aA
Įvaizdis – dar ne viskas, bet vis dėlto labai svarbi kiekvienos asmenybės dalis, kuri reikalauja nemažai ir laiko, ir pinigų. Žinomiausios Lietuvos politikės DELFI skaitytojams atskleidė, kur apsiperka ir kiek pinigų kas mėnesį išleidžia moteriškoms smulkmenoms, kiek laiko kas rytą užtrunka prie veidrodžio ir ką mano apie savo kolegų – Seimo vyrų – stilių.
Moteris, stilius, mada
© Corbis/Scanpix
Politikių įvaizdis – jų darbo dalis

„Tai yra pagarba aplinkiniams. Be to, man tai patinka“, – noro gerai atrodyti ir rūpintis savo išvaizda neslėpė Tėvynės sąjungos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė. Politikė mano, kad reikia rūpintis savo išvaizda, nes nuolat tenka reprezentuoti Lietuvą.

Rasa Juknevičienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Pasak konservatorės, apsipirkinėjimas yra ne tik puikus būdas nuvyti į šalį depresiją, bet ir savotiška apsauga nuo senėjimo. „Vienos radijo laidos metu girdėjau pasakojant, kad vaikščiojimas po parduotuves suteikia laikiną imunitetą prieš senėjimą“, – mažomis gudrybėmis dalijosi R. Juknevičienė.

„Man tai yra malonumas, o kadangi daug malonumų gyvenime neturiu, darbas yra įtemptas ir didelių džiaugsmų jame nėra, noriu išlikti moterimi, noriu džiaugtis moteriškais džiaugsmais, todėl leidžiu sau šitą silpnybę“, – apie savo moterišką silpnybę pasakojo R. Juknevičienė.

Kazimira Prunskienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Laikinoji žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė mano, kad išorinis įvaizdis yra svarbus, tačiau daug svarbesnis – politikos išmanymas, savo srities profesionalės įvaizdis. „Kai po kokios televizijos laidos filmavimo man pasako, kad gerai atrodžiau, aš net nesidžiaugiu, nes man tada atrodo, kad žmogus žiūrėjo į mane išoriškai ir nesidomėjo, ką aš kalbu“, – dėstė ministrė.

Savo dalykišku įvaizdžiu besirūpinanti K. Prunskienė prisipažino, kad jai visada rūpėjo neatsilikti nuo mados, tačiau pernelyg nesiafišuojant ir visko nesuabsoliutinant. „Nesu išorinio įvaizdžio žvaigždė ir nepretenduoju ja būti. Į „Misis Lietuva“ konkursą netaikau, tačiau man svarbu, kad nekonfrontuotų mano išorinis įvaizdis su mano, kaip žmogaus, kaip valstybės veikėjos, kaip profesionalės ekonomistės ir politikės turiniu“.

Vilma Martinkaitienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Darbo partijos narė Vilma Martinkaitienė mano, kad įvaizdis yra svarbus kiekvienam viešam asmeniui, tačiau daug dėmesio savo išvaizdai politikė neskiria. „Neturiu tam laiko. Vis dar susilaukiu komplimentų, todėl, manau, išvaizdai kol kas nereikia skirti itin daug dėmesio“, – teigia pašnekovė.

Vis dėlto V. Martinkaitienė reguliariai sportuoja, stengiasi sveikai maitintis ir jau ketverius metus kas rytą daro jogos pratimus. „Ar būčiau politikė, ar ledų pardavėja, tą patį daryčiau“, - prisipažino pašnekovė.

Politikės pinigų moteriškom smulkmenom negaili

R. Juknevičienė prisipažino, kad didžiąją algos dalį išleidžia drabužiams, aksesuarams, kosmetikai ir kitoms moteriškoms smulkmenoms. „Gyvenu nuo algos iki algos ir didžioji dalis tikriausiai tenka drabužiams. Gal net per daug išleidžiu“, – šypsojosi pašnekovė.

