Krizės metu Lietuvoje ypač klesti padėvėtų drabužių parduotuvėlės. Sako, kad ten lankosi ir žymios šalies ponios, ieškodamos nebrangių, bet išskirtinių daiktų. Apie tai kalbamės su aktore Egle Jackaite, Ingrida Kazlauskaite, prodiuseriu Egmontu Bžesku.
Drabužiai
© Corbis/Scanpix
Eglė Jackaitė
Eglė Jackaitė

Aktorė Eglė Jackaitė studentavimo laikais pirko drabužių iš „antrų rankų“ parduotuvių. Tačiau dabar moteris yra atsargesnė ir jau seniai tokiose vietose nebeapsiperka. „Nebenoriu pirkti tokių drabužių, nes nežinau, kokia žmogaus, vilkėjusio tuos drabužius, aura, kaip jis gyveno, galbūt vilkėdamas juos mirė... Tiesiog nenoriu pasiimti negatyvios energijos ar suteikti jos savo vaikams, juk skalbdamas drabužį jame esančios energijos neišplausi, – teigia Eglė. – Anksčiau pirkdavau iš dėvėtų drabužių parduotuvių ir atrodė, kad viskas gerai – juk drabužis ir nebrangiai kainuoja, ir atrodo naujas bei kokybiškas. Tačiau puikiai suprantu žmones, ypač pensininkus, kurie apsiperka tokiose parduotuvėse – dabar toks metas, tiesiog nėra kitos išeities. Tad kai yra galimybė įsigyti kažką pigiau, žmogus taip ir padaro.“

E. Jackaitė taip pat prisibijo įsigyti daiktų ir iš sendaikčių turgaus ar antikvariato. „Vėlgi nežinau, kur tas daiktas buvo, pas ką stovėjo. Turėjau panašios patirties su paveikslais ir žinau, kad daiktuose, ypač senuose, susikaupusi energija – labai stipri. O kokia ta energija – aš nežinau, todėl reikia elgtis išties atsargiai. Todėl neperku nei dėvėtų drabužių, nei daiktų iš antikvariato“, – savo nuomonę dėstė aktorė.

Tačiau dėl daiktų ar drabužių skolinimosi Eglė nėra tokia kategoriška, ypač jei skolinamasi iš pažįstamo žmogaus. Paauglystėje aktorė keisdavosi su draugėmis drabužiais, jos nuomone, taip daro dažnas paauglys. „Draugei duodavau kažką savo, o draugė – man. Dabar taip nesielgiu, bet toleruoju skolinimąsi iš pažįstamo žmogaus“, – pokalbį baigė žinoma Lietuvos aktorė.

Mėgsta viską, kas sena

Ingrida Kazlauskaitė
Ingrida Kazlauskaitė
© A.Solomino nuotr.

Dainingoji Ingrida Kazlauskaitė neslėpdama papasakojo, kad mokyklos laikais lankydavosi dėvėtų drabužių parduotuvėse prieš eidama į karnavalus, kuriuose reikėdavo atitinkamai apsirengti. Taip pat mergina atskleidė, jog garsusis stilistas Mantas Petruškevičius yra pašnibždėjęs, kad jis pats apsilanko dėvėtų drabužių parduotuvėse, norėdamas surasti kažką įdomaus, pavyzdžiui, fotosesijai, ir neretai aptinka netgi vardinių drabužių.

„Tokias vietas, kur galima rasti kažką gero ir įdomaus, reikia žinoti. Aš jų nežinau. Pati renkuosi prekybos centrus ar šiaip parduotuves. Būna, kad draugės, kurios žino mano skonį, ką nors man nuperka viešėdamos užsienyje, – pasakojo Ingrida. – O kas dėl sendaikčių, esame su mama apsilankiusios tokiame turguje Kaune. Pirkome kiemui skirtų daiktų – vežimo ratą, šiaudų smulkinimo aparatą, senas svarstykles. Kartais apsilankau ir antikvarinių daiktų parduotuvėse.“

Mergina sako mėgstanti visa, kas sena. Jai nebūtų gėda užsukti ir į „Humaną“. Jeigu tik žinotų gerų dėvėtų drabužių parduotuvių, būtinai ten apsilankytų. „Aš esu tikra rakandininkė, tad mielai pasikuičiu tokiose vietose. Kai lankiausi Prancūzijoje, užsukusi į sendaikčių ar antikvarinių daiktų parduotuvę tiesiog drebėdavau, kaip visko norėdavau. Ir visai nesvarbu, ar tai paveikslas, rėmas, veidrodis ar senovinis kavinukas. Mane žavi tokie daiktai“, – neslėpė I. Kazlauskaitė.

Ingrida taip pat pasakojo, kad su mama – dainininke Liveta Kazlauskiene – kartais keičiasi drabužiais, tačiau mokyklos laikais to nedarydavo – iš bendraklasių drabužių nesiskolindavo ir jais nesikeisdavo.

Užaugo tarp antikvarinių baldų

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas
© A.Solomino nuotr.

Muzikos grupių prodiuseris Egmontas Bžeskas apsipirkdavo dėvėtų drabužių parduotuvėse studijų laikais, kai mokėsi Dailės akademijoje. O štai sceninius drabužius ir aksesuarus savo prodiusuojamoms grupėms ir atlikėjams Egmontas perka tik naujus.

Vyras sako užaugęs tarp antikvarinių baldų. „Mano tėvai labai domėjosi antikvariniais daiktais. Visi mūsų namai buvo apstatyti antikvariniais baldais, todėl pats savo namus įsirengiau visiškai kitaip, be jokių senienų. Man labiau patinka nenusėdėtos kėdės ir viskas, kas nauja. Nenoriu, kad mano įsigyti baldai, daiktai ar drabužiai turėtų savo istoriją, todėl nesilankau ir sendaikčių turguje“, – pasakojo E. Bžeskas.

Paklaustas, ar kada nors yra keitęsis daiktais ar drabužiais, Egmontas atsakė, kad, kai priklausė grupei „Naujieji lietuviai“, jos nariai dažnai keisdavosi koncertiniais marškinėliais. „Beje, turiu nemažai mūsų gerbėjų megztinių ir marškinėlių“, – juokdamasis baigė pokalbį žinomas prodiuseris.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (25)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (25)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (85)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (20)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (359)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (20)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (2)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Eurovizinė karštinė tęsiasi: ar scenos vilkai nurungs naujokus? (8)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (92)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (123)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...