1. „Dealing with China“
Paantraštė: „An Insider Unmasks the New Economic Superpower“ (Vidaus reikalų atstovas viešai atskleidžia naują ekonominę supergalią)
Knygos autorius: Henkas Paulsonas
Trumpas aprašymas: Pelningiausio visų laikų Volstrito investicinio banko „Goldman Sachs“ vyriausiojo vadovo įžvalgos apie Kinijos kaip ekonominės galios augimą. Arba, kitais žodžiais, kova tarp didžiųjų pasaulio galiūnų, siekiant diktuoti naujas ekonomikos taisykles.
Geriausia knygos citata: „Šiandieną susiduriame su vis sudėtingesniais tarptautinių santykių iššūkiais. Pradedant kibernetiniu saugumu, baigiant svarbiais sandoriais Amerikos eksporto klausimais. Viskas būtų paprasčiau, jei tam tikrose srityse JAV ir Kinija dirbtų drauge. Sprendimas bus dar sudėtingesnis, arba net neįmanomas, jei du pasaulio ekonomikos milžinai dirbs vienas prieš kitą.“

2. „Gang Leader For A Day“
Paantraštė: „A Rogue Sociologist Takes to the Streets“ (Sociologo, tiriančio nusikalstamumą, patirtis gatvėje).
Autorius: Sudhiras Venkatešas
Trumpas aprašymas: Absolventas praleidžia beveik dešimtmetį bendraudamas su J.T., narkotikų platinimo grupuotės lyderiu. Nelengvai užmegzdamas draugystę, jis bando aiškintis valdymo subtilybių už įstatymo ribų. Ši knyga skaitoma kartu su „The New Jim Crow“ (knyga minima šiame sąraše), kurioje paaiškinama, kaip JAV vyriausybės politika sudaro puikias sąlygas klestėti narkotikų verslui.
Geriausia knygos citata: „Vieną kartą J.T. manęs paklausė, ką apie gaujas ir getų skurdą mano sociologai. Pasakiau jam, kad kai kurie iš jų tiki „skurdo kultūra“. Tuo, jog juodaodžių varguomenė nedirba, nes nevertina darbo taip kaip jį vertina kitos etninės grupės, ir tai perduodama iš kartos į kartą. J.T. atkirto: „Taigi, tu nori pasakyti, jog turiu vertinti ir didžiuotis darbu už kurį man mokamas minimalus atlyginimas?“ Jo klausiamasis tonas buvo daugiau realistiškas, jis nebandė gintis. Tiesą pasakius, šis faktas tapo pagrindiniu atkirčiu neigiančiu kai kurių sociologų įžvalgas apie „skurdo klutūrą.“

3. „On Immunity“
Paantraštė: „An Inoculation“ (Įskiepijimas)
Autorė: Eula Biss
Trumpas aprašymas: Sumaniai ir neabejingai pateiktas tyrimas, atsakantis į klausimą, kodėl kai kurie žmonės yra sutrikę ar kategoriškai atsisako vakcinų. Bendrąja prasme paaiškinama, dėl ko žmonės linkę neigti mokslą, kodėl seka prieštaringi jausmai naujoms technologijoms.
Geriausia knygos citata: „Po pokalbio su tyrime dalyvavusiomis vaikų motinomis pagrindiniu nepatikimumo faktoriumi tapo nepasitikėjimas spauda. Po to sekė nepasitikėjimas vyriausybe ir didelėmis korumpuotomis farmacijos kompanijomis. Sutinku su šiais nerimą kelinčiais atvejais, tačiau buvau nustebinta jų patarimo „niekuo nepasitikėti“. Tuomet nebuvo geras metas pasitikėjimui. JAV įsitraukė į du tada vykusius karus, kurie nešė naudą tik kariniams rangovams. Kai vyriausybė mažino etatus finansinėse institucijose, žmonės neteko ne tik darbo, bet ir namų. Bankus gelbėjo didinami mokesčiai už paslaugas. Atrodė neįtikėtina, jog valdantieji pasisakė už korporacijų gerbūvį, palikdami savo piliečius už borto ribų.“

4. „Orwell's Revenge“
Paantraštė: „The 1984 Palimpsest“ („1984“ reprodukcija)
Autorius: Peteris Huberis
Trumpas aprašymas: Klasikinio kūrinio „1984“ naujoji interpretacija, viskas kaip sukurti utopiją, paliekant niūrią ir slegiančią distopiją originaliame kūrinyje. Tampa aišku, kodėl M.Zuckerbergas siekia, kad žmonės patikėtų šia ekscentriška ateities vizija.
Geriausia knygos citata: „George'ui Orwellui visiškas ir galutinis laisvės ir privatumo atėmimas taptų elektroninis „Nosey Parkers“ (smalsus, besikišantis į kitų reikalus personažas). Mašina kontroliuojama „Big Brother“ (Didžiojo Brolio) sektų piliečius maža ausimi ir akimi. Tai gangsterių gramofonai šiandieną tapę fotoaparatais, vaizdo kameromis ir radiju, o galiausiai – viskas viename. Televizija – tai Salvadoro Dali amžiaus pabaiga, tai nesantaika šeimoje, ištvirkę skoniai, tai Dniepro užtvanka, naujausias lašišos konservų fabrikas Maskvoje. Televizoriaus ekranas – tai stebinti akis. Tai smegenys stiklainyje.“

5. „Rational Ritual“
Paantraštė: „Culture, Coordination, and Common Knowledge“ (Kultūra, koordinavimas ir bendras žinojimas)
Autorius: Michaelis Suk-Young Chwe
Trumpas aprašymas: Iškeliama prielaida, jog ritualai (religiniai ar pasaulietiniai) kuria bendrus išgyvenimus, kurie išauga į kultūrą. Autorius taiko šį spėjimą išsiaiškinti minios elgsenai būdingus požymius.
Geriausia knygos citata: „Viešai atliekami ritualai gali būti suprasti kaip socialinė veikla, kuri kuria bendrą požiūrį. Pavyzdžiui, viešos ceremonijos padeda žmonėms įsilieti į bendruomenę ir atsirasti įgaliotoms institucijoms. Vieši mitingai ir demonstracijos taip pat svarbios politikos pasikeitimams. Socialinės integracijos ir politinės permainos gali būti suprastos ir kaip koordinavimo problemos; aš labiau linkęs palaikyti instituciją ar socialinį judėjimą, nesvarbu, ar tai būtų maištininkai ar ne, kurie geba burti žmones. Atviri ritualai, mitingai ir ceremonijos kuria reikiamą bendrą informacijos sklaidą. Vieši susibūrimai nėra skirti tik tam, jog įvykių centras užmegztų kontaktą su žiūrovais; tai skirta ir tam, jog aplinkiniai tarpusavyje galėtų reikšti ir savo požiūrį.“

6. „The Better Angels of Our Nature“
Paantraštė: „A History of Violence and Humanity“ (Istorija apie smurtą ir žmoniją)
Autorius: Stephenas Pinkeris
Trumpas aprašymas: Autorius pasakoja apie ženkliai sumažėjusius smurto atvejus, šalia to, nuolat augantį norą įžiebti ir išprovokuoti konfliktą.
Geriausia knygos citata: „Šalies praeitis prilygo neatpažįstamam kraštui, kupinam smurto. Lengva pamiršti, kas dėjosi ankstesniais laikais. Kultūrinė atmintis to neišryškina, palieka nuotrupas to, kas kitiems kainavo kruviną patirtį. Moteris nešiojanti kryželį kaip aksesuarą, neteikia jokios reikšmės tam, jog tai kankinimo simbolis; ar žmonės, vartodami išsireiškimą „atpirkimo ožys“ („whipping boy“ - botagu plakamas berniukas), pagalvoja, jog praeityje juos plakdavo nusižengus. Sąmoningai nesuvokiame, jog esame apsupti protėvių iškrypusio gyvenimo būdo. Kaip keliaudamas žmogus praplečia savo požiūrį, taip ir apsišvietimas apie praeitį atveria akis.“

