Blakstienos – ne tik moters grožį paryškinanti veido detalė, bet ir filtras, kuris neleidžia į akis patekti svetimkūniams ir bakterijoms, be to, jos apsaugo mūsų regos organus nuo stiprios šviesos. Todėl svarbu tinkamai jomis rūpintis ir prižiūrėti, kad blakstienos būtų sveikos, stiprios bei gražios.
© Shutterstock nuotr.


Kas tos blakstienos?

Blakstienų struktūra yra labai panaši į ant galvos augančių plaukų. Jų sudėtyje taip pat yra keratino, kuris suteikia elastingumo ir stangrumo. Blakstienos auga ir iškrenta, o jų vietą užima naujos, tačiau šie pokyčiai vyksta rečiau, nei galvos plaukų – maždaug kas 4–5 mėnesius. Iš viso ant viršutinio akies voko yra apie 200 blakstienų, o ant apatinio – 80.

Vidutinis blakstienų ilgis – 8 mm. Spalvą joms suteikia melanino pigmentas, kuris priklauso nuo žmogaus odos spalvos ir gali varijuoti nuo labai šviesios iki tamsiai juodos.

Žinoma, visi, o ypač savo grožiu besirūpinančios moterys, nori turėti ilgas, tankias ir juodas blakstienas, nes dėl jų žvilgsnis tampa išraiškingesnis ir paslaptingesnis. Dažniausiai tam naudojame blakstienų tušą ir kitas grožio priemones, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar tinkamai jomis naudojamės.

Kaip išsirinkti blakstienų tušą

Makiažas nėra baigtas, kol blakstienos neparyškintos tušu. Ir nors šios kosmetinės priemonės pasirinkimas yra didžiulis, tačiau ne visada pavyksta išsirinkti tinkamą. Pirmiausia kritiškai įvertinkite savo blakstienų ilgį. Jei esate iš tų laimingųjų, kurios gali didžiuotis ilgomis blakstienomis, rinkitės jas tankinantį tušą. Priešingu atveju jums reikėtų naudoti ilginančius blakstienas tušus.

Jei norite pasidažiusi atrodyti natūraliai, blakstienų tušo spalvą derinkite prie savo plaukų spalvos. Dažniausiai rudakėms tinka juodas tušas, o mėlynakėms šviesiaplaukėms – rudas. Vakarėlio metu galite pažaisti spalvingais blakstienų tušais – žaliais, mėlynais, violetiniais ir pan.

Jei jūsų veido oda riebi ir dažnai viršutiniai akių vokai išsitepa tušu, tuomet rinkitės vandeniui atsparią kosmetikos priemonę. Žinoma, ji tinkamiausia ir toms, kurios lanko baseiną, daug sportuoja arba dažnai verkia.

Perkant blakstienų tušą svarbu atkreipti dėmesį į šepetėlį – kuo ilgesnės jūsų blakstienos, tuo tankesnio šepetėlio joms reikia. Jei jūsų akys jautrios arba jei nešiojate kontaktinius lęšius, rinkitės blakstienų tušus, tinkamus alergiškiems žmonėms.

Beje, didelė blakstienų tušo kaina nebūtinai reiškia, kad juo pasidažiusi iš karto atrodysite geriau, nei naudodama pigesnę priemonę. Tiesiog atraskite, kas jums labiausiai tinka. Dažydamasi braukite šepetėliu nuo blakstienų pagrindo, tušu padengdama plauką per visą jo ilgį.

Tinkamai nusivalykite kosmetiką

Nors ir esate labai pavargus, tačiau nepamirškite kiekvieną vakarą prieš einant miegoti nusivalyti blakstienų tušą. Kitaip miegant nuo tušo sukietėjusios blakstienos besiremdamos į pagalvę ims lūžinėti arba apskritai iškris, palikdamos pastebimus tarpus.

Blakstienų valymui naudokite pirktinį akių makiažo valiklį arba vandenį ir aliejų. Šiomis priemonėmis suvilgykite vatos gabalėlį ir, priglaudusi prie akies, šiek tiek palaikykite, kol blakstienų tušas suminkštės ir liks ant vatos. Taip kartokite tol, kol blakstienos liks švarios. Galite užmerkusi akis švelniai braukti vata žemyn, tik jokiais būdais netrinkite blakstienų ir nesukite vatos ratu, nes prarasite dalį savo puošmenų.

