aA
Vestuvės – didžiausia gyvenimo šventė. Kadangi daugeliui (aišku, kaip jau kam pasiseka) jos būna tik kartą gyvenime. Todėl, ko gero, nereikia nė sakyti, jog visi trokšta šią šventę pasidaryti vienintelę ir nepakartojamą.
© saparis.lt

Kasmet tenka sudalyvauti 35-40 vestuvių (neišsigąskite – ne kaip jaunikiui), todėl jaučiu pareigą pasidalinti savo įspūdžiais ir patarimais, kurie (tikiuosi) bus naudingi būsimiems jaunavedžiams, planuojantiems savo šventę.

Žinoma, viską sudėti į nedidelį straipsnelį yra neįmanoma, tačiau pagrindinius ir dažniausiai pasitaikančius klausimus pasistengsiu apžvelgti. Linkiu kantrybės skaitant.

Planavimas

Gera šventė turėtų prasidėti nuo jos planavimo. Labai svarbu žinoti, kokios norite šventės, ką galvojate vestuvių dieną nuveikti, kur nuvykti ir t.t... Be abejonės, šventės planavimu ir organizavimu dažnai užsiima planuotojai (kurie tikrai itin smarkiai palengvina jauniesiems tiek prieš vestuves, tiek jų metu), tačiau pirmiausia patys turėtumėte nuspręsti, ką norėtumėte matyti savo šventėje.

Viskas prasideda nuo mažiausių smulkmenų, apie kuriuos net nepagalvojate, kol neatsiduriate šventėje, kurioje vienas kaltininkas yra su kostiumu, o kitas – dažniausiai su balta suknele.

Patikėkite, labai skiriasi jaunųjų nuotaika, kai viskas būna gerai suorganizuota ir padaryta laiku, ir kai jaunieji savo šventės dieną skuba savo automobiliu parsivežti jaunosios puokštę iš floristų. Negana to, grįždami turi paimti tortą iš kepyklos (kuris neretai vežant dar ir „apvirsta“) bei paskambinti liudininkams, kad šie nepamirštų atsivežti savo žalios spalvos asmens dokumentų į ceremoniją.

Norint išvengti daugybės nesklandumų, kurių paminėjau tik mažytę dalį, rinkitės vestuvių planuotojus arba žmones, kurie dažnai lankosi vestuvėse ir žino kur, kas, kada ir kaip turėtu vykti, taip turėsite gerokai mažiau rūpesčių. Galite paprašyti ir savo draugų pagalbos organizuojant šventę. Jie dažnai padeda daug daugiau, nei patys galite tikėtis.

Vestuvių dienos scenarijus

Dar vienas patarimas – neapkraukite savo dienos scenarijaus labai dideliu kiekiu skirtingos veiklos. Patikėkite, yra labai sunku per dieną suspėti pabūti porą valandų su savo artimaisiais ar draugais gamtoje, pasakyti padėkas tėvams, svečiams ir artimiesiems, bažnyčioje pasakyti „ne“ (visgi dauguma atvejų (visų laimei) pasakoma „taip“), skirti laiko fotosesijai ar pasifilmavimui, pasivažinėti limuzinu (ar kita brangia ar pigesne transporto priemone), pajodinėti žirgais.

Be viso to, dar gali tekti nuveikti daugybę kitų dalykų, tokių kaip torto pjaustymas, puokštės metimas, tostų sakymas bei bučiavimas nesuskaičiuojamą daugybę kartų tiek prieš fotografus, tiek prieš svečius, laukiančius kuo saldesnio bučinio ... Gal aš kiek ir perdedu, bet viskas tik dėl to, kad žvelgiant pro spalvotą humoro prizmę, daug lengviau gyventi.

„Ne pinigų suma padaro šventę gerą, o Jūsų nuotaika, santykiai, pasiruošimas, lūkesčiai, na ir be abejonės – svečiai...“

Transportas, maistas ir gėrimai

Vestuvės, kuriose dalyvauju, labai skiriasi vienos nuo kitų: vieni renkasi ištaigingus brangius automobilius, kuriais važinėja vestuvių dieną, kiti važiuoja savo nuosavu automobiliu. Ir iš patirties galiu pasakyti, kad abu atvejai yra geri. Svarbiausia – nevairuokite patys. Vestuvių dieną švęskite, o ne būkite vairuotojais.

