Balandžio 11-15 d. Japonijoje vyks Tokijo mados savaitė. Tuo pat metu Tokijuje vyksiančioje “Jaunimo madų parodoje” japonų verslininkai ir prekybininkai galės susipažinti ir su lietuvių drabužių dizainerių darbais. Pagal ES programą “Vartai į Japoniją” į Tokiją išvyksta keturi lietuvių dizaineriai – Sandra Straukaitė, Giedrius Šarkauskas bei Aleksandro Pogrebnojaus ir Vidos Simanavičiūtės duetas.
Drabužių dizainerė Sandra Straukaitė
© DELFI
“Jaunimo madų parodą” organizuoja ir finansuoja Europos Sąjunga. Tai viena iš ES programos “Vartai į Japoniją”, vykstančios jau 10 metų, dalių. Japonai kasmet supažindinami su dar penkiomis šios programos sritimis – informacinių technologijų, statybinių medžiagų, interjero dizaino, sveikatos apsaugos bei maisto prekių naujienomis iš Europos.

Programoje šiemet pirmąkart dalyvauja ir naujosios Europos Sąjungos narės. Džiugu, kad lietuviams nusišypsojo ypatinga sėkmė ir madų parodoje dalyvaus net trys kuriančios ir gaminančios firmos – “Audinta”, dizainerė S.Straukaitė, “Lino kopos”, diz. G.Šarkauskas ir “Mados teatras”, diz. duetas A.Pogrebnojus ir V.Simanavičiūtė. Šie dizaineriai, praėję griežtą atranką Briuselyje, kartu su kitų 25 šalių dizaineriais Japonijoje pabandys užmegzti verslo kontaktus.

“Šios programos tikslas – išvesti mažas ir vidutines įmones į Japonijos rinką, kuri yra nepaprastai imli naujoms idėjoms”,- sakė Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Vitas Mačiulis.

Atrankos Briuselyje metu pagrindiniai reikalavimai buvo firmų eksporto patirtis ne su ES šalimis. Vykstantys į Japoniją dizaineriai jau ne vienus metus savo drabužius pardavinėja užsienyje. S.Straukaitės ir “Audintos” 85 proc. produkcijos parduodama Prancūzijoje, S.Pogrebnojaus ir V.Simanavičiūtės – Prancūzijoje, Rusijoje ir Kazachstane, G.Šarkausko drabužiai parduodami Skandinavijoje, Rusijoje ir JAV.

“Jaunimo madų parodoje” Tokijuje S.Straukaitė pristatys moteriškų drabužių kolekciją 2005-2006 m. rudeniui – žiemai, kurią pirmiausia pamatys Maskvos mados savaitės bei “Mados infekcijos” lankytojai.

G.Šarkausko mados namai “Lino kopos”, atsižvelgdami į japonų poreikį natūralumui, Tokiją tikisi užkariauti linine kolekcija.

Anot V.Mačiulio, Europa turi didelių ambicijų pasaulyje. Tai vadinamoji Lisabonos strategija, kurios pagrindinis tikslas - pavyti ir pralenkti Ameriką ekonomikos augimo tempais, naujų darbo vietų kūrimo, produktyvumo ir kitais rodikliais. ES programa “Vartai į Japoniją” turėtų padėti įgyvendinti šiuos siekius. Ar pasiseks lietuviams? Tai parodys ateitis. Reikėtų nepamiršti, kad Japonijos rinka labai specifinė, turinti ypatingų naujovių poreikį bei savotišką verslo etiketą.

V.Mačiulio teigimu, bendraudamas su japonu kartais nežinai, ar jau užmezgei kontaktą, ar dar ne. Prieš nuspręsdami paprastai jie labai ilgai galvoja, tad pasiruošimas rimtam verslo kontraktui gali užtrukti ne vienerius metus. Atsižvelgiant į šiuos Tekančios saulės šalies ypatumus, prieš vykdami dizaineriai bus supažindinti su japonų verslo etiketu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1277)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (179)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (70)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (16)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (23)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis (1)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (48)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (13)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (574)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...