aA
Kvepalų kūrėjai nuolat verčiasi per galvas, kad tik sukurtų kažką naujo ir nustebintų. Vieni vilioja įžymybių vardais, įmantriomis pakuotėmis, kiti meta iššūkį tradicijoms ir kuria keistus, o kartais net šokiruojančius kvapus. Jums pristatome keisčiausių kvepalų dešimtuką.
Moteris
© Corbis

1. Kepta mėsa ir kvepalai. Pasirodo, šie du skirtingi dalykai gali būti suderinami. Pasaulinis greitojo maisto restoranų tinklas „Burger King“ nusprendė pamaloninti kepsnių mėgėjus ir išleido kvepalus „Flame“. Šį keistą savo kūrinį vyrams „Burger King“ apibūdina kaip „gundančius kvepalus su subtiliu skrudintos mėsos kvapu“.

2. Talentingi kvepalų kūrėjai, suvieniję savo jėgas ir pasivadinę „Etat Libre d'Orange“ sukėlė revoliuciją kvapų pasaulyje, norėdami parodyti, kad jiems pabodo kurti vienodus kvepalus pagal mados namų ar kompanijų užsakymus. Kraujas, ašaros, prakaitas – tai tik maža dalis šokiruojančių sudedamųjų dalių, kurios buvo naudojamos kuriant šiuos kvepalus.

3. Manote, kad kvepalai yra bespalviai ir juos galima tik užuosti? Britų dizainerių komanda „Boudicca“ metė iššūkį savo kolegoms ir sukūrė neįprastus kvepalus „Wode Paint Fragrance“. Vos tik jais pasikvėpinus, ant kūno, drabužių ar kitų vietų, kur pateko kvepalų, išryškėja mėlyna spalva. Tačiau kvepalų kūrėjų atstovas tvirtina, jog jaudintis nereikėtų, nes po kelių sekundžių mėlyna spalva išnyksta ir lieka tik malonus aromatas.

4. Kvepalai „Ageless Fantasy“ buvo praminti „jaunystės eliksyru“. Anot „Harvey Prince“ prezidento Kumaro Ramani, kvepalų sudedamosios dalys veikia smegenų sritį, kuri atsakinga už emocijas, ir blokuoja racionalias mintis. Šiuo aromatu pasikvėpinusi moteris esą jaučiasi ne tik jaunesnė, bet priverčia aplinkinius manyti, kad jai gerokai mažiau metų, nei rodo įrašas asmens dokumente. Tik pasirodžius šiems kvepalams prabangioje Londono parduotuvėje „Harvey Nichols“, nusidriekė didelė pirkėjų eilė, tik gaila, kad laiko niekas nesustabdys...

5. Tik pasirodžius legendinės roko grupės „Kiss“ kvepalams, užsienio interneto portaluose pasirodė kritiški vertinimai ir pašaipios antraštės, skelbiančios, kad "žibalas ir pasenęs alus dar niekada nekvepėjo geriau". O ne viename straipsnyje apie „Kiss“ kvepalus buvo galima rasti kandžių pamąstymų: „Kas gali norėti kvėpintis kvepalais, skirtais keturiems prakaituotiems vyrukams su demonišku makiažu?“. Nepaisant visko, šie keisti kvepalai vis dėlto gerbėjų surado.

6. „Penn State“ kvepalai išsiskiria tuo, jog buvo sukurti specialiai Pensilvanijoje esančiam universitetui „The Pennsylvania State University“. Tiek vyriškų, tiek moteriškų kvepalų buteliukų ir pakuočių apipavidalinimui buvo naudojami skiriamieji universiteto ženklai: liūtas, balta bei mėlyna spalvos. Pats kvapas apibūdinamas kaip klasikinis ir elegantiškas. Galima tik spėlioti, ar visi Pensilvanijos universiteto studentai ir dėstytojai sąžiningai kvėpinasi tik šiais kvepalais.

7. Visame pasaulyje garsaus mėlynojo pelėsinio sūrio „Stilton“ gamintojų asociacija „Stilton Cheese Makers“ nusprendė pradžiuginti šio sūrio gerbėjus ir išleido kvepalus „Eau de Stilton“ su pelėsinio sūrio skleidžiamu aromatu. Jeigu bent kartą ragavote mėlynąjį pelėsinį sūrį, tikriausiai sutiksite, jog šio sūrio skleidžiamas aromatas, švelniai tariant, neatrodo tinkamas kvepalams. O gamintojai nepasiduoda: "Jeigu jūs galite tai valgyti, tai kažkas gali norėti taip kvepėti“.

