aA
Pasak stilisto Roberto Danilevičiaus, kiekvienais metais jam tenka stebėti pačius keisčiausius sprendimus, kurių griebiasi moterys atšilus orams. Jo nuomone, įnešti gaivumo į savo išvaizdą galima visai nesudėtingai, svarbu žinoti kelis principus. Tačiau blogiausia, kai rinkdamosi gražinimosi priemones ar procedūras, moteris tik sau pakenkia, o tai galiausiai gali virsti ne tik grožio defektais, bet ir rimtomis sveikatos problemomis.
© Shutterstock nuotr.

Šylančių orų atneštas pamišimas

Plataus profilio kirpėjas, stilistas Robertas Danilevičius sako, jog kiekvieną pavasarį jį užplūsta norinčios atsinaujinti moterys. Iš psichologinės pusės šią situaciją vertinantis R. Danilevičius mano, jog tai dalis natūralaus gamtos ciklo. „Atgimsta gamta po žiemos, atsiranda ryškesnių spalvų. Visa tai norisi pakartoti ir savo gyvenime, savo artimoje aplinkoje, savo išvaizdoje. Kartais tie norai būna objektyvūs ir nesunkiai įgyvendinami, o kartais tik išraiška esamų psichologinių problemų, kurias norima „spręsti“ keičiant išvaizdą“, – pastebi stilistas.

Per veiklos dešimtmetį Robertui teko matyti ne vieną stiliaus klaidą. Jis pateisina jaunuolius, kurie per savo išvaizdą tikisi sulaukti dėmesio, tam tikro įsitvirtinimo, o kartais tiesiog taip išreiškia norą pamaištauti.

„Tačiau kai suaugusi moteris renkasi drabužius ne pagal figūrą ir ne pagal amžių, tai atrodo apgailėtinai. Galbūt kartais būtent pavasarį ateina tokie „prašviesėjimai“, kai pamatoma, jog toliau taip, kaip buvo rengiamasi, rengtis daugiau negalima. O gal tai tiesiog susiję su tuo, kad tvarkoma spinta, matuojamasi vieni rūbai, kiti slepiami. Tokia sezoninė spintos revizija irgi daugeliui sukelia norą kai ką daryti kitaip“, – šypsosi specialistas.

Makiažo pasekmės

Prie televizinio projekto „Chorų karai“ dalyvių išvaizdos prisidedantis plaukų stilistas sako, jog daugiausia klaidų pridaroma su makiažu.

„Ypač jaunos merginos mėgsta užsitepti storiausią sluoksnį makiažo pagrindo, spalvą renkasi gan tamsią, nors pačių oda labai šviesi. Suprantu, kad jos nori eksperimentuoti, jos ir turi bandyti, pažinti savo veidą, tačiau pasirinkdamos pigias, nekokybiškas dekoratyvios kosmetikos priemones labai smarkiai susigadina veido odą. Apie tai būtina kalbėti, kad mamos padėtų dukroms pasirinkti kosmetiką, ne draustų, o pamokytų, parodytų, kaip ji gali atrodyti lengvai pasidažiusi. Mamos tikrai galėtų padalyvauti mergaitės grožio paieškose. Dėl to, kad jos paliktos vienos, dabar mes galime matyti paaugles su vakariniais makiažais devintą valandą ryto“, – sako stilistas.

Specialistas sako, jog dažymasis gali būti puikus mamos ir dukros santykių, bendravimo komponentas. „Su vaikais bendraujama mažai ir nežinoma, kaip su jais bendrauti – kodėl makiažas negalėtų būti bendra mamos ir dukros tema? Paišant akis mama gali pasakoti dukrai apie odos sveikatą, apie svarbą gerti vandenį, apie tinkamą kosmetikos priemonių pasirinkimą. Juk ir mamai norisi pavasarį naujų sprendimų, kodėl joms kartu neapsilankius pas specialistą – bus ir kartu praleistas laikas, ir naudinga, ir smagu. Kartais šviesiai žydri šešėliai kampučiuose, gal perlamutrinė spalva – ir jau veidas atrodo gaiviau“, – sako R. Danilevičius.

