Paskutinį kovo savaitgalį Kauno restorane-klube „Combo“ vyko jau devintasis mados šou „Apkalbos 2007”. Šiais metais mados šou tapo tarptautiniu, nes sulaukė svečių ne tik iš Suomijos, bet ir iš Latvijos dailės akademijos.
P.Žukauskaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.
Inga Šulce pristatė vyrišką avangardo kolekciją „Wild summer“ („Laukinė vasara“), kuri skirta vyrui, mėgstančiam vėjo, gamtos ir laisvės derinį; Inga Taurina „Be in blossom, iron!” (“Geležis, skęstanti žieduose“), pagrindinis akcentas – autentiška geležinė pasaga, kuri nuo neatmenamų laikų yra laimės simbolis. Suomės: Maiju Kangasniemi kolekcija atspindėjo pavadinimą „Liūdnas“, Sofia Fred – „Cirkas“, Lotta Mönkäre „Prieš saulės šviesą“ (Before the Sunlight).


K.Narbutaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Šiemetinėse “Apkalbose” dalyvauti panoro beveik 30 Kauno Kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino studentų bei absolventų, iš kurių buvo atrinkta 12 įdomiausių, originaliausių kolekcijų (daugiausia baigiamojo kurso (III) absolventai). Renginio svečiai (be užsieniečių) – Vilniaus kolegijos studentai Audrius Ražanauskas ir Edita Baranovič, VDA magistrantė Sandra Derkintytė, apatinio trikotažo dizainerė Jurgita Stakauskaitė, Kauno kolegiją baigusios studentės Ina Grigaliūnaitė ir Aušra Bogušaitė.


I.Šulce. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Konkrečių reikalavimų kolekcijų kūrimui nebuvo, nes tai ne konkursinis mados šou, todėl buvo pristatytos įvairaus pobūdžio kolekcijos, kuriose jaunieji mados diktatoriai laisvai išreiškė savo mintis, pristatė madą kaip meno formą: avangardą (Inga Šulce, Audrius Ražanauskas, Rita Radavičiūtė), daug rankų darbo reikalaujančius darbus (audinių dekoravimas, dažymas, siuvinėjimas, balinimas) – Kristina Narbutaitė, Jurgita Zokaitytė, Iveta Andrijaitytė, Rūta Dapšytė, Danguolė Agliniškytė, Marija Botyriūtė, apatinį trikotažą – Jurgita Stakauskaitė. Vyrų aprangai dėmesį skyrė Andrius Sergejenko (kolekcija „Nepalenkiamas romantikas“), Inga Šulce ir Audrius Ražanauskas.


R.Radavičiūtė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Kauno kolegijos studentė Rita Radavičiūtė pristatė kolekciją „Šukės neša laimę“. Tai futuristinė kolekcija, kuria norėta parodyti, jog sudužęs veidrodis nėra blogas ženklas. Pakanka koja paspirti jo šukes, kad išvystum kitokį atspindį – kitokią realybę. Žvelgdamas į sveiką veidrodį ir klausdamas, kas pasaulyje gražiausias – atsakymo nerasi, tik šukės parodo, kad to vienintelio gražiausiojo nėra - jų yra neaprėpiama daugybė.


K.Narbutaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Kristinos Narbutaitės (Kauno kolegija) kolekcijoje „Kitokia TU“ žiūrovai pamatė merginą, priverčiančią į save atkreipti dėmesį. Siluetai, išryškinantys figūrą, akcentai, pabrėžiantys moteriškumą, paprastų vienspalvių audinių dažymas ir balinimas – originalu, gražu, įdomu.


D.Agliniškytė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Danguolės Agliniškytės (Kauno kolegija) kolekcijos „Jaunoji ledi“ herojė irgi trokšta būti pastebėta – joje slypi jaunatviškumas ir žavesys. Dažyta medvilnė ir džinsas suteikia moteriškumo ir elegancijos.


A.Sergejenko. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Andriaus Sergejenko (Kauno kolegija) kolekcija „Nepalenkiamas romantikas“ skirta romantiškiems vyrukams. Tvirta laikysena ir tarsi akmeninis veidas giliai viduje slepia romantinį polėkį.


T.Jankauskaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Toma Jankauskaitė (Kauno kolegija) savo kolekcija „Truputis žavesio“ klausia: „Ar žinote, kas yra žavesys? Tai galimybė gauti atsakymą, neuždavus konkretaus klausimo.“ Šios kolekcijos drabužiai padovanoja asmenybei truputį žavesio, kad ji visur gautų teigiamą atsakymą ir būtų visų mylima, pastebėta ir įvertinta.


J.Stakauskaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Mados šou viešnia Jurgita Stakauskaitė pristatė seksualių apatinukų kolekciją.


S.Derkintytė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Vilniaus dailės akademijos studentė Sandra Derkintytė kolekciją „Lietaus suviliotos“ skiria jaunatviškai, charizmatiškai moteriai. Ji nuotykių ieškotoja, noriai nerianti į gamtos stichiją, kviečianti pasivaikščioti lietaus gūsiams siaučiant.


Pagrindinė kolekcijos idėja – gatvės stiliaus lietpaltis, suteikiantis ne tik laisvumo, patogumo, jaukumo jausmą, bet ir pilnai atliekantis savo paskirties funkcijas – patikimai apsaugantis nuo lietaus.


M.Botyriūtė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Kauno kolegijos auklėtinė Marija Botyriūtė flirtuoja, kurdama darbo aprangą. Juk kiekviena darbais užsivertusi moteris svajoja trumpam pasprukti nuo darbų rutinos. Geriausias tam metas - darbo popietė. Kolekcijoje „Sekretorės popietė“ persipina griežtos, individualios moters linijos su nerūpestingumu.


P.Žukauskaitė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Palmyra Žukauskaitė (Kauno kolegija) savo kolekcija pasakoja mums savo lengvą ir skaidrų pavasario sapną. Kolekcija „Baltas pavasario sapnas“ – tai subtili elegancija ir trapus švelnumas...


A.Stukaitė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Agnės Stukaitės (Kauno kolegija) kolekcija „Tarp dangaus ir žemės“ - tai trumpas pasimatymas su angelais. „Daugelis mūsų tiki tik tuo, ką gali paliesti.. O jeigu sutiktume angelą, ar patikėtume?“,- kalusia dizainerė.


S.Fred. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Šiais metais mados festivalyje dalyvavo net trys viešnios iš Karelijos universiteto (Suomija): Lotta Mönkäre pristatė kolekciją „Prieš saulės šviesą“ , Maiju Kangasniemi“Liūdnas” ir Sofia Fred - kolekciją „Cirkas” .


J.Zokaitytė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Jurgitos Zokaitytės (Kauno kolegija) kolekcija „Zebras“ - tai juodai balta drabužių kolekcija, kupina elegancijos, moteriško žavesio, paslaptingo žvilgsnio ir zebro alsavimo.


R.Rimaitienė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Renata Rimaitienė (Kauno kolegija) siūlo naują stilių atspindinčias turtingas idėjas. Kolekcijos „Nauja paslaptis“ pagrindinis bruožas - augaliniai vingiai ir ažūriniai nėriniai, išraiškingai pabrėžiantys stilių, subtiliai derinami su puošniais aksesuarais. Nenuspėjamojoje idėjų mugėje bandome apčiuopti tai, kas kiekvienam iš mūsų artimiausia. Madoje juk nieko nėra pastovaus...


R.Dapšytė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Kauno kolegijos studentė Rūta Dapšytė mėgsta natūralumą ir kurdama naudoja liną, medvilnę, vilną. Audiniai dažyti šibori technika, spalvos žemiškos. Kolekcija „Gamtos žingsniu“ skirta jaunatviškai, jautriai moteriai, kuri nori pabėgti nuo rutinos ir kasdienių rūpesčių.


I.Grigaliūnaitė ir A.Bogušaitė.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Ina Grigaliūnaitė ir Aušra Bogušaitė sako: „Labas rytas“ ! Nieko ypatingo, bet laisvė užburia. Leisk sau viską, atgimk iš naujo, atskleisk žavesį, jausmus... Labas rytas, aš jau pabudau...


