Statistika byloja, kad vis daugiau vyrų priskiria save metroseksualų stovyklai ir kartais, atrodo, rūpinasi savimi labiau nei kai kurios moterys. Iš vienos pusės toks perdėtas savęs puoselėjimas gali erzinti. Bet jei jums visgi norisi šalia savęs matyti prisižiūrintį vyrą, o ne brutalų patiną, galima bandyti jį sukurti savo rankomis.
Metroseksualas
© Corbis
Visi mes vos ne nuo vaikystės puikiai žinome du postulatus apie vyro išvaizdą:

Beždžionė geria alų
© Corbis

1. Tikras vyras turi būti truputėlį gražesnis už beždžionę. Arba dar negražesnis, bet už velnią tai tikrai šiek tiek patrauklesnis. Esą svarbiausi vyriškumo įrodymai: atkaklumas, mokėjimas sukti biznį, reiškia, "užkalti" pinigų ir išlaikyti šeimą, tuo pačiu dosnumas, rūpestingumas ir t.t. O jau išvaizda... Kam gi ji svarbi... Nebent paviršutiniškoms moterims, nepasitikinčioms savimi ir ieškančioms gražaus vyro tik dėl to, kad šalia jo pati pasijustų gražesne.

Metroseksualas
© Corbis

2. Gražūs vyrai myli tik savo atvaizdą veidrodyje, todėl jų reikia vengti. Jie visi būna ištvirkėliai, alfonsai, melagiai, padlaižiai ir visokie kitokie blogiečiai, tik ir besistengiantys apsukti moterims galvas, pasinaudoti ir palikti ant ledo...

Tokiu būdu padalinus visą vyrų populiaciją į šiuos du tipus moterys ilgą laiką buvo įsitikinusios savo teisumu. Į šią schemą niekaip nepavyko įtaikyti tik užsieniečių, kuriuos kadaise galima buvo matyti tik per televizorių, rašo beautytime.ru.

Metroseksualas
© Corbis

Žavingieji amerikiečiai, rafinuoti prancūzai, karšti italai, augaloti švedai ir daugelis kitų prieš 15 metų mums nepažįstamų tautų atstovų mums buvo visiškai nesuprantami. Viena nertus, jie buvo visai tvarkingai save prisižiūrintys ir labai tolimi tam „beždžioniškam“ tikro vyro įvaizdžiui, kuris įsišaknijo mūsų sąmonėje. Kita vertus, jiems visai nebuvo būdingas narcicizmas, nepastebėta ir jokio savimeilės pertekliaus.

Beždžionėlė
© Reuters/Scanpix

Tačiau labiausiai netikėta buvo tai, ką teko pamatyti vėliau. Miestuose pradėjo rastis pirmieji panašūs vietinės gamybos egzemplioriai. Vakarykščių išgertuvių smarvę pakeitė brangių kvepalų aromatas, tai, ką kai kurie vyrai iki šiol vadina drabužiais, buvo iškeista į elegantišką kostiumą, sutrūkinėję ir murzini sportiniai bateliai užleido vietą išblizgintiems batams, o nutrintas polietileno maišelis rankose pasikeitė į lagaminą ar rankinę. Tai – tikra žmogaus proto pergalė!

Ir tuo pačiu šie vyrai dirbo, sportavo, aktyviai rūpinosi savo moterimis – kitaip tariant, gyveno normalų tikro vyro gyvenimą, o ne tik kiauras dienas grožėdavosi savo atvaizdu veidrodyje. Labiausiai pažengusiems savęs priežiūros srityje prieš keletą metų buvo sukurtas specialus naujas terminas – „metroseksualai“.

Tai gal visgi vyras turi save prisižiūrėti? Ir galbūt tikras vyras – tai visai ne susivėlęs niūraus žvilgsnio sutvėrimas apsivilkęs treningą ištampytais keliais, užsiauginęs alaus pilvuką ir gulintis ant sofutės priešais televizorių bei šventai įsitikinęs, kad kitaip atrodyti galima tik seksualinės orientacijos keitimo atveju.

Metroseksualas
© Corbis

Po tokios išvados dauguma moterų susidomėjusios pradėjo laukti dienos, kai tokią išvadą padarys patys vyrai... Sako, kai kurios dar iki šiol laukia. Tačiau atsirado ir damų, kurios nusprendė nelaukti Motinos Gamtos malonės ir pačios užsėmė permainomis.