Kaip naudotis blakstienų rietikliu

Jei norite, kad blakstienos būtų ne tik juodos, tankios ir ilgios, bet ir dailiai užriestos, naudokitės blakstienų rietikliu. Iš pirmo žvilgsnio šis instrumentas gali atrodyti šiek tiek neįprastai ir netgi bauginančiai, tačiau įpratusi juo naudotis nebegalėsite be jo gyventi!

Pirmiausia pasirūpinkite švara – nuvalykite blakstienų rietiklį alkoholiu sudrėkintu vatos gabalėliu. Blakstienos taip pat turėtų būti švarios, be makiažo priemonių ar kitų medžiagų likučių. Galite pašildyti blakstienų rietiklį, pūsdama į jį karštą orą plaukų džiovintuvu apie 5 sekundes. Pačiupinėkite, ar instrumentas sušilo.

Tuomet stovėdama prieš veidrodį, neskubėdama apglėbkite viršutinio voko blakstienas rietiklio žnyplėmis ir įsitikinę, kad blakstienos suspaustos pakankamai arti jų pagrindo, spustelėkite rankenėles ir pakėlusi palaikykite kelias sekundes. Kartokite šį procesą tol, kol išvysite norimo riestumo blakstienas.

Palepinkite blakstienas

Mūsų nedidelės ir trapios blakstienos per dieną atlieka milžinišką darbą – saugo akis nuo dulkių, saulės ir bakterijų, paryškina bei puošia akis, todėl vakare jos tikrai nusipelno būti palepintos. Blakstienų drėkinimui ir maitinimui geriausiai tinka migdolų, alyvuogių bei ricinos aliejai.

Vatos gabalėliu arba tiesiog piršto galiuku užtepkite vieno iš šių arba visų trijų aliejų mišinio ant apatinių ir ant viršutinių blakstienų ir palikite pernakt. Šiuose aliejuose daug vitamino E, magnio ir kalcio, todėl blakstienos gauna pakankamai drėgmės, kurios netenka naudojant kosmetiką, jų galiukai sustorėja, blakstienos rečiau krenta ir greičiau auga.

Kiti patarimai:

Netrinkite akių, net jei labai niežti – taip ne tik žalojate blakstienas, bet ir kenkiate akims.

Šukuokite blakstienas specialiai joms skirtomis šukutėmis – taps švelnesnės ir tankesnės.

Būdamos saulėkaitoje užsidėkite akinius su ultravioletinių spindulių filtru – pastarieji ne tik kenkia akims, bet ir skatina blakstienų dehidrataciją.

Sveikai maitinkitės. Krintančios, trupančios, lėtai augančios blakstienos – prastos mitybos ir vitaminų trūkumo požymis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes nuolat atnaujinama  (119)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...

Dėl baikerio dingimo teismas suėmė įtariamąjį, aiškėja naujos detalės atnaujinta 13.49 val. (319)

Kino operatoriaus padėjėju dirbančio baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje – naujos...

Reitingai: smuko D. Grybauskaitės populiarumas, valstiečiai su konservatoriais žengia greta (6)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas rugsėjo mėnesį šiek tiek smuko, o tarp...

Rūmai ant Tauro kalno gali atitekti Azerbaidžanui (3)

Azerbaidžano respublikos ambasada Lietuvoje nusitaikė pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų...

Drabužiais prekiaujantis tinklas H&M pakliuvo į skandalą (25)

Švedijos drabužių gamintojas ir parduotuvių tinklas „Hennes&Mauritz“ savo reklamose daug metų...

R. Lukaitytė-Vnarauskienė. Mums trūksta tik tiek (95)

Baltijos šalys , taip pat ir Lietuva, yra pasmerktos būti Šveicarija , visai neseniai pasakė...

Jungtinėje Karalystėje patariama ruoštis blogiausiam (17)

Buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės kabineto narys ragina šalies verslą jau dabar pradėti...

Sovietinį monstrą nori nupirkti ir nugriauti (18)

Jau kitąmet Skaistakalnio parkas sulauks savo renesanso, tačiau parką ir buvusią aviacijos bazę...

Universalios padangos žiemą: specialistų vertinimas – kategoriškas (49)

Artėjant žiemai , vieni vairuotojai jau suskubo pasikeisti vasarinį automobilių „apavą“,...

Šiurpi milijonieriaus įdukros sukelta avarija Ukrainoje: iškėlė naują įvykio versiją tai - „kvailas jaunos mergelės noras“ (80)

Šiurpi avarija Ukrainos Charkovo mieste, per kurią spalio 18 dienos vakarą žuvo penki žmonės,...