Vakar priimtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, kuriuo panaikintas AAD nurodymas vieno iš užterštų sklypų savininkui UAB „Regio“ parengti išsamaus užterštos teritorijos tvarkymo planą, esminės reikšmės veiksmams dėl užterštos teritorijos išvalymo ir Nemuno taršos sustabdymo neturės.

„Naftos produktais užterštos Nemuno krantinės ir teritorijos Kaune sutvarkymas – vienas svarbiausių aplinkosaugos uždavinių. Teismo sprendimas nebuvo netikėtas, tad toliau tęsiame suplanuotus darbus bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybe ir užterštų sklypų valdytojais. Siekiame, kad teršalai iš istoriškai užterštos teritorijos į Nemuną nepatektų“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas.

Šiuo metu Kaune Nemuno krantinėje, Juozapavičiaus pr., vykdomi taršos sustabdymo sistemos įrengimo darbai: statoma speciali teršalams surinkti skirta „sienelė“, t. y. gruntiniam vandeniui valyti ir taršai sustabdyti įrengiama dviem eilėmis šachmatine tvarka išdėstytų filtruojamųjų – sugeriamųjų gręžinių zona. Gręžiniuose besikaupiantiems naftos produktų surinkti naudojami ir periodiškai keičiami specialios naftos produktus sugeriančios medžiagos elementai. Iš viso planuojama įrengti iki 45 filtruojamųjų gręžinių.

Papildomai apsaugai užtikrinti įgyvendintos dar dvi taršos sustabdymo priemonės. Ties Neries krantu vandens paviršiuje įrengiama ir sistemingai prižiūrima apie 20 m boninė užtvara ir specialus sugeriamasis kilimėlis.

Šių darbų projektą departamentas įgyvendina iš Aplinkos ministerijos skirto papildomo 100 tūkst. eurų finansavimo taršos suvaldymo priemonėms.

Darbų pabaiga numatoma kitą savaitę.

Teritorija stebima vaizdo kamera, kad būtų galima nuolat sekti ir įvertinti galimą taršos susidarymą. Pastebėję susidariusią naftos produktų plėvelę, aplinkosaugininkai nedelsdami vyks į vietą ir imsis priemonių taršai stabdyti

Primename, kad apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją