Šiaulių aplinkosaugininkai kartu su žvejų klubu „Penki žvejai“ organizavo Gudelių ežero įžuvinimą. Iš viso į šį vandens telkinį prileista 5000 paaugintų starkių.

Žvejų mėgstama ešerinių šeimos žuvis – sterkas, dar vadinamas starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai ir sutinkamas dar ne visur. Jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Savo kilimo vietose, Eurazijos gėlo vandens telkiniuose, sterkai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus sterkai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg.

Įžuvinimo darbai

Sugautus sterkus draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 sterkus. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis gaudantiems žvejams gresia bauda, be to, teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už mažesnį nei leistina ar už ketvirtą sterką tektų sumokėti po 160 eurų.

Įžuvinimo darbai

Šalia Kairių nusidriekęs Gudelių ežeras yra mėgstamas ne tik Šiaulių rajono bet ir miesto gyventojų. Jo nuomotojas, žvejų klubas „Penki žvejai“, šiemet šį telkinį įžuvino jau ne pirmą kartą. Vasaros pradžioje į Gudelių ežerą paleista 1500 vienetų upėtakių ir 1600 dvivasarių karpių.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės