Joniškio rajono medžiotojų ir žvejų draugija, dalyvaujant aplinkosaugininkams, savo nuomojamus vandens telkinius praturtino lydekaičių lervomis. Iš viso įžuvinti 6 Joniškio tvenkiniai ir vienas ežeras. Į juos paleista beveik 42 tūkst. paaugintų lydekaičių lervų.

Lydekos ne tik smagus žvejo laimikis, jos vandens telkinius valo nuo smulkių žuvų pertekliaus. Lydekos beveik visuomet alkanos. Didžiąją jų maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių. Metro ilgio, 10 ir daugiau kilogramų sveriančios lydekos nėra retenybė, tačiau dažniausiai sugaunamos iki 2,5 kilogramo svorio ir iki 60 centimetrų ilgio lydekos.

Įžuvinimo darbai

Joniškio rajono medžiotojų ir žvejų draugija į nuomojamus vandens telkinius paleido beveik 38 tūkstančius paaugintų lydekų lervų. Daugiausiai lydekomis praturtintas Žvelgaičių ežeras (8000 lydekų) ir Drąsutaičių tvenkinys (8100 lydekų). Plėšrūnėmis papildyti ir kiti Joniškio rajono medžiotojų ir žvejų draugijos išsinuomoti vandens telkiniai: Beržėnų tvenkinyje paleista 4200, Jauneikių – 5910 , Joniškio II – 1860, Smalių – 6630 ir Kemsių – 3150.

Įžuvinimo darbai

Normantėlių tvenkinio nuomininkai, UAB „Joniškio hidrostatyba“, į šį vandens telkinį paleido 4000 lydekaičių. Žinoma, iš tokio didelio skaičiaus plėšrūnių išgyvens ne visos, tačiau dalis jų tikrai užaugs ir taps žvejų siekiu.