A.Ražanauskas.  "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Audrius Ražanauskas iš Vilniaus kolegijos pateikia mums naują - „Hibrido teoriją“ . „Visos idėjos sukasi mūsų galvose, mintyse ir kompiuterių ekranuose. Reikia tik jas atrinkti iš daugelio, todėl mes siunčiame ekspedicijas į praeities gelmes ir keliamės į ateitį, ieškodami savųjų idealų, taip atrasdami dabarties skambesį“,- sako dizaineris.


E.Baranovič. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Edita Baranovič (Vilniaus kolegija) dalinasi savo asociacijomis, kilusiomis studijuojant istorinį kostiumą. „Didybės manija“ – tai drabužiai, turintys sielą, primenantys tuos laikus, kai moterys kruopščiai puošėsi, pabrėždamos savo moteriškumą ir paslaptingumą. Pusiau prigludę siluetai, ilgi sijonai, faktūrų deriniai, puošni apdaila – visa tai suteikia šansą šiuolaikinei moteriai jaustis karaliene.


I.Andrijaitytė. "Apkalbos 2007"
© E.Šemioto nuotr.

Iveta Andrijaitytė (Kauno kolegija) tapo „Paveikslą be rėmų“ . Kolekcijoje interpretuojami žymaus dailininko Klimto tapybos motyvai. Naudojami įvairūs audiniai. Akcentuojama tapyba ant šilko, medvilnės, derinama veltinio technika, trikotažas. Atskleidžiamas jautrumas, lengvumas, laisvumas.


"Apkalbos 2007". Nuotraukų albumas. 2 dalis
"Apkalbos 2006". Nuotraukų albumas_1
"Apkalbos 2006". Nuotraukų albumas_2

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įsiutintas tėvas prabilo apie dvigubus standartus: valstybei moki sąžiningai, o ji sudaužo vaiko atostogų viltis (12)

Garantijos, kad labai skubiai prireikus paso, jis bus pagamintas per vieną dieną, niekas nebeteikia,...

Infektologė išvardino lemtingas klaidas, kada gripas tampa mirtinais spąstais (4)

Penktą ir šeštą šių metų savaitę Lietuvoje sergamumas grip u ir ūmiomis viršutinių...

Įtariama, kad Santaros klinikų atstovai reikalavo atlygio dėl itin stambių viešųjų pirkimų papildyta Santaros klinikų komentaru (515)

Virš Santaros klinikų pakibo rimtas galimos korupcijos šešėlis. Pareigūnai įtaria, kad klinikų...

Ušackas: turime suprasti, kad mes Rusijos nepakeisime (209)

Buvęs Europos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas , kalbėdamas apie vykstančias diskusijas...

Uždaryta automagistralė Kaunas–Klaipėda: apvirtęs miškavežis užtvėrė kelią nukreipiamas eismas per Žemaičių pl. (39)

Trečiadienį Tauragės policija pranešė, kad automagistralėje Kaunas–Klaipėda, netoli...

Net ir be dviejų žaidėjų likę turkai nebijo „Žalgirio“: norime revanšo ir pergalės (4)

Keturios pergalės iš eilės, tarp jų – prieš Eurolygos čempioną Stambulo „Fenerbahče“...

Nelįsk į uodegą valdžiai – pasidaryk pats: dvilypės reputacijos rajone kurs kultūros centrą (1)

Alternatyvios muzikos ir meno bendruomenės planuose – koncertų ir parodų salės, muzikos įrašų...

Po Krymo aneksijos JAV kūrė slaptą karo su Rusija planą (36)

Po Krymo aneksijos Jungtinės Valstijos kūrė slaptą karo su Rusija planą. Tai atskleidė buvęs...

Deividas Meškauskas sportinius šokius iškeitė į operos sceną

Šiandien dažnai girdime ir matome dainuojančius šokėjus, ar šokančius dainininkus, tačiau tai...

Ekonomikos mokytojai: tėvai vengia su vaikais kalbėti apie pinigus (10)

Tyrimai rodo, kad lietuvių – tiek moksleivių, tiek suaugusiųjų – ekonomikos ir finansinio...