Taip pat nerekomenduoju šventės išvakarėse patiems tepti sumuštinius – patikėkite, Jūs tam tikrai neturite laiko. Tačiau maistu bei gėrimais vis tiek reikia pasirūpinti. Tai ypač svarbu tuo atveju, kai su svečiais praleidžiate didžiąją dienos dalį (leidžiate laiką gamtoje ar kur kitur).

Labai svarbu ne tik aiškiai žinoti, kokia veikla svečiai užsiims, kol jūs fotografuojatės ar filmuojatės, bet ne ką mažesnį dėmesį reikėtų skirti jų pavaišinimui. Juk labai sudėtinga išbūti visą karštą vasaros dieną nevalgius ir neatsigėrus vandens. Pasekmės? Galvos skausmas, dehidratacija, bloga nuotaika ir t.t... Nelinkiu to patirti.

Sveikinimai, svečių veikla bei kiti dalykai

Gal negražu taip sakyti, bet manau, yra tokia šventės dalis, kai tikrai didžioji dauguma trokšta, jog jie kuo greičiau baigtųsi. Tai - sveikinimai. Todėl kartais liūdna matyti, kai jaunieji klauso sveikinimų 1-1,5 val (nepameluosiu sakydamas, jog yra buvę ir ilgiau).

Kodėl taip nutinka? Visų pirma, svečiai turi ribotą kiekį informacijos dar iki šventės apie tai, kur ir kada vyks sveikinimai bei kiti smagūs dalykai. Todėl dalis svečių pradeda sveikinimus iškart po ceremonijos, o likusi dalis planuoja tai daryti vakaro metu. Todėl, kad ir kaip nepatogu visiems atrodytų, bet atsiranda „dvigubi sveikinimai“ – po ceremonijos bei vakarinėje dalyje.

Viso to galima išvengi tiesiog iš anksto informavus svečius apie dienos eigą, scenarijų. Tokiu būdu galima išvengti ir daugybės papildomų klausimų: kur dabar važiuosime? O ar dabar jau į sodybą? Ar mums yra nakvynė, ar po šventės važiuosime namo?...

Tokie ir dar daug kitokių klausimų Jūsų gali laukti iš svečių, jei jie itin tiksliai nežinos kas, kur, kada ir kodėl vyks šventės metu. Mano patarimas – išsiųskite visiems be išimties svečiams trumpą dienos scenarijų su tiksliomis vietomis, tiksliu laiku bei dienos eiga. Tada visiems bus daug paprasčiau orientuotis situacijoje.

Na, ir pabaigai dar keletas praktinių patarimų Jums:

Batelius bent keletą valandų avėkite dar gerokai prieš vestuves;

Nepamirškite žiedų bei asmens dokumentų (priminkite apie dokumentus ir liudininkams);

Nekabinkite balionų ant automobilių – 95% atveju važiuojant jie tiesiog nukris;

Gerai apgalvokite, kur būsite dienos metu, jei bus blogas oras ar lietus;

Pasilikite laiko vėlavimams vestuvių dienos metu;

Jei Jūsų svečiai į šventę ateis su mažamečiais vaikais, paprašykite svečių, kad jie vaikučiais pasirūpintų (dar geriau, jei vaikai nepradėtų valgyti jaunavedžių torto iki 24val );

Linkiu visiems nuostabios šventės ir kuo įsimintiniausių akimirkų visam gyvenimui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išaušo istorinio vizito diena: kuo Pranciškus skiriasi nuo pirmtakų (11)

Nusistovėję stereotipai esą popiežius, jų aplinką supa didžiulė prabanga.

Po kelionės keltu – lietuvės perspėjimas: nepasitikrinę prarasite nemažai pinigų (14)

Naują būdą keliauti atradusi vilnietė Justina pasijautė išleidusi daugiau nei turėjo. Pasak...

Orai: temperatūra per parą kris 10 laipsnių kiekvieną dieną šals vis labiau (7)

Labai šiltas dienas keis lietingos ir vėsios. Rugsėjo 22 dieną termometrai rodys 10 laipsnių...

Vilniaus centre „pabiro plytos“: neklusnius vairuotojus tramdė net policijos švyturėliais (5)

Artėjant šeštadieniniam popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje, pagrindinėse sostinės...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (154)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (286)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (93)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (157)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...

Tragišką kūdikio pagrobimo istoriją lig šiol gaubia daug paslapčių (6)

Nors įtariamasis buvo identifikuotas, teisiamas ir pripažintas kaltu, vėliau jam įvykdyta mirties...

Naujausias Kepenio užmojis – tam nepritaria net medikai (201)

Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras...