Šeštasis vieno modelio aukštosios mados Lietuvos ir Latvijos dizainerių konkursas baigėsi penktadienio naktį. Likus vos pusvalandžiui iki vidurnakčio, klubo “Los Patrankos” scenoje išsirikiavo visi pristatyti konkursui modeliai ir jaunučiai jų kūrėjai.
Vertinimo komisijos pirmininkas, Seimo narys Jonas Jučas, kaitindamas žiuri verdikto laukiančiųjų dizainerių kraują, pirmiausiai paskelbė specialiųjų prizų laimėtojus.

Jie atiteko Mantui Petruškevičiui ir Agnei Kuzmickaitei. Manto modelis, kuriame buvo nemažai detalių iš gamtos medžiagų, vytelių bei samanų, dvelkė netikėta elegancija. Agnės iš kokono išsilupantį drugelį primenanti balerina keletą modelio demonstravimo minučių buvo visiškai prikausčiusi publikos dėmesį.

Profesionali linksmybė

Pirmosios temos “Show star”, kurioje varžėsi tik keturi modeliai, laimėtojomis tapo Diana Monkevičiūtė ir Kristina Kolevaitytė, drauge kūrusios vieną modelį. Scenoje pasklido dūmai, pasigirdo triukšmas, o paskui pasirodė dama su kauke.

Po neilgai trukusios kostiumo transformacijos, ji liko pusnuogė - priekį dengė tik metalinių plokštelių prijuostė. Šypsena, pabrėžtinas linksmumas, skambant atitinkamai muzikai, o pabaigoje - išsekusio žmogaus eisena, nuleisti pečiai, rūpestigai surenkami prieš tai scenoje išmėtyti drabužiai. Autorės tarsi sako - kurti reginį yra sunkus darbas, mažai primenantis tikrą šventę.

Erotiška paslaptis

Antroji tema - “Tolimieji Rytai”, suviliojo dvigubai daugiau konkurso dalyvių. Nugalėtoja - Kauno technologijos universiteto ketvirtakursė Justė Rimkutė. Ji pati demonstravo savo modelį. “Rytai man labai artima tema. Indės atrodo pačios gražiausios moterys pasaulyje. Tik pusė sėkmės priklauso nuo sukurto drabužio, antroji pusė - nuo to, kaip jis bus pateiktas. Sunku kam nors paaiškinti savo sumanymą, juk svarbu viskas, net kokiu žvilgsniu ji žiūrės”, - aiškina savo pasirinkimą Justė, tapusi ir pagrindinio prizo, “Sidabrinės adatėlės” laimėtoja.

Justė Rimkutė scenoje pasirodė prisidengusi viršutiniąją kūno dalį skraiste. Publika turėjo laiko apžiūrėti sudėtingą raudonas kelnes-sijoną primenantį, blizgančiais karoliais dekoruotą, drabužį juodu pamušalu. Nusimetusi apdangalą, mergina liko tokia pat paslaptinga - veidą dengė gausybė papuošalų. Nors viršutinė kostiumo dalis buvo pasiūta iš perregimo tinkliuko, krūtinę dengė gėlių žiedai.

Priėmimas

“Priėmimas pas” - trečioji konkurso tema, ją pasirinko devyni autoriai. Nugalėtoja tapo Asta Funkienė, pristačiusi modelį, kuriame vienas asmuo puikiai įkūnijo karingai nusiteikusią medžiotoją ir demonstratyvų taikinį.

Iš Latvijos į konkursą tebuvo atvykę trys dizaineriai Roland Peterkop ir Mare bei Keta. Tačiau jie pateikė ne po vieną modelį, o po visą jų kolekciją. Dvi nekonkursines kolekcijas parodė ir Žaneta Auzine, kuri drauge su Devalta Valentiene yra tradiciniu tapusio konkurso, vykstančio Lietuvoje ir Latvijoje, pradininkė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (101)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (19)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (31)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (49)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis bus papildyta (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (278)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (164)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (290)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai (1)

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (214)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...