Štai ir paaiškėjo, kad vyriškos lyties sutvėrimui trukdo visai ne gero kirpėjo paieškos, pinigų brangiam kostiumui gailėjimas ar treniruoklių salė, o tingumas ir konservatyvumas, kurių derinys vyrų dėl neaiškios priežasties vadinamas savo požiūriu.

Visgi labiausiai užsispyrusioms moterims pavyko įveikti visus sunkumus ir jau po kelių mėnesių jos su pasididžiavimu demonstravo savo kūrinius susižavėjusioms draugėms. Prieš 10-15 metų bendrame fone tokie vyrai tučtuojau kristų į akis.

Netrukus paaiškėjo, kad daugelis „atnaujintų“ vyrų su jiems būdingu pragmatiškumu greitai įvertino naujai atsivėrusias galimybes. Jie pramoko užsienio kalbų, paskaitė naudingų knygelių, baigė vieną kitą kursą mokymo įstaigose, metė darbus dulkėtose gamyklose ir „pašto dėžutėse“ bei aktyviai ėmėsi verslo. Dabar jau jie patys neklysdami skiria „Trussardi“ nuo „Gucci“, o parfumerijos naujovių žinojimu gali varžytis su bet kuria moterimi.

Metroseksualas
© Corbis

Jie pasitempę, sportiški, idealiai sušukuoti, absoliučiai savimi pasitikintys ir patenkinti gyvenimu. Ir, savaime suprantama, visi jie kaip vienas jau seniai pamiršo, kad viskas prasidėjo nuo moterų, kurioms kažkodėl staiga į galvas šovė noras šalia savęs matyti tikrai tikrus vyrus. O protingos moterys apie tai, be abejo, jiems ir neprimena...

Jei tai, kas surašyta, jus įkvėpė žygdarbiams ir nusprendėte surizikuoti, visomis išgalėmis jus palaikysime ir pasistengsime padėti. Nuo ko gi pradėti savo svajonių vyro kūrimą? Svarbiausia – atrasti tinkamą egzempliorių, kuris jums visiškai tiks savo žmogiškosiomis savybėmis (netvarkingumas ir proto trūkumas paprastai būna lėtinio pobūdžio, todėl permainoms nepasiduoda).

Beveik nesvarbu, kokia to vyro išorė. Juk yra žinoma, kad Pigmalionas Galatėją tiesiog išsidrožė iš dramblio kaulo. O kad negaištumėte laiko veltui, pradžiai siūlome trumpą visiškai beviltiškų variantų sąrašą:

• Mėgėjas išgerti (kartais ir daug): jūsų pastangos tiesiog nueis šuniui ant uodegos!

• Vedęs (ne jus): apie kokias gi permainas šiuo atveju galima kalbėti, juk tam jis turi žmoną!

• Užsispyręs konservatorius: kiekvienas jūsų pasiūlymas bus pasitiktas atkišus durtuvus!

• Lėtinis tinginys: o kam jam apskritai ką nors keisti?

Jei jūsų išrinktojo negalima priskirti nė vienam iš šių tipų, galima drąsiai imtis darbo. Tačiau nederėtų iš karto jam pareikšti: „Brangusis, dabar aš tave paversiu savo svajonių vyru“. Visų pirma, jis gali paprasčiausiai išsigąsti, o antra, jis beveik garantuotai įsižeis sužinojęs, kad visą gyvenimą svajojote visai ne apie jį.

Keletas naudingų patarimų

• Iš pradžių aiškiai įsivaizduokite, kokio būtent rezultato laukiate (atsižvelgiant į konkretų vyrą, savo skonį ir jo materialines galimybes).

• Prieš imantis ryžtingų veiksmų, atsargiai išsiaiškinkite, kaip į jūsų siūlomas permainas reaguoja išrinktasis (nepamirškite, kad daugelis vyrų yra labai konservatyvūs).

• Jei jūsų vyras nėra didžiulis sporto gerbėjas, tai pasiruoškite pati parodyti jam pavyzdį. Beje, tai bus naudinga ne tik jam, bet ir jums.

Metroseksualas
© Corbis

• Niekada užsispyrusi nesilaikykite savo nuomonės – geriau, jei vyras pats priimtų jums tinkamą sprendimą. Pavyzdžiui, jei šukuosenos keitimas tikrai nėra įtrauktas į jo artimiausios ateities planus, tai pradėkite nuo gero šampūno ir plaukų gelio pirkimo, užsiimkite eksperimentavimu su jo šukuosena namų sąlygomis. Galbūt su laiku jis pats ryšis rimtoms permainoms.

• Jei manote, kad geriausias būdas jį įkalbėti kaip nors pasikeisti – tai pateikti žymaus žmogaus pavyzdį, tuomet besirinkdamos pavyzdį būkite labai atsargios. Galite neabejoti, kad daugumos vyrų visai nežavi perspektyva tapti panašiu į Filipą Kirkorovą ar grupės „Korni“ dainininkus.

• Bet kokius rūbus ir avalynę (išskyrus kaklaraiščius, diržus, kojines ir kitas smulkmenas) visada pirkite tik su juo. Užsiimdamos savivaliavimu galite ne tik suklysti renkantis dydį, bet ir nupirkti jam visai nepatinkantį daiktą.

Metroseksualas
© Corbis

• Nepamirškite, kad dauguma vyrų (užkietėję metroseksualai nesiskaito) gana neigiamai vertina bet kokias kosmetines priemones, išskyrus tas, kurios būtinos skutimuisi. Dėl to, kad jūsų padovanotas drėkinantis kremas ar bespalvis nagų lakas netaptų niekada nejudintais paminklais vonios lentynoje, jums teks vykdyti tikrą savo dovanojamo produkto reklaminę kampaniją.

• Vyriškų kvepalų pirkimą vertinkite atsargiai. Be abejo, visiškai nebūtina temptis jį kartu į parduotuvę ir versti uostyti viską iš eilės, bet derėtų iš anksto išsiaiškinti, koks aromato tipas jam patinka.

Pierce Brosnan
© Sipa/Scanpix

Garantuojame, kad jei jums pakaks kantrybės ir taktiškumo, tai net ir pats beviltiškiausias egzempliorius su laiku taps tikru Pierce‘u Brosnanu ar Hugh Grantu. Ir jei jis bus ne tik beprotiškai gražus, bet dar turės ir bent šiek tiek smegenų, tai jums galima tik pavydėti. Beje, kaip ir jam, nes ne kiekvienam gi taip sekasi su mylima moterimi

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieškų detektyvas: archeologus bandė paklaidinti veikėjai iš praeities (450)

Ne visi norėjo, kad Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai būtų atrasti....

Paslaptingo ukrainiečio „vartai į Europą“: vieno darbuotojo įmonė su įspūdinga apyvarta (52)

2016 m. didžiausią apyvartą turėjo ir nebuvo nuostolingos, įspūdingiausiomis pajamomis – 112,7...

Paranoja ar sabotažas? Nutekintas „Tesla“ vadovo laiškas pribloškė (71)

Nepatenkintas „ Tesla “ darbuotojas įsilaužė į kompanijos gamybos operacinę sistemą ir...

Studentai LMTA diplomų įteikimo šventėje: nuo suplyšusių batų ir aprangos už 5 eurus iki prabangių suknių (46)

Trečiadienį Vilniaus kongresų rūmuose nuaidėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų...

Po STT sulaikymo į laisvę paleidžiamas Panevėžio meras Račkauskas sieks nušalinimo (53)

Teisėsauga išleidžia į laisvę korupcija įtariamą Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską,...

Unikauskas nurodė vieną priežastį, kodėl ryte sunku atsikelti (4)

Jeigu šąla rankos ir kojos, nesinori keltis iš lovos, jaučiatės vangus bei apsnūdęs – jūsų...

Kūdikio laukimu gyvenantis Deividas Meškauskas – apie tėvo rolę sūnui Adomui ir pokyčius darbe (4)

Šiuo metu Deivido Meškausko gyvenimą supa tik patys geriausi pokyčiai. Nors šokėjas...

Planą „B“ be Jasikevičiaus turintis Motiejūnas įvertino išvykstančius: važiuoja, kur uždirbs daugiau (39)

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas tik iš žiniasklaidos sužinojo,...

Energingo ryto receptas – sveikas burokėlių, špinatų ir vaisių kokteilis (4)

Kokteiliui pagaminti naudokite mėgstamus vaisius ir daržoves ar tokias, kokias turite po ranka....

Aktualu mamoms: pasidalinkite savo istorija ir laimėkite džiuginančią dovaną

Kviečiame dalyvauti konkurse „Mano istorija, kaip po gimdymo atsikračiau nereikalingų...