aA
Sekmadienio vakarą portretistė Grytė Pintukaitė pristatė pirmąją suknelių kolekciją „Rūbas asmenybei“, pažymėtą firminiu ženklu GRYTĖ FASHION: nuo istorijų apie žiurkių sugraužtus audinius, iki prabangių kraičio audinių.
Dailininkė Grytė Pintukaitė pristatė pirmąją savo kolekciją „Rūbas asmenybei“
© A.Lideikio nuotr.

Joje – 15 kūrinių, kuriuos realiu laiku savo esatimi įprasmino žinomos Lietuvos moterys, atlikdamos monospektaklius. Visos suknelės sukurtos dizainerę aplankius ypatingiems pajautimams – nė vienas audinys nebuvo specialiai pirktas konkrečiam sumanymui, o aksesuarai gimdavo netikėčiausiomis aplinkybėmis – kartais jais tampa realaus pasaulio objektai, pavyzdžiui, Grytės šuo Nesė, kuris šiandien buvo papuoštas ypatingu dizainerės rankomis sukurtu drabužiu.

Kūrėja, pristatydama savo naująją kolekciją, sako, kad „kiekvienas drabužis – unikali istorija, kalbanti apie vidinį pasaulį. Jei norite pajusti moters emocijas, įkūnytas kiekviename drabužyje, ir prisiliesti prie „čia ir dabar“ išgyvenamų, asmenybių realiu laiku atliekamų monospektaklių, atskleidžiančių, kad drabužį toliau kuria ir pratęsia tas, kas jį vilki, ši kolekcija gali būti jums artima“.

Joje daugybė unikalių raštų ir faktūrų audinių, turtingų istorija ir spalvine gama, – senovinės dovanos, įvairios kūrėjos radybos teatrų užkulisių „lobynuose“, močiučių palėpių atradimai – viskam Grytė Pintukaitė suteikė naują gyvenimą ir šiuolaikiškas formas.

Jos suknelės gali papuošti Moterį, kuri žino, ką DARO, ko NORI ir tiki savimi net tada, kai aplanko momentinė rezignacijos akimirka.
Kūrėjos sukneles, kaip gyvą paveikslą, kūrė talentingos balerinos NATALIJA DMUCHOVA ir ANASTASIJA SEMAŠKO.

Poetė RENATA ŽIŪKAITĖ atskleidė moters ir laiko santykį. Jos demonstruota suknelė turi ypatingą istoriją – iš pradžių Grytė ją kūrė sesei Gabrielei, bet sulaukusi nemažai kritikos, nusprendė nutolti nuo pirminės koncepcijos ir įkūnyti joje savas vasaros vizijas.

Galerijos555 erdvėje, tarp Grytės tapytų paveikslų, sužibėjo ir neįtikėtiną istoriją turintis rūbas – medžiaga, iš kurios sukurta suknelė „Trisdešimt gėlių“, buvo rasta močiutės palėpėjė, sugraužta žiurkių. Kūrėjai teko gerokai pasukti galvą, kaip išsaugotą unikalų audinį ir jį prikelti naujam gyvenimui. Receptas buvo rastas – suknelę išgelbėjo 30 gėlių.

Jaunimo dramos teatro aktorė DOVILĖ ŠILKAITYTĖ įkūnijo moteriškumo paieškas, minimalizmą kūryboje ir pristatė senovinio kraičio audinius, prabylančius tyla.

Smuikininkė DANIELĖ BREKYTĖ pasipuošė pačia naujausia kolekcijos RŪBAS ASMENYBEI suknele, dar kartą patvirtindama, kad Grytei viskas, kas mus supa, yra meno kūrinys. Ir nenustebkite, jei vietoje įprasto aksesuaro, kūrėja Jums pasiūlys mandoliną ar šuniuką.

Visur spėjanti mama ILONA LARIONOVA sulaužė nusistovėjusius standartus visa esybe deklaruodama, kad koketė su Viktorijos laikų suknele – cukrumi apibarsto pilko miesto kasdienybę.

