ŠRAAD Plungės rajono agentūrai apie kritusias žuvis Minijos upės atkarpoje pranešta sekmadienio rytą. Negyvas žuvis, tarp kurių pastebėti ir neršti atplaukę šlakiai, nešamas upės srovės, pastebėjo pakrantėje įsikūrusios poilsiavietės savininkė. Moteris apie tai nedelsiant informavo aplinkosaugininkus. Į įvykio vietą atvykę Telšių ir Plungės rajonų agentūrų darbuotojai rado maždaug 500 metrų upės atkarpą, netoli poilsiavietės, kur buvo kritusios žuvys. Aplinkosaugininkai paėmė Minijos ir į ją netoliese įtekančios Mažosios Sruojos vandens mėginius, o taip pat kritusias žuvis.

Įtarimas, kad upės vanduo galėjo būti užterštas srutomis nepasitvirtino. Ši versija buvo pati pirmoji. Mat išvakarėse ŠRAAD pareigūnai gavo pranešimą, kad netoli tos vietos tvyro baisi smarvė. Aplinkosaugininkai ėmė ieškoti priežasčių, patikrino valymo įrenginius ir netoliese esančius laukus. Buvo nustatyta, kad vienas ūkininkas laukus laisto srutomis.

Minijos upėje sekmadienį pastebėti keli šimtai kritusių žuvų

Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosauginiai reikalavimai numato, jog laukus srutomis laistyti savaitgaliais negalima, jei arti yra gyvenamųjų namų ar gyvenviečių. Tad surinkta medžiaga bus tiriama. Aplinkosaugininkai taip pat patikrino, ar srutos nepatenka į paviršinius vandens telkinius. Nutekėjimų nenustatyta.

Kad srutos nepateko į Minijos upę patvirtino ir pirminis vandens tyrimas. ŠRAAD Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus laboratorijos duomenimis amonio ir fosforo ištirpusio vandenyje kiekiai nėra dideli ir neviršija normų. Jei į vandenį patektų srutų, šie rodikliai būtų ženkliai didesni. Taip pat bus tiriama, ar vanduo neužterštas kitomis cheminėmis medžiagomis.

Minijos upėje sekmadienį pastebėti keli šimtai kritusių žuvų

Vandens mėginiai detalesniam ekotoksiškumo tyrimui perduoti Aplinkos apsaugos agentūrai.
Taip pat tiriamos ir kritusios žuvys. Kas galėjo pražudyti žuvis nustatinėja Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Deja, kol kas atsakymų padėsiančių nustatyti priežastis dar nėra.

Aplinkosaugininkai ir toliau ieško galimų taršos šaltinių bei renka kritusias žuvis. Tik surinkus žuvis bus galima nustatyti, kokie nuostoliai padaryti žuvų ištekliams. Šis darbas nėra paprastas, mat vandens srovė kritusias žuvis nunešė kelis kilometrus žemyn vaga. Be to, tarp kritusių žuvų nemažai mailiaus, kurį sunku pastebėti žolėse.

Pavasarį ši Minijos upės atkarpa buvo praturtinta lašišomis. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos užaugino ir į Minijos upę paleido 2500 vienetų lašišų, kurių bendras svoris buvo 200 kilogramų.