aA
Susižavėjus nauju kirpimu, plaukų ar makiažo spalvomis gali paaiškėti, kad tai visiškai jums netinka. Pasirodo, daug kas priklauso nuo veido formos. Tai, kas tinka ovalaus veido savininkams, gali visiškai netikti kitas veido formas turintiems žmonėms. Tad kaip nustatyti veido formą ir išsirinkti, kas labiausiai tinka?
© Shutterstock nuotr.

Pasakoja Estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Lilija Baltramiejūnaitė

Skiriamos 6 pagrindinės veido formos. Tačiau neretai pasitaiko, kad veidui būdingi kelių formų bruožai, pavyzdžiui viršutinė dalis gali būti ovali, apatinė – trikampio formos.

Nusistatyti savo veido formą svarbu tam, kad būtų galima pritaikyti tinkamiausią šukuoseną ir makiažą.

Atliekant makiažą, stengiamasi kosmetikos priemonėmis veidą pakoreguoti, kad taptų kuo ovalesnis. Visų pirma reikėtų kreiptis į vizažistą, kad šis nustatytų veido formą, įvertintų bruožus, patartų, kokias priemones ir kaip jas naudoti, kaip bei kokias spalvas derinti, ir tik tuomet pačioms pradėti dažytis.

Norint patiems nusistatyti veido formą, reikėtų šlapius plaukus sušukuoti pakaušio link, surišti arklio uodegą ir paprašyti, kad kas nors nufotografuotų. Veidas turi būti tiesiai prieš objektyvą. Žiūrint į nuotrauką bus kur kas lengviau nustatyti veido formą. Tuomet derėtų pabandyti ant nuotraukos nupiešti ovalą.

Jeigu pastarasis jūsų veidą tarsi įrėmina, vadinasi, jis yra idealios formos. Jis nei per ilgas, nei pernelyg apvalus, tad nieko specialiai nereikia slėpti – viskas simetriškai gražu. Jeigu ne, tuomet reikia pažiūrėti, kas lieka už ovalo linijų. Jei suskaičiuojate 4 kampus kaktos ir apatinėje veido srityse nuo smakro ausų link, tuomet veidas yra kvadrato-stačiakampio formos.

Dažnai tokiais bruožais pasižyminti moteris atrodo griežta, todėl darydama makiažą turėtų sušvelninti kampus ir juos šiek tiek paslėpti. Apvalus veidas neturi griežtų kampų. Tokio veido savininkėms rekomenduojama suformuoti šiek tiek griežtesnės formos antakius, kad vizualiai veidas nebūtų pernelyg apvalus.

Makiažas pagal plaukų spalvą

Negalima kategoriškai teigti, kad vienos spalvos tinka tik blondinėms, kitos – tik brunetėms. Vis dėlto yra tam tikri standartai, kurių rekomenduojama laikytis.

Šviesiaplaukės dažniausiai turi švelnaus atspalvio šviesią odą. Jų akys taip pat dažniausiai būna šviesios. Tad tokioms dailiosios lyties atstovėms rekomenduojama antakius dažyti rusvais arba pilkšvais atspalviais. Visgi dažnai šviesiaplaukės antakius dažo juodai. Iš tiesų tai nėra nei gražu, nei skoninga.

Tokios moterys turėtų rinktis natūralių atspalvių pudras, aukso spalvos šešėlius, viršutines vokų linijas paryškinti rudos, vakare – juodos spalvos pieštuku. Dieną lūpas derėtų paryškinti švelniais rožiniais atspalviais, vakare – raudonu lūpdažiu.

Brunečių ir juodaplaukių oda dažniausiai būna šiek tiek tamsesnė, todėl joms labiausiai tinka medaus atspalvio makiažo pagrindas. Antakius rekomenduojama dažyti ryškiau. Pavyzdžiui, galima rinktis tamsiai rudus atspalvius arba juos maišyti su juoda spalva, tačiau svarbu nepersistengti.

Akių šešėliavimui idealiai tinka samanų, šlapio asfalto ir žemės atspalviai. Norint pagyvinti makiažą, galima ant viršutinių vokų linijų nupiešti turkio spalvos linijas. Skaistalai gali būti rusvi arba persikiniai. Labiausiai tinka raudoni, rudi, vyšniniai arba persikiniai lūpdažiai.

