Dirbtinis Vištyčio sykų veisimas yra ganėtinai sudėtingas procesas, reikalaujantis specifinių žinių ir žuvivaisininkų kruopštumo bei profesionalumo. Praėjusių metų pabaigoje iš neršti pasiruošusių sykų reproduktorių buvo paimti ir apvaisinti ikrai. Po to jie patalpinti į inkubavimo aparatus. Ikrų inkubavimo laikotarpiu buvo vykdoma nuolatinė priežiūra: nepertraukiamai, kas 1–3 val., stebimas ikrų vystymosi procesas, matuojama vandens temperatūra ir deguonies kiekis juose.

Paauginti sykų jaunikliai į įžuvinimo vietą buvo transportuojami deguonies pripildytuose maišuose. Maišai kurį laiką buvo panardinti į Dusios ežerą, kad susivienodintų vandens temperatūra ir žuvys, pakeisdamos gyvenamąją aplinką, patirtų kaip įmanoma mažiau streso. Vėliau žuvys buvo plukdomos giliau į ežerą ir išleistos skirtingose vietose, proporcingai paskirstant sykų kiekį visame vandens telkinio plote.

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyrius Simne (Alytaus raj.) yra vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje technologiškai moderniose sistemose unikalios patirties sukaupę žuvivaisos specialistai dirbtiniu būdu veisia ir paaugina sykines žuvis. Simno tvenkiniuose yra auginami sykų reproduktoriai.

Vištyčio sykai Lietuvoje veisiami nuo 2000 metų, tačiau jų populiacija dar labai trapi, būtinas nuolatinis vandens telkinių papildymas paaugintais šių žuvų jaunikliais. Pernai į Daugų ir Vencavo ežerus bei Antalieptės marias išleista 500 tūkst. vnt. paaugintų sykų jauniklių, 58 tūkst. vnt. šių žuvų šiųmetukų ir 0,5 tūkst. vnt. sykų metinukų. 2022 m. į tuos pačius vandens telkinius įžuvinta 400 tūkst. vnt. paaugintų sykų jauniklių ir 36 tūkst. vnt. šių žuvų šiųmetukų.