Šį kartą aplinkosaugininkai ir žuvininkystės specialistai apsilankė Mažeikių rajone esančiame Juodeikių tvenkinyje. Šis daugiau kaip 260 hektarų vandens telkinys nauja žuvimi praturtinamas jau ne pirmus metus. Šiemet į jį paleista 130000 paaugintų šiųmečių sterkų.

Juodeikių tvenkinys puikiai žinomas žvejams mėgėjams. Starkiai čia jau seniai gyvena, o tokio masto įžuvinimai vykdomi jau antrus metus iš eilės. Pernai žuvininkystės specialistai į tvenkinį taip pat paleido 130000 paaugintų sterkų.

Įžuvinimo darbai

Žvejų mėgstama ešerinių šeimos žuvis – sterkas, dar vadinamas starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai. Dabar jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Savo kilimo vietose, Eurazijos gėlo vandens telkiniuose, sterkai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus sterkai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg.

Sugautus sterkus arba starkius draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 sterkus. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis gaudantiems žvejams gresia bauda be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už mažesnį nei leistiną ar už ketvirtą sterką tektų sumokėti po 160 eurų.