Pati pradžia

1872 m. jaunas vyrukas Viljamas Hardis (William Hardy) atidaro paprastą ginklų parduotuvę Alnviko (Alnwick) mieste Anglijoje. Tuo ši istorija ir būtų pasibaigus, jei ne jo partnerio Džono Džeimso (John James) prisijungimas prie verslo. Būtent šio žmogaus genialios idėjos pavertė kompaniją „Hardy“ pasauline žūklės įrankių rinkos žaidėja.

Pirmieji šedevrai

Reikia pasakyti, kad nuo pat pradžios „Hardy“ daugiausiai supirkdavo kitų manufaktūrų gamintus žūklės įrankius ir juos tiesiog perparduodavo. Pavyzdžiui, dauguma jų parduodamų ričių buvo pagamintos Malocho (Malloch) manufaktūros. Tačiau nuo pat savo atsiradimo „Hardy“ garsėjo, kaip įmonė, parduodanti itin geros kokybės prekes. Todėl, nenorėdami būti „užgožti“ konkurentų produkcijos, „Hardy“ pradėjo kurti ir gaminti savo vardo žvejybinius įrankius.

Vienas iš pirmųjų šedevrų buvo 1891 m. sukurta garsioji ritė „Perfect“. Tai buvo neregėtos sėkmės kūrinys, savo inžineriniais sprendimais ir kokybe visa galva pralenkęs to meto konkurentus.

„Hardy Perfect“ ritė

Daugiau žymių gaminių

Tarp tokių galima paminėti 1921 – 1966 metais gamintą multiplikatorinę ritę pavadinimu „Fortūna“ („Fortuna“). Šios ritės pavadinimas turėjo juokingą žodžių samplaiką „For Tuna“, liet. „Skirta Tunams“. Taip pat galima išvardinti tokias legendomis tapusias „Hardy“ rites, kaip „Cascapedia“, „Alma“, „Zane Grey“, „Jock Scott“ , „St. George“ ar „Uniqua“.

Verta pridurti ir tai, kad „Hardy“ pirmoji pasaulyje 1932 m. savo neinercinėje ritėje „Altex“ užpatentavo ritės lankelį ir jo veikimo principą.

Šių laikų, atnaujintos gamybos „Hardy Cascapedia“ ritė

„Hardy“ buvo ir viena iš nedaugelio kompanijų, gaminusi rites specialiai pritaikytas „Kastingo“ turnyrams – skirtas svarelio mėtymui į tolį spiningu rungtims. Tokia buvo ritė „Tournament Casting Reel“, gaminta 1931 – 1934 metais.

Galbūt daug kam gali atrodyti, kad „Hardy“ kompanija kūrė ir gamino tik muselinei ar spiningui skirtus žūklės įrankius, tačiau iki pat Antrojo Pasaulio karo, o ir vėliau, savo produkcijos asortimente ji turėjo daug plūdinei žūklei skirtų reikmenų: meškerių, plūdžių ir t.t.

Aukšti kokybės standartai privedė iki sunkių laikų

Iki pat 1960 m. kompanija „Hardy“ rišo savo vardo museles Anglijoje, kai konkurentai jau seniai šios produkcijos gamybą buvo perkėlę į pigesnę darbo jėgą turinčią Indiją ir įvairias Afrikos šalis. Šis bei kiti aukštos gaminių kokybės standartai ir brangios gamybos faktoriai lėmė, kad nuo 1967 m. iki 2004 m. kompanija „Hardy“ išgyveno sunkius laikus.

Speciali „Hardy“ ritė skirta svarelio mėtymui spiningu į tolį turnyrams

Dabartis

„Hardy and Greys Ltd“ dabar priklauso dideliam žvejybos įrankių koncernui „Pure Fishing“. Panašu, kad „Hardy“ vėl po truputį susigražina savo šlovę, kurdama naujas meškerių blankų gamybos technologijas, tokias kaip „SYNTRIX“, o savo žymiųjų, klasikinių muselinei žūklei skirtų ričių gamybą atnaujindama ir vėl sugražindama į gimtąją Angliją.

Plačiau apie legendinę „Hardy“ šiame filmuke:

Šaltinis
Kablys.lt