Prasidėjus akcijai „Saugom lydeką“, aplinkosaugos pareigūnai pradėjo patikrinimus Vilniaus rajone Neries upėje nuo Buivydžių tilto. Patikrinimo metu nustatyti 2 asmenys, žvejoję draudžiamu užkabinamuoju būdu, kai žuvis sugaunama kabliuku už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Pažeidėjams gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas. Už draudžiamu būdu Neries upėje sugautas žuvis (1 šapalą, 2 strepečius, 2 plakius, 14 kuojų) asmenys privalės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą 129,85 eurų.

„Nuo vasario 1 d. prasidėjus akcijai „Saugom lydeką“ aplinkosaugininkai vykdo sustiprintą žvejybos kontrolę. Mūsų tikslas yra ne tik bausti, bet ir informuoti žvejus, kad jie elgtųsi sąmoningai ir laikytųsi lydekų žvejybos draudimo. Taip lydekos galės saugiau išneršti.

Tačiau primename, kad nustačius nelegalią žvejybą teks sumokėti ne tik baudą, bet ir atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, be to, bus konfiskuojami visi pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Be to, aplinkosaugininkai gavę informacijos iš neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių, dar vieną pažeidėją nustatė Švenčionių rajone. Jis žvejojo naudojant masalui žuvelę. Jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas.

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcija primena svarbius vasario mėnesio žvejybos draudimus:

  • Nuo sausio 2 d. iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).
  • Lydekas draudžiama žvejoti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.
  • Šamus draudžiama žvejoti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d.
  • Upines nėges draudžiama žvejoti nuo sausio 1 d. iki kovo 31 d. ir gegužę.
  • Siauražnyplius vėžius draudžiama gaudyti nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d.
  • Pastebėję galimus aplinkosauginius pažeidimus praneškite telefonu 112.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją