aA
Rimti, svarbūs valdžios žmonės dažniausiai neblizga savo originalumu rinkdamiesi transporto priemones - jie pirmenybę teikia kažkam juodam, galingam ir baisiai brangiam. Žinoma, su daugybe specialių apsaugos priemonių ir malonių smulkmenų, pavyzdžiui, mažojo kojos pirštelio masažu.
Augusto Pinochetas
Augusto Pinochetas
© Sipa/Scanpix

Sutinkami taip pat ir patriotai, kurie demonstratyviai renkasi savo šalies gamybos automobilį, nors tai ir būtų paprasčiausias šlamštas. Ir visiškai retai valdžios galvos sutinkamos „be trendo“ (jie, tikėtina, net tokio žodžio nežino). Galų gale, jie turi karūnas, krūvas biuletenių su varnelėmis prie pavardžių arba milijardu Šveicarijos bankuose juodai dienai. Jie gali sau leisti beveik viską, ko užsigeidžia, net jeigu tai ir ypatingai sunku gauti. 

Papamobilis

Dabartinis visų katalikų dvasinis lyderis, popiežius Pranciškus, skirtingai nei jo pirmtakas, šarvuotų automobilių atsisakė. Savo laiku popiežiui Benediktui buvo pagamintas ypatingas „Mercedes-Benz M-Class“ su stikliniu neperšaunamu kėbulu, kurio viduje buvo pontifiko sostas. Tuo tarpu Pranciškus dieviškoje kapsulėje važinėti nepanoro ir pasirinko žemiškus džiaugsmus. Pats garsiausias pasaulio tėvas, tvarkydamas dvasinius reikalus, važinėja 1984 metų „Renault 4L“, o oficialiomis progomis – „Hyundai Santa Fe“, kuris dėl tokio „kliento“ buvo paverstas kabrioletu.

Popiežiaus Pranciškaus papamobilis. Vida Press nuotr.


„Bentley Dominator“

Nebuvo „Bentley“ automobilų markės visureigių (ir iki šiol dar nėra) - iki tol, kol jo prisireikė karališkajai asmenybei, Brunėjaus sultonui Hassanalui Bolkiah. Kaip būtent jam pavyko įkalbėti britus nėra aišku, tačiau jie specialiai jam sukūrė šetis „Bentley Dominator“ automoblius. Aukštus, brutualius, visais varomais ratais – kaip priklauso. Kad ir kiek pasaulis beūžtų belaukdamas naujojo prabangių automobilių gamintojo visureigio, Brunėjuje bet kuris šuo žino, pas ką yra pirmasis.

Brunėjaus sultonas Hassanalas Bolkiah per savo šešiasdešimtmečio paradą 2006 metais. Pirmenybė tada dar teikta aukso spalvos „Land Rover“. Vida Press nuotr.

„Rolls-Royce Silver Wraith“

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff gerai nusimano automobiliuose. Savo aistrą retro automobiliams bei kabrioletams šios Lotynų Amerikos šalies pirmoji prezidentė moteris pademonstravo išsirinkdama prabangų 1952 metų „Rolls-Royce Silver Wraith“. Įsivaizduokite, kiek pinigų iš Brazilijos iždo išeikvojama išlaikant šį prabangų automobilį – įskaitant ir atsarginių dalių vertę. Taip netrukus galima susilaukti ir liaudies nemalonės. Todėl D.Rousseff juo važinėja tik išskirtiniais atvejais, o kitais atvejais važinėjasi „Ford Fusion“, kurį gali sau leisti ir dauguma žmonių.


Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff, 2015 m. Vida Press nuotr.

„Fordson 1951“

Panašu, kad tarp Urugvajaus prezidentų vyksta neakivaizdžios varžybos – pas kurį prastesnis automoblis. Ankstesnis valstybės vadovas Jose Mujica, pagarsėjęs kaip vienas vargingiausių prezidentų pasaulyje, važinėjo 1987 metų „Volkswagen Beetle“, tačiau Tabare Vazquezas jį pranoko. Per inauguraciją jis pasirodė senoviniame furgone „Fordson 1951“. Pasirodo, su juo T.Vazquezą sieja šilti prisiminimai dar nuo tų laikų, kuomet jis dirbo gydytoju. Asklepijaus karjera, kaip matote, baigėsi, tačiau naujasis prezidentas neskuba sėstis į „Maybach“.


Tabare Vazquezas ir „Fordson 1951“ (žiūrėti nuo 2.10)


„Ford Galaxie 500 XL“

Šis 1970 metų limuzinas ne tik Čilės prezidento transporto priemonė, bet ir šalies istorijos dalis. Beveik prieš pusę amžiaus karalienė Elizabeth II padovanojo jį įklimpusiai į skurdą valstybei, ir tais laikais tai buvo geriausias automobilis visoje Čilėje. Kokių tik garbingų svečių nėra matęs šis pagyvenęs „Ford“, ir ko jis tik nepergyveno! Netgi užgrobęs valdžią Augusto Pinochetas, kuris šalyje viską apvertė aukštyn kojomis, nepalietė šio prezidento automobilio. Taip jis iki šiol tarnauja visiems Čilės vadovams.

Čilės prezidentas Sebastianas Pinera, 2011 m. Vida Press nuotr.

Čilės prezidentas Salvadoras Allende, 1970 m. Vida Press nuotr.

Čilės vadovas Augusto Pinochetas, 1984 m. Vida Press nuotr.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga: trečiadienį bus keičiamos ekstremalios situacijos sąlygos, įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams kaukes nuo trečiadienio teks dėvėti ir lauke (105)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

Karantinas įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse: tarp jų – ir didieji miestai kaukės įvedamos visose viešose vietose (199)

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną...

Naujas rekordas – 766 nauji koronaviruso atvejai: iš jų neištirti net 468 atvejai, mirusieji – jaunesnės amžiaus grupės masiniai protrūkiai gydymo įstaigose (597)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) spalio 26 d. 12 val. duomenimis, per vakar dieną...

COVID-19: Rytų Europai niūri prognozė darosi visiškai reali (12)

Čekijos Respublikoje ir Lenkijoje kalbama apie ketinimą dar labiau sugriežtinti įvestus...

„Litgrid“ informuota dėl Astravo AE starto: bus paleista iki lapkričio 10 dienos (1)

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „ Litgrid “ pirmadienį gavo Baltarusijos...

Kibernetiniai įsilaužėliai blokavo Baltarusijos nacionalinio banko tinklalapį: mes juos privertėme pakeisti nuomonę (7)

Kibernetinių įsilaužėlių grupė pirmadienį paskelbė blokavusi Baltarusijos nacionalinio banko...

Dangyra savo karjerą pradėjo nuo apskaitininkės, dabar užima vadovės pareigas: pasidalijo žiniomis, kurios padės ir kitiems

Gyvenimas šypsosi tau, kai tu šypsaisi jam – panašu, kad šis posakis puikiai tinka šios...

Patikrino Vilniaus barus: vienam gresia bauda iki 6000 eurų (21)

Laikantis prieš savaitę Vilniaus miesto savivaldybės ir maitinimo įstaigų asociacijų suderėto...

Nausėda linki sėkmės Šimonytei premjerės poste: išsakė kriterijus, kuriuos kels ministrams susitikimuose jau buvo minima viena kita pavardė (157)

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su politinių partijų lyderiais palinkėjo Ingridai...

|Maža didelių žinių kaina