aA
Savamokslė juvelyrė Lolita Kasparavičienė šią savaitę “Eglės” galerijoje atidarė dar vieną parodą. Šįsyk ji sukūrė papuošalų iš kailio, metalo ir Svarovskio kristalų. Galerijos lankytojai iki kovo pradžios galės pasižiūrėti, kas, Lolitos suvokimu, yra žieminiai papuošalai. Tik kažin, ar kas sugebės juos taip pademonstruoti kaip ji pati.
Kailis, rankos
© Corbis/Scanpix
Daiktai be pavadinimo

Iš spalvoto lapės kailio ir karoliukų, žėrinčių kristalų bei metalo ir vilnonių siūlų sukurtų daiktų net nėra kaip pavadinti. Tai nei apykaklė, nei šalikas, nei vėrinys arba - viskas iškart.

Galima apsimuturiuoti kaklą, užsimesti ant pečių ir net apsijuosti liemenį. Galima dėvėti ant palto ir vakarinės suknelės. Apsukti vienaip ir kitaip, kaip šaus į galvą ir geriau tąsyk tiks. Visa tai Lolita pademonstruoja atsistojusi prieš veidrodį. Dar galima priderinti mažesnį papuošalą kaklui arba auskarus, megztą ir kailiu papuoštą rankinę.

“Visa, ką sukuriu, mielai dėvėčiau pati. Turėtų patikti bet kuriai drąsesnei ir ekstravagantiškesnei moteriai”, - sako Lolita ir drąsiai užsimaukšlina raudonai dažytos lapės papuošalą ant galvos. Jis gali atstoti kepurę, nes dengia šalčiui jautrias ausis.

Su Lolitos dukrele ir puokšte rožių į galeriją įžengęs kūrėjos draugas beveik aikteli. Moters, kuri ką tik praleido ne vieną bemiegę naktį, (juk laiko prieš parodos atidarymą visada pritrūksta), atpažinti neįmanoma. Prieš teleobjektyvus ir filmavimo kameras sukiojasi kailiuose įsisupusi būtybė akinančia šypsena. Nežinantis nepatikės, kad ta koketiška ir žaisminga moteris visa tai ir sukūrė.

Idėjų vulkanas

Dar neseniai Lolita pati nežinojo, kad imsis būtent tokio darbo. Rugpjūtį ji demonstravo ką tik baigtą metalinę suknelę ir pasakojo apie norą pavyti laiką - septynerius metus ji prarado iškeliavusi į pamarį paskui savo didžiąją meilę. Į Kauną pas mamą sugrįžo su vieninteliu ir didžiausiu turtu - dukrele. Per metus surengusi keturias autorines parodas, praėjusių metų rudenį ji tapo ir viena grožio konkurso nugalėtojų - “Talentų ponia”.

“Man taip plojo, kad pajutau didžiulį adrenalino antplūdį ir begalinį norą padaryti kažką dar efektingesnio. Papuošalai ir suknelės jau buvo, reikėjo kažko visiškai kitokio”, - sako Lolita. Ji neslepia, kad aplodismentai ir pripažinimas ją tiesiog svaigina.

“Stebiuosi, kad žmogus, nebaigęs jokių specialių mokslų, gali būti tikras menininkas. Idėjos Lolitos galvoje tiesiog kunkuliuoja, o kūryba veržte veržiasi. Ji ne kartą yra sakiusi, kad negali savo idėjų nerealizuoti, nes tuomet net galvą plėšia. Paskutinėmis dienomis ateidavo kruvinais nuo siuvimo pirštais. Manau, kad čia būtų į ką pasižiūrėti ir Juozui Statkevičiui. Nutarėme, kad laikas Lolitą išvesti į platesnius vandenis”, - sako “Eglės” galerijos savininkė Eglė Mickutė.

Užtenka drąsos būti laisvai

“Negaliu apsakyti, kas mane apima prieš pat parodą. Darau vieną darbą, o galvoje jau sukasi idėjos dar penkiems. Viską turiu padaryti savo rankomis, nes kiekvienas papuošalas kinta jį begaminant. Pagalbininkių neturiu, nes negalėčiau net paaiškinti, ką jos turi daryti. Kiek laiko prireiks vienai ar kitai detalei, taip pat nežinau. Kartais viskas vyksta labai greitai, o kartais įklimpstu. Viską turiu padaryti labai kokybiškai, todėl darbas kruopštus. Tarkim, šiam gabaliukui prireikė šešių darbo valandų”, - Lolita rodo į kokių penkiolikos centimetrų iš vilnonių siūlų megztą ir Svarovskio kristalais puoštą atkarpėlę, jungiančią du švelniai violetinės spalvos kailio gabalėlius.

Tas kailis jau buvo, kai Lolita pamatė siūlus ir suprato, kad jų jai reikia. Žaibiškai sugalvojo, ką pakeisti, ir išėjo gal visai kitoks daiktas, nei turėjo būti. Tačiau to nežino ir pati Lolita, nes eskizų nepaišo, o pradeda darbuotis teturėdama idėją.

“Eglės” galerijos savininkė E.Mickutė itin vertina Lolitos drąsą imantis bet kurio naujo sumanymo ir iš vidaus kylančią jėgą, kuri nušluoja visus sunkumus. Tokiai kūrėjai tiesiog norisi padėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip vienas atsitiktinumas ir lemtingos 13 min. išgelbėjo Hitlerį ir pasmerkė visą pasaulį (107)

Daugelis lapkričio 9-ąją laiko lemtinga diena Vokietijai . Tačiau XX a. istorijos kryptį išties...

Darbą nuolatinio pavojaus sąlygomis valstybė vertina 500-700 eurų: net batus per didelius verčia nešioti (282)

48 dydžio batai vietoje reikalingų 46, sena suplyšusi uniforma, kurią reikia pačiam susisiūti,...

Pirmieji širdies sutrikimų simptomai: kardiologė patarė, kaip galima išvengti ankstyvos mirties (144)

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje daugiausiai serga širdies ir kraujagyslių ligomis . Per...

Kokį būstą pirkti, kad būtų paprasta parduoti net ir po 10 metų? (99)

„Pirkdami būstą gyventojai turėtų pagalvoti apie jo vertę ir likvidumą ateityje. Ar prireikus...

Savo „auksinį“ rezultatą gerinęs Bilis – šįkart penktas pasaulyje (18)

Simonas Bilis dar kartą gerino Lietuvos rekordą ir Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo...

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (1147)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Eksperimentas: ar tikrai išmanusis šiais laikais gali atstoti fotoaparatą? (42)

Keliauti yra nuostabu, o vėliau žiūrėti nuotraukas iš kelionių – ne mažesnis malonumas....

Negirdėta istorija: Nowitzki galėjo tapti „Žalgirio“ varžovu Eurolygos finale (1)

Gyva Vokietijos krepšinio legenda Dirkas Nowitzki prieš kelias dienas grįžo ant parketo ir tapo...

Uždirba 700 eurų: net ir purvinas darbas gali teikti džiaugsmo (10)

Ten kiaulių nebuvo, bet viskas buvo riebaluota, viskas purvina, LRT RADIJO laidoje „Darbas – ne...

Neįgali moteris šaukiasi pagalbos: eglutei 150 tūkst. eurų randa, o neįgalus žmogus neįdomus (349)

„Man ranka nekyla „palaikinti“ šiemetinės Panevėžio kalėdinės eglės. Jos puošybai...