Aplinkosaugininkams informaciją apie Musės upėje pastebėtą brakonierių pranešė gerai visiems žinoma lašišinių žuvų apsaugos organizacija „Lašišos dienoraštis“. Pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą ir pastebėjo prie visų nerštaviečių išmintus takelius, keletą tuščių lašišinių lizdų, ant kranto likusius lašišų ikrų likučius ir žvynus bei brakonierių pėdsakus.

Tęsdami upės pakrančių patikrą, aplinkosaugininkai pastebėjo netoliese paliktą automobilį. Kadangi šalia automobilio jokių asmenų nebuvo, nuspręsta organizuoti pasalą. Po kelių valandų prie automobilio priėjo įtartinas asmuo. Aplinkosaugininkams sulaikius asmenį, jo krepšyje rasti trys upėtakiai ir vienas kiršlys, o automobilio bagažinėje rasta meškerė.

Brakonieriaus laimikiai ir meškerė

Nors iš pradžių brakonierius teigė nežinąs, kad dabar žvejoti upėje negalima, bet aiškinantis įvykio aplinkybes prisipažino, jog visgi supranta apie gresiančias dideles baudas. Šiam vyrui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, konfiskuotos sugautos žuvys bei mėgėjų žvejybos įrankis. Už administracinį nusižengimą jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Brakonieriui taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 580 eurų.