8. „Smell of Books“ nusitaikė į knygų mėgėjus ir jiems pasiūlė specialius kvepalus: norintiems pajusti senovinės knygos dvasią - „Classic Musty Scent“; mėgstantiems naujos knygos kvapą - „New Book Smell“. Na, o specialiai moterims privilioti buvo sukurtas kvapas „Scent of Sensibility“. Teigiama, jog šis jausmus ir emocijas žadinantis kvapas tarsi "primena anglų rašytojos Jane Austen romanus ir tiesiog sukuria ypatingą aurą".

9. Kalbama, kad sukurti kvepalus „Twilight“ įkvėpė garsus Stephenie Meyer romanas „Twilight“, kuriame pasakojama apie septyniolikmetę Bella Swan, įsimylėjusią vampyrą Edwardą Culleną bei patyrusią daug kraują stingdančių nuotykių. Šie neįprasti kvepalai skirti visiems romano gerbėjams ir, kaip teigiama, įkūnija romane pasakojamą istoriją.

Kvepalų buteliukas primena raudoną obuolį, o ant jo puikuojasi užrašas: the forbidden fruit tastes the sweetest (uždraustas vaisius yra saldžiausias). Tačiau yra vienas „bet“: netrukus daugelis atkreipė dėmesį, jog buteliukas tiesiog neįtikėtinai panašus į mados namų „Nina Ricci“ kvepalų „Nina“ buteliuką. Kaip ir reikėjo tikėtis, šio panašumo mados namai nepraleido pro akis ir pateikė solidų ieškinį, kurio bendra suma siekė 10 milijonų dolerių. Jeigu šie kvepalai ir nespėjo sužavėti romano gerbėjų, tai bent jau skandalą tikrai sukėlė.

10. „Smiley“ kvepalai, dar vadinami antidepresantais ar laimės užtaisu, pasaulį išvydo po daugybės mokslinių tyrimų. Šie kvepalai dėl juose esančių veikliųjų medžiagų, veikia smegenis ir, kaip sako kūrėjai, sugrąžina šypseną net ir labai nelaimingiems žmonėms. Žinoma, kaip ir bet kuris kvapas, šis taip pat ilgainiui išgaruoja...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nesumeluotas emigracijos veidas, apie kurį drįsta prabilti ne kiekvienas lietuvis: buvome tikri vergai (78)

Dunganone sutiktas lietuvis Romualdas pasakoja, kad pirkdamas lėktuvo bilietus už skolintus pinigus...

Žinomos įmonės darbuotojai atsitrenkė į sistemą: bandė atgauti skolas, o atsidūrė spąstuose (94)

Optikos salonus valdančios įmonės darbuotojai bandydami atgauti iš darbdavio susidariusias...

Veryga: be pokyčių rajoninės ligoninės pačios užsidarys (2)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neigia būgštavimus, kad siūlymu įvesti...

Užsiminė apie potvynių grėsmę: dalis Lietuvos gali atsidurti po vandeniu (64)

Žiema kol kas trauktis neketina. Antra sausio mėnesio pusė prognozuojama tokia pat šalta, o ir...

Profesorius Skurvydas papasakojo apie natūralų vaistą: apsaugo nuo Alzheimerio, depresijos ir kitų 24 lėtinių ligų (31)

Lietuvos sporto universiteto ( LSU ) profesorius Albertas Skurvydas išsamiai, bet paprastai...

Baisiausią smurto ataką išgyvenusio miestelio gyventojai po „Brexit“ balsavimo: tai katastrofa (5)

Sorcha McAnespy Theresos May „Brexit“ susitarimo pralaimėjimą įvardija vienu žodžiu...

Devintame Dakaro greičio ruože lietuvių viltys nesudužo – išsaugotos rekordinės pozicijos atnaujinta 00.57 val. (466)

Tokios dienos, koks buvo devintasis Dakaro ralio etapas, nesitikėjo, matyt, niekas. Jeigu...

Parduoda dviračių gamyklą „Baltik vairas“

Rizikos kapitalo valdymo įmonė „ LitCapital “ parduoda 2014 metais įsigytas Šiaulių...

Į medikų rankas pateko kone mirtinai girtas paauglys

Policijos pareigūnai vieną po kito gavo tris pranešimus, apie į ligonines atvežtus vaikus, kurių...

Niekas taip greitai nesmenga, kaip šis 15 milijonų gyventojų turintis miestas (13)

Vienas labiausiai apgyvendintų Vakarų Azijos miestų smenga žemėn precendento neturinčiu greičiu.