aA
Netiesa, kad rudens liūdesys visagalis. Tereikia pažvelgti į veidrodį ir nutarti: "Šiandien aš pakeisiu šukuoseną." Beliks užsukti į grožio saloną ir nuotaika vėl bus gera. Kaip trečią atostogų dieną.
Šukuosena
© Corbis
Didelių atradimų ir šokiruojančių efektų ant galvos 2007-ųjų rudenį nematysime. Tai praeities dalykas. Nebent norėtumėte ką nors pritrenkti savo galva. Taip kaip Marija Antuanetė dvaro ponias 1785 metais susišukavusi a la jardiniere (kaip daržininkė). Tada ant jos galvos pūpsojo artišokas, kopūstas, morka ir ryšelis ridikėlių. Daržoves šį rudenį galite ramiai valgyti - šukuosenoms jos nebus naudojamos. O kas bus nauja ir netikėta?

Natūralu ir tiesu

Šį rudenį stilistai žada ramybę, bet ne liūdesį. Gal ilgai lauktą ir niekur nenuperkamą pastovumą? Labai panašu. Ruduo nustebins... nestebindamas. Grožio salono "Idzumi" kirpėja stilistė Andžela Šilovaitė sako, kad pačios madingiausios rudens spalvos - natūralios: "Kuo griežčiausias - ne! - dažytoms sruogelėms. Jos jau dvejus metus buvo madingos, tad šį rudenį su jomis teks atsisveikinti. Daugiau gelsvos, rusvos spalvos. Dominuos šaltesni atspalviai. Nes toks metų laikas - vis šalčiau."

Plaukų kirpimo stilius - pageidautinos tiesios linijos.

"Bet nereikėtų suprasti neteisingai. Madingas ir natūralus plaukų bangavimasis, garbanėlės. Svarbu, kad tai būtų kuo natūraliau. Kirpimo stiliai konservatyvesni. Plaukų ilgis iki pečių, bet kad ant pečių dar nekristų. Ilgiems plaukams galioja viskas, kas lig šiol - svarbu, kad jie būtų sveiki, išpuoselėti, o ne nutriušę", - sako A.Šilovaitė.

Ar išliks asimetrinis kirpimas, buvęs madingas vasarą? Andžela sako, kad jis jau pradeda atsibosti ir rudenį nebus populiarus: "Bet ekstravagantiški, avangardiniai kirpimai visuomet išliks. Juos mėgsta žmonės, kurių toks stilius. Asimetriškas kirpimas visiškai netiks prie klasikinio kostiumėlio. Prie laisvalaikio aprangos - kodėl ne?"

Ką siūlo italai

Madų diktatoriai ir gero skonio žinovai italai kasmet surengia rudens-žiemos sezono šukuosenų mados seminarus. Brešijos mieste vykusiame seminare dalyvavo grožio ir estetikos centro "Visunita" kirpėja stilistė Audronė Daugėlaitė. Kartu su kolegomis iš penkiolikos valstybių ji praktiškai susipažino ir sužinojo, kas bus ta ypatinga rudens šukuosena:

Italai visada buvo mados diktatoriai. Jie dirba su geriausiomis grožio industrijos kompanijomis ir geriausiai žino pagrindines mados tendencijas. Šiam rudeniui siūlomos plaukų spalvos turėtų šiek tiek priblėsti. Natūralu, kad vasarą jos ryškesnės. Tačiau tai nėra viena spalva.

Gali būti trijų atspalvių derinys. Spalvos dengia viena kitą, kaip šydas, lengvi perėjimai, kad nesijaustų sluoksniavimo. Tiks visos spalvos, tik kad nerėžtų akies. Gali būti net ir raudona, bet ji ne ryški, kaip šviesoforo spalva, o prislopinta.

Koks madingas kirpimas anot italų?

Negalima sakyti, kad madingi trumpi ar ilgi plaukai. Gali būti bet kokio ilgio. Galbūt šiek tiek kirpimo linijos daugiau primena senąjį sason variantą. Bet kirpimo linijos ryškesnės, griežtesnės. Pabrėžiamas veidas, akcentuojami kirpčiukai. Tačiau yra švelni asimetrija. Net kerpant ilgus plaukus - viena pusė trumpesnė, kita ilgesnė. Bet labai švelniai, nestipriai išreikšta. Tiesa, vėl sugrįžta tiesių plaukų mada. Garbanoti ne tokie madingi.

Italai nenumatę skirtingų šukuosenų skirtingo amžiaus moterims?

Ne. Yra bendros tendencijos. Taip pat kiekvieno kirpėjo stilisto reikalas pritaikyti klientui tai, kas jam tiks. Nenukirpsi ekstravagantiškai garbaus amžiaus klientės. Tuomet ji atrodys nepatraukliai. Mes turime žiūrėti ne vien į žmogaus galvą, bet suvokti jo bendrą stilių.

Skirtingi plaukai vienodoms tendencijoms

Madų šukuosenų tendencijos, perduotos seminare, tos pačios visiems kontinentams. Nesvarbu, kad Šiaurės šalių gyventojų plaukai plonesni nei pietiečių, tiesios kirpimo linijos galios visiems vienodai. Todėl nesistebėkite, jeigu apsilankę Meksikoje išvysite savo šukuoseną, kurią jums padovanojo lietuviškas grožio salonas. Amerikos, Ispanijos, Airijos, Brazilijos ir kitų šalių grožio salonuose vyrauja tos pačios madingos rudens tendencijos. Diktuoja italai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai papildyta 16:38 (274)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (458)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (124)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą (10)

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Didžiosios Britanijos parlamentarai pritarė pasiūlymui 3 mėnesiams atidėti „Brexit“ Johnsonas delsti nenori. Papildyta 17:24 (88)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsavo dėl pataisos,...

Garsus plastikos chirurgas apie moterų norus – „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin

Vienas garsiausių Lietuvoje plastikos chirurgų, plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas...

Dirba veikiančiame ugnikalnyje, iš kurio sklinda odą ėdantys nuodai: visa tai – dėl „velnio aukso“ (6)

Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš...

Vargina inkštirai ant nosies? Dermatologai patarė, kaip jų atsikratyti

Jeigu jūs – kaip nemenka dalis žmonijos, vadinasi, ant nosies ir šalia nosies dažnai turite...

Vežate vaiką vežime atsukę į save ar į gatvę? Pasirodo, kad nuo to priklauso vaiko kalbos raida

Stebėdami vis blogėjančią mažų vaikų kalbos raidą tyrėjai iškėlė hipotezę, kad galbūt...