Apie tūkstantį litų kas mėnesį savo garderobo ir įvairių moteriškų aksesuarų atnaujinimui išleidžianti K. Prunskienė neslėpė, kad kartais jos padėtis ir užimamos pareigos pareikalauja ir daugiau investicijų. „Kartais būna, kad įvaizdis vaikšto pats sau vienas, aš nenorėčiau, kad jis būtų tik išorinis, butaforinis. Noriu, kad žmonės matytų mane tokią, kokia aš esu“, – sakė ministrė.

Parduotuvė, kojos, pirkiniai
© Corbis/Scanpix

Dažniausiai kalbintos politikės apsipirkinėja Lietuvoje esančiose parduotuvėse, tačiau išvykę į komandiruotes, nepraleidžia progos pasivaikščioti ir po svečių šalių parduotuves: vienos populiariausių – oro uostų parduotuvės. Retkarčiais Seimo narės drabužius siūdinasi pas žinomus Lietuvos dizainerius.

„Dažniausiai apsiperku parduotuvėse, o paskutiniu metu įsigijau keletą dizainerės Audronės sukurtų drabužių. Jie kokybiški, tačiau negali jų sau leisti daug, – pasakojo R. Juknevičienė. – Man labai patinka apsipirkti, kai porą kartų per metus nuvykstu į Jungtines Amerikos Valstijas. Ten yra parduotuvių, kuriose gali rasti žemaūgėms moterims skirtų drabužių. Trumpinimams ir ieškojimams neturiu nei laiko, nei didelio noro, man reikia greitai“.

Be to, R. Juknevičienė tikino, kad Amerikoje drabužiai yra daug pigesni nei Lietuvoje.

Aldona Staponkienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Valstiečių liaudininkų frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė mano dėl laiko stokos per mažai dėmesio skirianti savo išvaizdai. „Anksčiau turėjau daugiau laiko savimi pasirūpinti, tačiau niekada nejaučiau noro vaikščioti po parduotuves. Tai greičiau – būtinybė“, – sakė pašnekovė.

„Apsipirkti einu, kai reikia, arba, kai užeina apsipirkimo vajus. Tada eini ir viska urmu imi, tačiau tokie priepuoliai būna retai, – pasakojo A. Staponkienė. – Niekada neskaičiavau ir nenumačiau ribos, kiek galiu kam išleisti, be to, labai sunku suskaičiuoti, kai atsiskaitinėji kortele“. Pašnekovė prisipažino moteriškom smulkmenom pinigų negailinti.

Loreta Graužinienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Laikinoji Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sakė esanti konservatoriškų pažiūrų ir nesureikšminanti savo išvaizdos pokyčių, kuriuos kartais inicijuoja jos kirpėja. Politikė nepanoro atskleisti sumos, kurią kas mėnesį išleidžia smulkmenoms, skirtoms dalykinio įvaizdžio formavimui, tačiau prisipažino, kad tenka paišlaidauti.

„Stengiuosi būti šiek tiek padoriau atrodanti“, - juokavo Moterų parlamentinės grupės pirmininkė Birutė Vėsaitė, pernelyg neišlaidaujanti besirūpindama savo įvaizdžiu. Savo stiliaus politikė niekam nepatiki ir pati visuomet nusprendžia, kaip jai reikėtų rengtis ir tinkamai atrodyti.

Birutė Vėsaitė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Politikės prie veidrodžio kasryt užtrunka iki 1,5 valandos

Daugiausia laiko politikės kasryt sugaišta dailindamos savo šukuosenas. Visas rytinis ritualas prie veidrodžio paprastai trunka nuo 15 minučių iki 1,5 valandos. „Turiu tą bėdą, kad kartais vos suspėju į seniūnų sueigą, nes sunku susitvarkyti su plaukais. Turiu daug plaukų, todėl juos sušukuoti kartais būna labai sudėtinga“, - guodėsi A. Staponkienė.