Jis pabrėžia, jog per daug dekoratyvinės kosmetikos nuo 13 metų ilgainiui paliks savų pasekmių. „Veide atsiranda duobutės, lieka randukai, anksčiau laiko ima smukti vokai, lūpos praranda aiškią formą – visa tai perteklinio ir per anksti pradėto naudoti makiažo pasekmė. Prasta kosmetika kemša poras, gali sukelti išbėrimus, alergijas. Kai jos tepama per daug, oda nustoja kvėpuoti, prastėja bendras odos tonusas ir ima „kristi“ vokai. Keičiasi odos faktūra, ji tampa nelygi. Nuo to gali apsaugoti tik pokalbiai su paaugle mergaite ir tinkamai jai parenkama kosmetika. Suaugusioms moterims makiažo ekperimentai iš viso gali turėti neigiamų pasekmių. Kai moteris, pavyzdžiui, nusprendžia pasikeisti antakių formą, to pasekmės gali būti prasta psichologinė būklė kokį mėnesį, kol plaukai atauga. Geriau tokius rimtus pokyčius patikėti specialistams, o išbandyti naują šešėlių ar lūpdažių spalvą galima bet kada, nebūtina laukti šiltėjančių orų“, – įsitikinęs R. Danilevičius.

Dėmesys aprangai

Milane rūbų stilistikos mokslus krimtęs R. Danilevičius kurti savo kolekcijos jau neplanuoja, nors vaikystėje yra sukarpęs ne vieną gerą užuolaidą. Tačiau dabar jis, vos pažvelgęs į moterį ir jos turimus rūbus, supranta, koks derinys jai būtų tinkamiausias. Būtent į aprangą Robertas siūlo susikoncentruoti pavasarį, nes čia pokyčiai pastebimi greičiausiai ir jie nesukelia jokių ilgalaikių pasekmių išvaizdai ar sveikatai.

„Man ne kartą teko varstyti klienčių spintas – rūbų pripirkta be proto, o ji sako „neturiu ką apsirengti“. Žmonės nemoka derinti rūbų, tai manyčiau, didžiausia problema. Man labai geras stiliaus pavyzdys yra Angela Merkel. Ji iš esmės dėvi tuos pačius kelis kostiumėlius, tačiau nuolat žaidžia su detalėmis – tai segė, tai lūpdažis, apyrankė, rankinukas. O juk jos figūra ne pati palankiausia „madoms demonstruoti“, tačiau stiliaus vienovė yra puikiai išsaugoma ir puoselėjama. Visuomet gerai rinktis klasikines spalvas ir derinius“, – šypsosi R. Danilevičius.

Jis pataria paieškoti įdomesnių apyrankių, aksesuarų, ryškesnių skarelių, šalių – tai, jo manymu, geriausios priemonės greitiems išvaizdos pokyčiams.

„Nauja suknelė ar rankinukas neturės jokių neigiamų pasekmių jūsų sveikatai, nebent vyras kurį laiką burbės“, – juokiasi stilistas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Norfa“ atsitraukia: pirkėjai privertė keisti prekybos tinklo planus (36)

Prieš metus pirmąją parduotuvę be tradicinių kasų atidaręs mažmeninės prekybos tinklas...

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (652)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Pranckietis ragina pedagogus nedramatizuoti: gauna didesnį atlyginimą nei universiteto docentas (51)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį paragino pernelyg nedramatizuoti trečią...

Formalumus tvarkysiančios rinktinės sąraše – du „žali“ naujokai, penki „Ryto“ atstovai (7)

Lietuva jau turi kišenėje kelialapį į kitų metų pasaulio krepšinio pirmenybes, bet rinktinės...

Atskleidė schemą, kaip laimimi viešieji pirkimai ligoninėse: nustatė įdomią tendenciją papildyta (22)

STT analitinės antikorupcinės žvalgybos pareigūnai atliko tyrimą, kuriuo nustatė atvejus, kai...

Pietų pertrauka vietoje, kokios iki šiol nebuvo: nenorėjau iš čia išeiti iki paskutinės minutės

Manęs labai dažnai paklausia, kokia gi ta mano mėgstamiausia pietų vieta Vilniuje. Ilgą laiką...

Apokaliptinės užuominos: Maskva turi planų prie pat JAV sienų? (285)

Panašu, kad Vladimiras Putinas ketina atkurti sovietmečio laikų radioelektroninės žvalgybos...

Nausėda: Lietuvos rezervai krizei amortizuoti nėra pakankami (47)

Seime prabilus apie artėjančią krizę skubama pabrėžti, kad ji nebūtų tokia, kaip 1998 metais...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (241)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Juozas Statkevičius: jei pradėčiau kalbėti, veikiausiai vėl likčiau atpirkimo ožiu (43)

„Apmaudu, kad tiek kelių pramyniau, iš esmės koja atidariau Paryžiaus duris, tačiau niekas tuo...