Pirmoji pamoka - fizika. Jis pavėluoja 15 minučių. Į klasę įeina su striuke, pasisveikina ir atsisėda į galinį suolą. Išsitraukęs ausinuką pradeda piešti drabužių modelius. “Yra tokia mokytoja, kuri per kontrolinius atneša man saldainių - aš vis tiek nieko nemoku ir nerašau”, - pasakojo Gargždų “Vaivorykštės” gimnazijos abiturientas Andrius Žiūra.
Siuvimas, siūlai, siūti
Praėjusiais metais vaikinas debiutavo konkurse “Skrisk, sparnuotoji kūrybos paukšte!” ir jį laimėjo. Dabar gimnazistas rengiasi pavasarį vyksiančiam konkursui “Krištolinė adata”.

Tikisi laimėti

Nekreipdamas dėmesio į tai, jog pažymių iš lietuvių kalbos vidurkis - nepatenkinamas, jis visas jėgas skiria artėjančiam konkursui. Jaunasis dizaineris kartais net naktimis nemiega. “Pavyzdžiui, šiąnakt braižiau marškinėlių brėžinius, sukūriau kelias detales naujai kolekcijai. Iki kovo 15 dienos reikia nusiųsti pasiūtų drabužių fotografijas su aprašymais. Kiek žinau, ten dalyvaus apie 100 dizainerių iš visos Lietuvos, bet bus atrinkta tik 16 kolekcijų, kurių autoriai varžysis toliau. Aišku, tikiuosi patekti tarp geriausiųjų, nes kitaip nebūtų tikslo dalyvauti”, - sakė Andrius.

Kolekcija jam kainuos apie 3 tūkstančius litų.

Kolekcija su sąvaržėlėmis

“Kartą, kai mokiausi ketvirtoje klasėje, su tėvais ir sese išvažiavome pirkti džinsų. Parduotuvėje pamačiau raudonas džinsines kelnes ir šiaip ne taip išprašiau, kad man jas nupirktų. Tėvai gal pusę valandos atkalbinėjo, sakydami, kad jų nenešiosiu, nes tais laikais retas pirkdavo tokios spalvos džinsus”, - pasakojo moksleivis, kurio naujosios kelnės mokykloje patraukė visų dėmesį.

Nuo tada jis pradėjo nusipirktus drabužius puošti savo sukurtomis įvairiausiomis detalėmis. Mokydamasis dešimtoje klasėje Andrius pradėjo piešti drabužių modelius, o po metų dalyvavo konkurse “Skrisk, sparnuotoji kūrybos paukšte!” su savo kolekcija “Po nakties skraiste”.

“Kaip ir ką daryti, į galvą šauna netikėtai. Einu gatve, kažką pamatau, ir gimsta idėja. Kai kūriau tą kolekciją ir galvojau, kokia ji galėtų būti, atsitiktinai pažiūrėjau į dangų ir pamačiau žvaigždes. Taip sumaniau pavaizduoti nakties gyvūnus - pelėdas, vorus ir t. t. Šią kolekciją vienijo ir prie drabužių prisiūtos sąvaržėlės”, - pasakojo moksleivis.

Pirmieji pinigai - už drabužius scenai

“Kai pirmąkart laimėjau konkurse, visiškai “užsikabliavau”, todėl dabar dalyvausiu ir “Krištolinės adatos”, ir “Auksinės adatos” konkursuose”, - sakė neseniai pirmuosius pinigus užsidirbęs vaikinas. 400 litų jis gavo už trijų sceninių drabužių modelius, sukurtus naujai merginų grupei iš Klaipėdos.

“Sunkiausia yra nuspręsti, kiek pinigų prašyti už modelius”, - kalbėjo abiturientas, kurį dainininkų vadybininkams rekomenduoja pažįstama dizainerė.

Baigęs mokyklą jis pradės dirbti naujoje dizaino studijoje Klaipėdoje, taip pat lankys siuvėjų kursus, savarankiškai mokysis anglų kalbos, dalyvaus drabužių modeliavimo konkursuose, o kitais metais bandys išvažiuoti studijuoti dizaino į užsienį.

Žurnaluose idėjų neieško

Andrius nežiūri TV mados kanalų, o žurnalus stengiasi greitai perversti ir niekada nežiūri antrą kartą - nenori, kad užstrigtų kokia idėja.

Anksčiau jis mėgo šokti breiką, žaisti krepšinį. “Negalėčiau gulėti lovoje ir televizorių žiūrėti. Nepatinka skaityti knygas, bet žinau, kad būdamas senas parašysiu knygą apie save”, - kalbėjo Andrius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona teisybės ieško teisme: vienas skaičius sužlugdė visą gyvenimą (107)

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona pateikė apeliaciją,...

Paskelbtos teritorijos, kuriose jaunos šeimos galės gauti paramą būstui įsigyti (164)

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui...

Sostinės policija sulaikė išžaginimu įtariamą „alfą vyrą“ Airiną Arutiunianą paimti intymūs vaizdo įrašai; atnaujinta 15.22 (311)

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu pasivadinusį asmenį, viliojusį...

Ekspertai: po skandalingų įvykių Helsinkyje – grėsmė visai Europai (207)

Kaip ir visi Jungtinių Valstijų ir Rusijos viršūnių susitikimai, Donaldo Trumpo ir Vladimiro...

DELFI TV Gyvai: Donatas Motiejūnas – apie karjerą NBA ir krepšinio aktualijas

DELFI TV Gyvai konferencijoje trečiadienį 17.00 valandą viešės Kinijoje antrą sezoną...

Jautri ekspedicija aplink pasaulį: išvykusiems lietuviams primins, kad jų pasiilgome

Antradienį 13 val. DELFI TV Gyvai tiesioginės transliacijos metu pristatyta ekspedicija aplink...

Valančiūnas išvengė stambių mainų tarp Toronto ir San Antonijaus (5)

Jonas Valančiūnas turėtų likti Toronto „Raptors“ klube, kuriame ir pradėjo savo karjerą...

Nemato, už ką teisti Pijų, bet pro akis praslydo kitas rimtas skandalas (232)

Kol visų dėmesys yra nukrypęs į teisiškai pasmerktą bandymą įrodyti, kad „ Naisių vasara...

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (8)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dizainerė pataria, kaip įsirengti svajonių virtuvę (5)

Virtuvė neabejotinai viena svarbiausių erdvių namuose, todėl ši zona turi būti ne tik patogi,...