L. Graužinienė išorinio įvaizdžio pernelyg nesureikšmina ir jam skiria „tik tiek laiko ir dėmesio, kiek reikia“. „Nesu fanatiška nei drabužiams, nei kitiems dalykams, gal čia mano prigimtinė savybė. Galvoju, kad žmogus turi būti tvarkingai apsirengęs, apranga turėtų atitikti užimamas pareigas“, – savo nuomone dalijosi politikė.

„Reikia turėti ir tam tikrų silpnybių. Negali žmogus visą laiką būti įsitempęs, griežtas“, – sakė Tėvynės sąjungos vicepirmininkė, kas rytą prie veidrodžio praleidžianti apie pusantros valandos.

Seimo vyrai – stilingi

„Vyrai neturėtų būti stileivomis ar pamaivomis, gal reikėtų šiek tiek santūrumo. Visų pirma, jie turi būti švarūs, tvarkingi. Jaučiu skirtumą tarp lietuvių vyrų požiūrio į savo išorę ir vakariečių vyrų. Rūpinimasis kūno švara, drabužių tvarkingumas dar, deja, nėra lietuvių vyrų kasdienybė“, – savo mintis apie lietuvių vyrų įvaizdį išdėstė R. Juknevičienė.

Viena stilingiausių konservatorių partijos atstovių džiaugėsi, kad Seime yra daugiau stilingų nei savo išvaizda nesirūpinančių politikų. „Bet kartais visko pasitaiko“, – šypsojosi politikė. A. Staponkienė taip pat mano, kad Seime yra daug stilingų ir tvarkingų vyrų.

Moterų parlamentinės grupės pirmininkė buvo šiek tiek kritiškesnė.„Yra erdvės pasitempimui“, - kalbėdama apie Seimo vyrų įvaizdį sakė B. Vėsaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (183)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Gyvai / Eurolygos mūšis Kaune: „Žalgiris“ – Barcelona“ (27)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje grumiasi dvi šlovingą istoriją turinčios Eurolygos...

Demaskavo purvinas prabangių viešbučių paslaptis: tomis pačiomis kempinėmis šveičia ir puodelius, ir tualetus vaizdo įrašas (42)

„Hilton“, „ Marriott “ ir keletas kitų prabangių Kinijos viešbučių tinklų atsiprašė...

Petrauskienė: mokytojai sako, kad atlyginimai – ne pagrindinė streiko priežastis (198)

Net ir įvedus etatinį mokytojų apmokėjimą maždaug penktadalio mokytojų atlyginimai mažėjo,...

Vyras įsigytą mašiną iš salono vadina „kate maiše“, pardavėjai ginasi parašais ant sutarčių (287)

Arūnas iš Klaipėdos įsigytą „Ford Grand C-Max “ vadina „kate maiše“, nors automobilį...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (29)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...

Vilniuje susidūrė 3 automobiliai, nukentėjusioji skubiai išgabenta į ligoninę

Vilniaus policija informavo, kad Žirmūnų ir Šilo gatvių sankryžoje susidūrė 3 automobiliai....

Masinės avarijos kelyje Vilnius-Kaunas: susidūrė apie 10 automobilių, yra sužeistų žmonių formuojasi spūstys (58)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Kauno r., kelyje Vilnius–Kaunas 92k m, susidūrė penki...

Alfas Ivanauskas: nevaidinkite, kad jūsų vaikai nevalgo bulvyčių ir nežino picos skonio (8)

Statistika gąsdina – nutukusių vaikų skaičius auga kartu su didėjančiu gyventojų širdies ir...

Keistoji Lietuvos darbo statistika: augant darbo vietoms, daugėja ir bedarbių (32)

Nedarbo lygis lapkričio pradžioje Lietuvoje siekė 7,9 proc. Per spalio mėnesį jis sumažėjo 0,4...