Spustelėjus šaltukui, daugelis vandens telkinių jau pasidengė ledu. Poledinės žūklės mėgėjai džiaugiasi pirmu laimikiu. Kadangi temperatūra minusinė, Rytų Aukštaitijoje dar banguoja tik didesni ežerai. Šaltis neatbaido neteisėtos žvejybos statomaisiais tinklais atstovų.

Ūsių ežere apie 400 m tinklų pastačiusį pilietį Utenos GGAI pareigūnai krante iš karto sulaikė. Aiškinantis aplinkybes, nustatyta, kad tai kaimyninio Kaltanėnų miestelio gyventojas.

Pareigūnams nuostabą sukėlė ir nepasverta rizika tamsiu paros metu – spustelėjus –7˚ C šaltukui, plaukioti apledėjusia nedidele ir nestabilia medine valtimi. Iki nelaimės – vienas žingsnis.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, ištraukti ir paimti keturi statomieji tinklai, valtis.

Laimei, į tinklus žuvų neįkliuvo ir žala aplinkai nebuvo padaryta, nors asmens užmojai buvo nemaži – pažeidėjas prisipažino, kad tinklus ežere ketino laikyti keturias paras.

Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt