aA
Dar visai neseniai vestuvės užsienyje atrodė nepasiekiama svajonė, tačiau šiandien savo šventę kartu kelionėje ryžtasi įprasminti vis daugiau porų. Šiandien pasaulis pasiekiamas ranka, tad vis dažniau lemtingąjį „taip“ lietuviai ištaria populiariose Europos sostinėse, egzotiškuose kraštuose ar romantiškuose miesteliuose.
Vestuvės užsienyje fotografo akimis
© J.Trepkevičiaus nuotr.

Dvyliktus darbo su jaunavedžiais metus skaičiuojantis „Fotogidas“ fotografas Julius Trepkevičius dalinasi savo įžvalgomis apie porų pasirinkimus.

Vestuvių fotografai – arčiausiai jaunavedžių

Prisidengę fotoaparatu, tačiau niekuomet neprarandantys budrumo, bendraujantys ir įvairiausiose situacijose gelbėjantys jauniesiems. Šiuolaikinė vestuvių fotografija ieško tobulų kadrų, nagrinėja aplinką, erdvę ir stengiasi ją išnaudoti netradiciškai, įtraukia jaunavedžius į magišką vaizdų pasaulį. Tokie turi būti šiuolaikiniai vestuvių fotografai, taip savo darbą atlieka ir Julius Trepkevičius.

„Kiekviena jaunavedžių pora yra unikali, turi savo viziją, kurią visada aptariame, dalijamės idėjomis“, - pasakoja Julius. Buvimas arčiausiai jaunavedžių jų šventės metu ir įsitraukimas į planavimo procesą leidžia sukaupti daug patirties ir žinių, pastebėti tendencijas.

Viena jų – vestuvės užsienyje apie kurias vis dažniau svarstoma, tačiau informacijos stygius, įvairūs mitai kartais atbaido poras įgyvendinti savo svajonę. Kelionių agentūros pateikia pasiūlymus, žinome ir vestuvių planuotojų, dirbančių užsienyje, tačiau šįkart į viską kviečiame pažvelgti kitu kampu, iš vestuvių fotografo pozicijos.

Vestuvių fotografas nėra vestuvių planuotojas, tačiau nori nenori įsitraukia į šį procesą. Vietos, dekoracijų, drabužių pasirinkimas ir galiausiai net nuotakos makiažas – fotografui apie viską užduodama daugybė klausimų. „Vestuves visi tikimės švęsti tik kartą gyvenime, todėl tai svarbus įvykis, kuriame neturime patirties. Nuotraukos jaunavedžiams tampa atsiminimu visam gyvenimui, o siekiant tobulumo, fotografas neišvengiamai apipilamas klausimais“, - pasakoja J. Trepkevičius.

Tuoktis užsienyje: madinga ar praktiška?

Jaunavedžių sprendimų priežastys skirtingos. Tuoktuvių ceremoniją užsienyje dažnai renkasi skirtingų tautybių sutuoktiniai. Tai natūralu ir tarsi neišvengiama: kilę iš skirtingų šalių jie turi pasirinkti vieną, tad nuotaka ar jaunikis vis tiek vyks į svetimą šalį. Žinoma, būna ir taip, kad skirtingų tautybių jaunavedžiai savo šventei nesirenka nei vieno gimtinės ir vyksta į romantiškąjį Paryžių ar saulėtąją Italiją.

Vestuvių fotografus į užsienį dirbti vis dažniau pakviečia ir lietuviai emigrantai. Greičiausiai nelabai galima sakyti, kad emigravę tautiečiai keldami vestuves savo gyvenamoje šalyje švenčia jas užsienyje. Vis dėlto vestuvių fotografui tenka vykti svetur ir jam tai – tarsi vestuvės užsienyje. Priežasčių, kodėl vestuvių fotografai iš Lietuvos skraido po pasaulį yra daug, tačiau vienas svarbiausių aspektų poroms yra mentaliteto ir požiūrių panašumai, abipusis supratimas.

Vestuvių fotografas pasakoja, kad vestuves užsienyje galima vadinti ir savotiška mada. Gražios nuotraukos vestuvių žurnaluose, straipsniai internete – J. Trepkevičiui poros prisipažįsta, kad tai verčia svarstyti variantą perkelti ceremoniją svetur.

„Vestuvės užsienyje skiriasi nuo to, ką matome Lietuvoje“, - pasakoja fotografas. Užsienyje poros stengiasi vienu šūviu nušauti du zuikius, todėl vestuvės kartu tampa ir medaus mėnesiu. Dažnai užsienyje tuokiasi tos poros, kurios nori šventės sau, romantikos, nejaučia noro pasirodyti prieš gimines. Susikviesti visą giminę į užsienį bus tikrai brangiau, nei kelti vestuves Lietuvoje, todėl dažniausiai jaunieji į kelionę vyksta vieni arba pasikviečia vos keletą svečių, pavyzdžiui, tėvus ar artimiausius draugus. Nors, žinoma, būna ir kitokių atvejų, ypač jei vienas sutuoktinių yra iš Lietuvos, o ceremonijai pasirenkamas vyro ar žmonos gimtasis miestas užsienyje. Kaip ir pas mus, tuomet svarstomi įvairūs variantai, galimybės apsistoti pas gimines, išnuomoti visą viešbutį ir panašiai. Daugelis įsivaizduoja, kad susituokti užsienyje yra labai brangu, tačiau kainos veiksnys netenka savo prasmės. „Didelės vestuvės Lietuvoje gali kainuoti daugiau nei užsienyje ir atvirkščiai“, - šypsosi J. Trepkevičius.

