Dažniausios šių traumų priežastys – nepakankamas apšilimas prieš treniruotę ir per didelis krūvis rungtynių metu, lydimas milžiniško noro laimėti netausojant savęs.

Trys pačios jautriausios sportuojančiųjų vietos: čiurnos raiščiai, kelio sąnarys ir nugaros raumenys. Į „Ortopedijos technika“ kliniką Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjas Donatas Tarolis šį kartą pateko patyręs kelio traumą. Sunkiojo krašto puolėjo pozicijas užimantis vaikinas sako, pats nesuprantantis, kaip viskas įvyko: „tiesiog pajutau, kaip kryptelėjo koja ir viskas, veriantis skausmas, beveik negaliu atsistoti. Nei susimušiau, nei susitrenkiau, tiesiog kreivai pastačiau ir viskas. O kas žaidimo metu dar ir taisyklingos eisenos žiūri?“

Donatas Tarolis

Pasak fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo Vytenio Trumpicko, pirminės sportininko apžiūros metu jokių negrįžtamų procesų nenustatyta, jam buvo paskirtas individualus reabilitacijos planas, sudarytas iš gydomosios mankštos pratimų ir fizioterapijos procedūrų kurso.

Išbandęs limfodrenažo procedūras Donatas šypteli: „Tikėjausi, kad bus baisiau. Visai neskauda, sakyčiau, netgi visai malonu, kaip masažas. Tik kai kurios procedūros būdavo nuobodokos, sunku ramiai išsėdėti 40 minučių“, – pripažįsta prie fizinio krūvio ir nuolatinio judesio pripratęs vaikinas.

Be limfodrenažo klinikoje krepšininkui taip pat buvo atliekamos magneto ir ultragarso terapijos bei elektroterapijos procedūros. Fizioterapijos procedūros – kompleksinės reabilitacijos dalis – aktyvina kraujotaką, malšina skausmą, mažina patinimą ir skatina gijimą.

Donatas Tarolis

Šiandien kalbintas krepšininkas po pirmojo reabilitacijos etapo nusiteikęs optimistiškai, kasdien jaučiasi vis geriau ir geriau, taip pat prisipažino jau aktyviai sportuojantis krepšinio aikštelėje.

Karjerą pradėjęs Gargždų „Gargžduose“, Donatas Tarolis Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje rungtyniauja nuo 2016-tųjų metų. Per paskutiniąją LKL lygą jis sumušė visus savo rekordus ir surinko net 40 naudingumo taškų.