Šalčininkų rajono apylinkės teismas liepos 14 d. sprendimu iš atsakovo priteisė beveik 19 tūkst. Eur. Atsakovo nelegaliai Turės upėje pastatyta užtvanka aplinkai pridarė neatitaisomos žalos.

Nuo tada, kai Didžiųjų Zubiškių k., Kalesninkų sen., Šalčininkų r. bendro naudojimo teritorijoje tekančioje valstybinės reikšmės Turės upėje be leidimo buvo įrengta 1,70 m aukščio užtvanka, praėjo beveik dešimtmetis. Ši užtvanka padarė didžiulę žalą gamtai: buvo užtvindyti gretimi sklypai – beveik hektaras žemės, į kurią pateko tiek valstybinis, tiek ir privatus miškas.

Po keleto metų kaltininkai atsidūrė ant teisiamųjų suolo. Baudžiamoji byla tęsėsi ilgai ir buvo labai sudėtinga. Įtariamieji teisme ne kartą bandė gintis, esą užtvanka – bebrų darbas. Vis dėlto, šiuos teiginius paneigė aplinkosaugininkų patikrinimo rezultatai ir įrodymai, kad užtvanka įrengta su akmenimis.

Baudžiamoji byla buvo pasiekusi net Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, kol galiausiai teisingumas triumfavo: 2016 m. Vilniaus apygardos teismas atsakovą pripažino kaltu ir paskyrė 3 766 Eur dydžio baudą.

Kadangi dėl užtvankos pastatymo apsemtas miškas buvo sunaikintas, ši vietovė 2013 m. išbraukta iš miškų kadastro. Už aplinkai padarytą žalą užtvankos statytojams teks atlyginti 18 874,39 Eur. žalą. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.