„Pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie stintas, žvejai mėgėjai traukia į pajūrį. Norisi atkreipti visų žvejų dėmesį, kad elgtis svarbu atsakingai ir šias žuvis gaudyti laikantis visų reikalavimų bei taisyklių“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Aplinkosaugininkas primena, kad gaudant stintas reikia turėti žvejo mėgėjo bilietą. Taip pat įsiminti, kad stintaujant galima turėti ne daugiau kaip 4 įrankius ir ne daugiau kaip 12 kabliukų.

„Jei į žvejybą atėjote su viena meškere, ant jos galite kabinti 12 kabliukų. Jei atsinešėte 2 meškeres – po 6 kabliukus, jeigu 3 meškeres – po 4 kabliukus, jei 4 – po 3 kabliukus ant kiekvienos meškerės. Sužvejotų stintų skaičius neribojamas, bet nepamirškite: jei žvejojama ne nuo ledo, visas kitas pagautas žuvis, išskyrus stintas ir plekšnes, reikia nedelsiant paleisti atgal į tą patį vandens telkinį“, – apie pagrindines žvejybos taisykles kalbėjo aplinkosaugininkas.

Pasak V. Marozo, žvejai mėgėjai turi nepamiršti ir tvarkos – baigę žvejoti, susirinkti šiukšles: „Dar vis aktualu pakartoti, kad prieš ir po žvejybos privaloma susitvarkyti, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos.“

Palangos stintos

Aplinkosaugininkai kviečia žvejus elgtis sąmoningai ir laikytis mėgėjų žvejybos taisyklių, tausoti gamtą ir jos išteklius.

„Kiekvienam traukiančiam į žvejybą norisi priminti, kad visos taisyklės ir reikalavimai kuriami ne šiaip sau. Vienas svarbiausių tikslų yra išsaugoti žuvų išteklius – tam ir taikomi žvejybos ribojimai. Taip suteiksime joms galimybę neršti ir išsaugosime populiaciją. Tad, prasidėjus stintų sezonui, pareigūnai tikrins, ar laikomasi visų taisyklių ir žvejojama atsakingai“, – priduria V. Marozas.

Jei žvejojama nesilaikant Mėgėjų žvejybos taisyklių, pvz., naudojama daugiau kabliukų, nei leidžiama, asmeniui gali grėsti administracinė bauda iki 60 eurų.

Jei žvejys atvyksta nešinas draudžiamu įrankiu, pvz., statomuoju tinklu, tinkliniu ekranu ar didesniu nei 1 metro skersmens tinkliniu samteliu, jam grės bauda nuo 120 iki 300 eurų ir bus konfiskuoti draudžiami įrankiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)