Biudžetas, kalbant apie vestuves, visada yra ribojančiu veiksniu ir nuo vietos tai nepriklauso. Mažos vestuvės užsienyje savo kaina gali prilygti vestuvėms Lietuvoje, juolab, kad į bendrą biudžetą tokiu atveju dažnai įskaičiuojamos ir lėšos medaus mėnesiui. Jei reikėtų rinktis dideles vestuves Lietuvoje ar mažą jaukią ceremoniją užsienyje, antrasis variantas finansine prasme gali tapti labai praktišku pasirinkimu.

Kodėl tuoktis užsienyje patartų vestuvių fotografas?

Privalumų galima įžvelgti daug ir įvairių, tačiau kartu negalima paneigti ir tam tikrų minusų. Kiekviena pora renkasi pagal save, fotografas pastebi, kad visose situacijose pataria jaunavedžiams išlikti savimi ir šis patarimas tikrai veikia. Taigi, jei šventės dieną norite daugybės svečių, visų artimųjų, tačiau neturite didelio biudžeto, geriau ieškoti vietos šventei Lietuvoje. Taip pat reikia atsižvelgti ir į kultūrinius skirtumus, tradicijas, santuokos įteisinimo galiojimą.

Nepaisant visų minėtų smulkmenų, vestuvių fotografas siūlo rimtai apsvarstyti galimybę susituokti užsienyje, jei norite:

Išskirtinės aplinkos vestuvinei fotosesijai, egzotiškų augalų ar peizažų;

Ieškote romantikos ir intymumo, o vestuvės jūsų nuomone yra tik dviejų žmonių šventė;

Norite pabėgti nuo tradicinių vestuvių planavimo streso – užsienyje viskuo bus pasirūpinta, teliks mėgautis džiugiomis akimirkomis;

Mėgstate keliauti ir esate pasaulio gyventojai, nevaržomi pernelyg didelių sentimentų, pirmenybę teikiate emocijai, o ne vietai;

Ieškote alternatyvų tradicinėms lietuviškoms vestuvėms ir žavitės kokios nors užsienio šalies papročiais, tradicijomis;

Norite, kad vestuvės labiau primintų nuotykį, turėtų daugiau spontaniškumo;

Stengiatės išvengti šaltojo sezono Lietuvoje ir ieškote saulėto klimato, šilumos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Galingas smūgis rusų okupantams: išsigelbėti pavyko tik blaiviausiems (1)

Nepriklausomi Rusijos „Telegram“ kanalai skelbia naujų detalių apie Naujų metų dieną...

Rusai masiškai palieka Kazachstaną (9)

Rusijai paskelbus dalinę rezervistų mobilizaciją, į Kazachstaną atvyko per 400 tūkst. rusų....

Ūkininkai gamina kryžius – pirmadienį planuoja rinktis prie gamyklų ir prekybos tinklų (3)

Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė...

Maža indėlių grąža nepatenkintiems žmonėms ekspertė siūlo apsidairyti: yra naudingesnių pasiūlymų

Didiesiems šalyje veikiantiems bankams neskubant mokėti dosnesnių palūkanų už juose laikomus...

Karas Ukrainoje. Prigožinas apie nuožmius mūšius Bachmute: kovoja iki paskutinio rytą rusų pajėgos atakavo Charkivą

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino priešo vadavietę, raketų sistemą ir...

M360 PremiumDovilė Jablonskaitė

Socialinė medija keičiasi nuolat: patarė, kaip tai išnaudoti prekių ženklų komunikacijoje

„Jei galėtume pasikliauti vienu dalyku, jis būtų toks – socialinė medija keičiasi...

Vilniuje su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios, mama maldauja padėti jį rasti

Vilniuje šeštadienį su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios. Nerime gyvenanti...

Justė Arlauskaitė-Jazzu paatviravo apie nėštumą ir staigų gimdymą: gimė mano vaikas, o aš su juo gimiau iš naujo (2)

„Jau seniai norėjau dingti nuo scenos, nes man pasidarė per sunku ant jos būti, todėl, matyt, ir...

Lukas mina 7000 km iki Tanzanijos: savo kelione siekia paskatinti pokyčius

Lukas Paltanavičius su savo kolege Aisha Hassan nuo Olandijos iki Tanzanijos mina dviračiais. Apie...

Odontologai prabilo apie baisią bėdą: tokios klaidos gali skaudžiai kainuoti (6)

Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių,...