aA
Mano vyrui – 67-eri. Jis lig šiol dirba visu etatu ir pagal metus atrodo išties neprastai. Tiesa, jis serga II tipo cukriniu diabetu, be to, yra kita bėda – sunkiai pasiekiama ir išlaikoma erekcija. Tokia padėtis mane ypač liūdina. Ne kartą esu vyro prašiusi aptarti šią problemą su gydytoju, bet jis tiktai ranka numoja.
Brandi pora
Brandi pora
© Shutterstock

Pati esu 10 metų už jį jaunesnė, todėl perspektyva praleisti likusį gyvenimą be sekso manęs anaiptol nevilioja. Ko tik nedariau – net sekso žaisliukus siūliau išmėginti. Deja, jis nesileidžia į kalbas. Patikėkite, aš tikrai nesikabinėju: tiesiog manau, kad jis turėtų pripažinti problemos egzistavimą. Ką gi daryti, kad vyras nustotų neigti realybę ir imtųsi veiksmų?

Štai tokį laišką gavo sekso temomis rašantis ir su leidiniu „Men‘s Health“ bendradarbiaujantis Zachary Zane‘as. Toliau – jo patarimai Bandymų išsekintai (būtent taip prisistatė laiško autorė) moteriai.

Puikiai suprantu jūsų nenorą būti priekabių ieškančia žiežula, bet jeigu norite įžiebti seksualinės aistros kibirkštį, turėsite ir vėl kalbėtis. Beje, tai nėra priekabių ieškojimas. Akivaizdu, kad vyras uoliai ignoruoja jūsų seksualinius poreikius. Kaipgi atrodytų, jei būtų atvirkščiai: jei jisai būtų 10 metų jaunesnis ir jūs atsisakytumėte mylėtis dėl galutinai prarasto seksualinio apetito? Gal manote, kad vyras baimintųsi jus įžeisti dėl savo noro gyventi pilnavertį seksualinį gyvenimą? Aš šitaip nemanau: veikiausiai jis be paliovos mėgintų patenkinti sukilusią aistrą.

Kadangi reikalas ne kartą aptartas, tačiau be rezultatų, šįkart patarčiau elgtis atkakliau. Bent aš kalbėčiau štai kaip: „Žinau, kad apie tai jau esame kalbėję, bet reikia vėl pasikalbėti. Aš visiškai nenoriu praleisti likusio gyvenimo santuokoje be sekso. Privalome surasti mums abiem priimtiną sprendimą, nes mintys apie ateitį be intymumo varo mane į neviltį.“

Privalote duoti vyrui suprasti, kad jūs tokią liūdną perspektyva laikote problema, be to, tokia, kurią ketinate išspręsti arba su juo, arba be jo. Nenoriu pasakyti, kad reikia jį palikti, jei nesutiks tvarkytis savo reikalų, bet atvirai demonstruojamas priešiškumas ir atsisakymas netgi pas gydytoją apsilankyti galėtų tapti pagrindu net ir tokiam scenarijui. Manau, atėjo metas aktualizuoti savo nuogąstavimus, užuot juos ignoravus, kad tik jo nesuerzintumėte, o kaip tik taip, man regis, jūs ir elgiatės.

Kad ir kaip būtų, kalbėtis reikia apgalvotai, demonstruojant supratingumą, kadangi tai tokia tema, dėl kurios vyras gali jausti elementarią gėdą.

Daugelis vyrų ypač jautriai reaguoja į viską, kas siejasi su nuosavais „pasididžiavimais“, ypač jei problema panėšėja į erekcijos sutrikimus. Todėl venkite tokių formuluočių kaip „Tai tavo problema“ arba „Nesugebi manęs patenkinti“. Šitai išgirdęs, vyras iš karto pasijus kaip nepataisomas nevykėlis. Pasistenkite, kad jis suprastų, koks svarbus jums tiek fizinis (seksualinis), tiek emocinis (romantinis) ryšys. Paaiškinkite, kad intymumas leidžia pasijusti mylimai ir geidžiamai. Lai vyras sužino, kad jūsų tikslas – ne seksualinis pasitenkinimas, o artimi, pilnaverčiai santykiai. Atvirai pasakykite, kad seksualinio intereso jūsų atžvilgiu nebuvimas verčia jus pasijusi vienišai ir apleistai.

Žinoma, turite paraginti jį apsilankyti pas gydytoją. Paaiškinkite, kad erekcijos sutrikimai – ganėtinai įprasta problema, na, o svarbiausia, kad ji išsprendžiama. Vis dėlto kad problemos nebeliktų, būtina išsiaiškinti jos priežastis, kurių, anot medicinos specialistų, gali būti ne viena.

Šiaip jau erekcijos sutrikimai gali sietis ir su diabetu. Apie tai mane informavo Moristauno (Naujasis Džersis, JAV) klinikos „Garden State Urology“ urologas Michaelas Ingberas.

„Tinkamai diabeto eiga nesirūpinantiems vyrams gali pasireikšti kapiliarų disfunkcija, dėl kurios sutrinka kraujo pritekėjimas į penį, – aiškina M. Ingberas. – Gebėjimą pasiekti erekciją gali labai sumažinti ir neuropatija (nervų, ypač autonominės sistemos, liga).“

Jūsų vyrui pasireikšiantys erekcijos sutrikimai gali būti susiję ir su amžiumi.

„Kaip paaiškėjo po vienos vyresnių nei 65-erių metų vyrų apklausos, maždaug pusė pripažino turintys akivaizdžių erekcijos sutrikimų, o du trečdaliai patiriamus erekcijos sutrikimus pavadino vidutinio sunkumo arba nežymiais“, – pridūrė M. Ingberas.

Jūsų vyro negebėjimas patirti erekcijos ir smuktelėjęs seksualinis apetitas gali būti nulemtas ir sumažėjusio hormonų, ypač testosterono, lygio. Tokią versiją pateikė „Orlando Health“ centre dirbantis urologas ir lytinės sveikatos specialistas Jaminas Brahmbhattas.

„Gali būti, kad jis nori būti aktyvus miegamajame, bet dėl žemo testosterono lygio nepavyksta pajausti aistros, todėl erekcija tampa sunkiai įmanoma“, – aiškina J. Brahmbhattas.

Taigi, kaip matote, jis turi kreiptis į gydytoją ir būti nuodugniai ištirtas, kad paaiškėtų pamatinės erekcijos disfunkcijos priežastys. Tik jas išsiaiškinus galima planuoti gydymą. Gali būti, kad bus skirtos testosterono injekcijos arba PDE5 inhibitoriai, pavyzdžiui.

Vis dėlto ką daryti, jei vyras dėl kokių nors priežasčių atsisakys kreiptis į gydytoją ir kaip nors spręsti erekcijos disfunkcijos problemą? Tokiu atveju galite aptarti intymumo, kuriam nereikalinga sustandėjusi varpa, variantus – juk jų visa galybė! Galima drauge žiūrėti pornografinius filmus, jis gali patenkinti jus oraliniu būdu, gali šnabždėti jums į ausį saldžias nešvankybes, kol pati masturbuositės. Tokia veikla neretai turi vyrams atitinkamą poveikį – ima ir prikelia viduje snaudžiančią aistrą.

Tačiau jei vyras nieku gyvu nesileidžia į kalbas ir joks sprendimas jam nėra priimtinas, turėtumėte prisiminti tai, apie ką prisipažinote laiške: jūs nė už ką nenorite praleisti likusio gyvenimo be sekso. Jei vyras drauge problemos spręsti nesutinka, išeities teks ieškoti savarankiškai. Kad ir kaip būtų, išdrįskite rimtai pažvelgti į savo problemas, nes jūsų vyras to, akivaizdu, nedaro.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(57 žmonės įvertino)
4.2632

Top naujienos

Prabilo apie Lietuvą galintį pažeminti sprendimą: jau teko imtis veiksmų (1)

Baltarusijos opozicijos politikas Pavelas Latuška teigia dar prieš kelis mėnesius žinojęs apie...

Pristatyta mokesčių reforma: individualiai dirbančių laukia mokesčių didinimas, atsisakoma populiarios lengvatos papildyta (45)

Po ilgos tylos antradienio rytą finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje...

Šimonytė apie pieno krizę: mokesčių mokėtojai neturi padengti visų verslų nuostolių

Premjerė Ingrida Šimonytė atsakė į Seimo opozicijos klausimą apie padėtį pieno sektoriuje....

Įtempta įtariamo žmogžudžio sulaikymo operacija: dėl ginkluoto ir pavojingo vyro teko uždaryti visą miestelį

Pirmadienio vakarą Tryškiuose buvo nušautas pusamžis vyras. Pareigūnai nedelsdami pradėjo...

Karas Ukrainoje. Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti skelbiama, kad sunaikintos Rusijos „Kalibr“ raketos (2)

Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...

Verslas PliusJulija Leimonė

Panevėžietė Dovilė metė darbą ir įkūrė šunų kirpyklą: po vieno įvykio supratau, kiek nedaug reikia, ir verslas gali sustoti ilgam

Ilgus metus dirbusi su pardavimais ir vadyba susijusį darbą, panevėžietė Dovilė Sereikienė...

Britų žvalgyba: vos po kelių savaičių Rusijoje bus didelių problemų

Britų žvalgyba mano, kad malonės suteikimas kalėjimuose užverbuotiems „ Vagner “ samdiniams...

Opozicija pažėrė kritikos pristatytai mokesčių reformai: kodėl jie mažina mokesčius uždirbantiems daugiausiai (6)

Opozicijoje esančios Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas sako antradienį...

Uždraudė pristatyti užsienio universitetus Lietuvos moksleiviams: vadina tai cenzūra ir sovietiniais metodais organizatorius spaudė Lietuvos aukštosios mokyklos (15)

Tarp populiariausių šalių studijoms užsienyje tvirtai laikosi Vokietija, Jungtinė Karalystė,...