7. „The End of Power“
Paantraštė: „From Boardrooms to Battlefields and Churches to States, Why Being In Charge Isn't What It Used to Be“ (Nuo konferencijų salės iki mūšio lauko, nuo maldos namų iki valstybės: kaip pasikeitė atsakomybės suvokimas)
Autorius: Moissas Namas
Trumpas aprašymas: Paaiškinama, kodėl tie, kurie turi galios, nesuvaldo naujų technologijų, o mažesnius technologinius projektus vykdantieji kuria ne tik galimybes, tačiau ir chaosą.
Geriausia knygos citata: „Nesakau, jog gebėjimas valdyti išnyko, ar tai, jog nebeliko žmonių, kurie geba tai daryti. Sakykime, JAV ir Kinijos prezidentai, investicinio banko „J.P. Morgan“ ar „Shell Oil“ generaliniai direktoriai, „New York Times“ redaktorius, tarptautinio valiutos fondo direktorius ir galiausiai, popiežius – rankose jie turi didžiulę galią. Tačiau mažesnę, nei ankstesni jų pozicijų atstovai. Anksčiau dirbę nesusidurdavo su tokia didele gausa iššūkių, nejautė didelės konkurencijos, taip pat, nepatyrė tiek daug spaudimo iš piliečių, žiniasklaidos ir pasaulinės rinkos. Rezultatas: šiandienos vadovai moka didesnes kainas nei jų pirmtakai. Jų skubotas atsakas performuoja požiūrį į tuos, kas jiems pavaldūs, tai neigiamai atsiliepia ir žmogiškiems bendravimo aspektams.“

8. „The Muqaddimah“
Autorius: Ibnas Khaldunas
Trumpas aprašymas: Veikalas parašytas dar 1377 metais, beveik nežinomas JAV ir Europoje (neskaitant tyrėjų), turinys sudarytas iš stebėtinai modernaus istorijos ir ekonomikos atpasakojimo. Knygą parašė musulmonų mokslininkas ir filosofas Ibnas Khaldunas.
Geriausia knygos citata: „Žvelgiant į praeitį, daugelis tautų yra patyrusios fizinės galios sutriuškinimą, tačiau tai nesunaikino pačių tautų. Tautybė sunaikinama tada, kai valstybė leidžiasi tapti pshicologinio spaudimo auka.“

9. „The New Jim Crow“
Paantraštė: „Mass Incarceration in the Age of Colorblindness“ (Masinis įkalinimas spalvų neskiriančiųjų amžiuje)
Autorius: Michellis Alexanderis
Trumpas aprašymas: Šokiruojanti knyga apie „karą prieš narkotikus“ nacionaliniame lygmenyje. Kai vietos valdžia sėkmingai ir toliau apriboja ekonominį augimą afroamerikiečių gyvenamosiose teritorijose nukeldami Jimio Crow įstatymą į kitą lygmenį.
Geriausia knygos citata: „Tyrimai rodo, jog nepriklausomai nuo rasės, visi prekeiviai narkotikais prekes parduoda panašia kaina. Esminis skirtumas tarp jį vartojančių asmenų yra tas, jog dažniau į konfliktus įsivelia ne kas kitas, o baltieji. Atidedant tai į šalį, kai kuriose valstijose juodaodžiai gauna dvidešimčia, kartais penkiasdešimčia kartų didesnius baudos mokesčius nei baltieji.“

10. „The Structure of Scientific Revolutions“
Autorius: Tomas Kuhnas
Trumpas aprašymas: Autorius neigia, jog mokslo pažanga vyksta šuoliais, pradedant nauju požiūriu ir įžvalgomis, tai besitęsianti eilė eksperimentų, pasitelkiant jau esamą sukauptą teoriją.
Geriausia knygos citata: „Siekiant ir toliau tęsti tradicinį mokslo suvokimą, perėjimas nuo krizės ištiktos paradigmos prie naujosios, yra nenašus procesas, tai prilygsta senosios paradigmos praplėtimui. Greičiau, tai fundamentalių pagrindų rekonstrukcija, kuri gali keisti elementarius bendruosius dėsnius, kartu su pačios paradigmos metodais ir pritaikymais. Pereinamuoju laikotarpiu atsiras neišbaigtumas, gausės neatitikmenų tarp problemų, kurios gali būti išspręstos lyginant senąją ir naująją paradigmas. Tačiau, atsiras ir esminių skirtumų tarp sprendimo būdų. Perėjimui įvykus, pats mokslo suvokimas bus persiorientavęs į kitas srities, metodologijos ir tikslų sferas.“