parametro V suskaičiuoti neįmanoma.

Dėžutėje telpa 10 ritinių, kurie parduodami kartu su dėžute. Papildomų ritinių taip pat galima įsigyti. Tai gana patogu, nes ritinius, kurių neplanuoju naudoti žūklėje, tiesiog galiu palikti dėžutėje. Tuos, kuriuos planuoju naudoti, visada turiu platformos stalčiuje. Vėl gi, atsiradus reikalui keisti pavadėlį, pasiekti naują neturiu jokių problemų – tiesiog atidarau stalčių ir pagriebiu norimą ritinį, neatsistodamas nuo platformos.

Šią pavadėlinę naudoju ilgiems pavadėliams, paprastai skirtiems žūklei dugnine. Ilgiai nuo 50 cm iki 120 cm, tačiau kaip jau minėjau, ilgio apribojimų čia nėra. Galima transportuoti be jokių problemų, kad ir 200 cm pavadėlius. Taip pat vieną ritinį turiu su shockleader'iais dugninei. Paminėsiu, kad pavadėliai neturi būti idealiai vienodo ilgio, kad sėkmingai tilptų ant ritinių.

Pavadėliai ant ritinių tvirtinasi gana įdomiai. Pirmo pavadėlio kabliukas įsmeigiamas į putą ir jo valas apvyniojamas aplink ritinį. Tuomet į pirmojo pavadėlio kilputę kabinamas antro pavadėlio kabliukas ir jo valas vėl suvyniojamas ant ritinio ta pačia kryptimi kaip ir pirmojo. Trečias, ketvirtas ir t.t. pavadėliai fiksuojami lygiai taip pat kaip ir antrasis. Paskutinis pavadėlis fiksuojamas jo kilputę užkabinus už įsmeigtos adatos reikiamoje vietoje. Beje, tos adatos taip pat pateikiamos komplekte: viso 20 vienetų.

Pavadėlio nuėmimas nuo ritinio šiek tiek keblesnis. Adata ištraukiama. Tada tempiant už laisvos kilputės ritinys sukamas tol kol pasiekiamas kabliukas. Tuomet kabliukas atkabinamas iš kilputės ir ta kilputė vėl fiksuojama adata.

Didelių trukumų ši pavadėlinė kaip ir neturi. Paminėsiu nebent tai, kad reiktų nepamesti tų adatų, nes likę neįtempti pavadėliai greičiausiai susipainios. Taip pat, mažas ritinių svoris gali atsisukti prieš jus, jei būsite neatsargūs. Vėjas juos gali lengvai nupūsti į vandenį. Teko keletą kartų stebėti šiuos ritinius genamus vėjo vandens paviršiumi, kai neatsargūs meškeriojai paliko juos ant šoninio staliuko.

Rekomenduoju šią pavadėlinę užkietėjusiems dugnines meškerės meistrams. Ilgų pavadėlių transportavimas visada yra galvos skausmas, o ši pavadėlinė, mano nuomone, šią problemą puikiai išsprendžia.