Raudonplaukėms labiausiai tinka persiko spalvos pudra. Antakiai neturėtų būti per tamsūs, tad rekomenduojami rusvi atspalviai. Akių šešėliavimui idealiai tinka visi žali atspalviai: nuo šviesių iki tamsių. Lūpos gražiausiai atrodo paryškintos rusvais, natūraliais atspalviais (angl. nude) arba oranžine spalva. Labiausiai raudonplaukėms tinka pastaroji.

Šatenės gali pasigirti švelnia ir skaisčia oda. Joms labiausiai tinka persikiniai atspalviai, natūraliai paryškinti antakiai (grafitas maišytas su rudu atspalviu), žemės spalvų arba žalsvai rudi šešėliai. Šatenėms rekomenduojama natūrali lūpų spalva, tad lieka joms tik suteikti blizgesio ir gaivumo.

Įdomu

Apvalaus veido savininkai yra jautrūs, rūpestingi, patikimi ir nuoširdūs, atsidavę darbui, aštraus proto, neretai įtakingi. Jie vertina ilgalaikius ir stabilius santykius, dažniausiai būna šeimos žmonės. Jiems svarbus komfortas ir prabanga.

Ovalų veidą turintys žmonės yra protingi, diplomatiški, atsidavę, principingi, pasižymi puikiais bendravimo įgūdžiais. Jie dažniausiai sudaro gero žmogaus įspūdį.

Pailgo veido savininkai dažniausiai būna dvasingi, kūrybingi, tačiau neretai susiduria su sunkumais kuriant santykius.

Trikampio formos veido savininkai yra protingi, gyvybingi, kūrybingi, jautrūs, tačiau lengvai pažeidžiami. Jie kliaujasi emocijomis ir yra nekantrūs.

Širdies arba trikampio formos veido savininkai mėgsta analizuoti save, mąstyti, pasižymi gera atmintimi. Jie dažniausiai būna ambicingi ir mėgsta nepriklausomybę. Vertina nuoširdumą ir atsidavimą.

Kvadrato-stačiakampio formos veidą turintys žmonės iš prigimties būna praktiški. Jie yra materialistai, agresyvūs ir maištingi, pasižymi gebėjimu priimti teisingus sprendimus bei vadovauti. Tokie žmonėms mėgsta dominuoti, analizuoti, yra ambicingi, protingi, darbštūs, stiprūs bei aktyvūs. Dažniausiai būna geri vadovai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Internete plinta pavojingas pokštas: siūlo pinigų gimusiems SSRS, o gali gauti daugiau nei špygą (2)

Gimei Sovietų sąjungoje? Gausi išmoką iš Rusijos vyriausybės apie 2,4 tūkst. eurų vertės...

Labiausiai nukenčia moterys ir senjorai: iš pradžių žmonės dažnai net nesupranta, kas vyksta (46)

Šioje srityje mes neatsiliekame nuo pasaulio, teigia socialinių mokslų daktarė Jolita Vveinhardt...

Ajus gimė su labai sudėtingu apsigimimu: toks atvejis – vienintelis Lietuvoje

„Ajus gimė su labai sudėtingu apsigimimu – viena akis visiškai neišsivysčiusi, o kitoje akyje...

Filtrų gamybos milžinės gamykla gimė paprastame garaže: lietuvis sako verslą sukūręs dėl deficito (110)

Širvintų rajone, Alekniškio kaime, yra įsikūrusi „Baltic Filter“ automobilių ir patalpų...

Ariana Grande prabilo apie sveikatos problemas: patiriu didelį skausmą

Žinoma atlikėja Ariana Grande savo gerbėjus privertė nerimauti pranešdama apie suprastėjusią...

Minkštas ir purus itališkas sūrio pyragas

DELFI TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis specialiame projekte „Italija namuose“ tęsia kulinarines...

Moteris laiką prieš veidrodį apribojo iki 10-ies minučių: rezultatas nustebino (4)

Per dieną aš vidutiniškai nuo pusvalandžio iki valandos praleidžiu priešais veidrodį, bet...

Skandalingasis pleibojus Danas Bilzerianas pranešė apie savo ketinimus tapti JAV prezidentu (42)

Ginklus ir pusnuoges gražuoles itin mėgstantis „Instagram“ karalius Danas Bilzerianas ir vėl...