Tango šokėja DAGNA ŠARVIENĖ atskleidė ypatingas moters pajautas, vizijas ir netikrumo akimirkas, subtiliai sulig kiekvienu šokio žingsneliu nugludindama Grytės kurtos aksominės suknelės švelnumą.
Atlikėjos GABRIELĖ PINTUKAITĖ IR AUŠRINĖ GARSONAITĖ moterims priminė, kad vienas iš svarbiausių gyvenimo rūbų yra skirtas vestuvėms. Kurdama nuotakų sukneles, Grytė Pintukaitė deklaruoja, kad moteris turi laisvai kvėpuoti!

Akordeonistė RASA MATULIŪKŠTYTĖ, pasipuošusi ekstravagantišku, tačiau gyvenimą gerbiančiu apdaru, savo buvimu ČIA IR DABAR patvirtino, kad svarbu viskas – nuo asmenybės, audinio, jo spalvų iki kūno dizaino!
Atlikėja INDRĖ LAUNIKONYTĖ dovanojo ne juodą juodos spalvos laiką, o laidų vedėja DILETA NENĖNĖ sukūrė ypatingą ryšį tarp asmenybės ir rūbo. Meilė viskam, kas GYVA.

Dailininkė MEDA NORBUTAITĖ prakalbino pačią pirmąją GRYTĖS PINTUKAITĖS sukurtą suknelę ir užmezgė su ja raudonai erdvėje besiplaikstantį ryšį.

Renginio vedėjai, komunikacijos specialistei Žydrei Dargužytei, Grytė patikėjo jai labai brangią suknelę, išgyvenusią ypatngą istoriją – tai bene daugiausiai kartų perkurtas dizainerės drabužis – Grytė norėjo rūbą tobulinti tol, kol jis ras savitą išraišką kūrybiškame laike.
Sukūrusi daugybę išskirtinių kūrinių, GRYTĖ PINTUKAITĖ, likus kelioms dienoms iki kolekcijos pristatymo, suprato, jog viskas, kas sukurta, preciziškai tiko šio vakaro modeliams, o autorei neliko nei vienos suknelės.

Per naktį pačiai savo rankomis sukurti ypatingą apdarą – iššūkis, bet tik ne Grytei. Likus kelioms valandoms iki kolekcijos pristatymo, penkioliktas kolekcijos drabužis buvo BAIGTAS!

„Kolekciją kūriau ilgai, nes kiekviena suknelė turi savo unikalią, išlauktą istoriją. Nei vienos medžiagos nesu specialiai pirkusi konkrečiam tikslui, visos medžiagos pačios pas mane „atėjo“ – tarp jų daugybė unikalių raštų ir faktūrų audinių, turtingų istorija ir spalvine gama – senovinės dovanos, įvairios radybos teatrų užkulisių „lobynuose“, močiučių palėpių atradimai – viskam suteikiu naują gyvenimą ir šiuolaikiškas formas. Renginyje laukiame ir vyrų, kurių buvimas šalia kūrybiškų moterų, dar stipriau viską įprasmina“, – pasakoja G. Pintukaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš Italijos grįžusią vaiko motiną nustebino mokytojų prašymas: apie kokius nors tyrimus net nėra kalbos (55)

Praėjusį šeštadienį iš atostogų Italijoje grįžusi moteris labai nustebo, kai pirmadienį jos...

Užkalnis. Geriausia apsauga nuo koronaviruso – malda, blaivybė, viešos protesto akcijos (22)

Žinoma, kai kas gali nesutikti. Gal pasirodys, kad maldos, ir dar transliuojamos per TV, nelabai...

„Žalgiris“ prašo italų nevykti į Kauną, pasilieka teisę neįleisti į areną (335)

Trečiadienį Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo Europoje, Kauno...

Ekstremali situacija Lietuvoje: ką tai reiškia praktiškai? (342)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje priėmė sprendimą paskelbti ekstremalią situaciją ruošiantis...

Justinos kalytė iš miško grįžo su 42 erkėmis: vilnietė turi patarimą visiems gyvūnų šeimininkams

Su šunimis pasivaikščioti išėję šeimininkai sutinka vis daugiau erkių – kailyje...

Lietuvoje galioja 13 specifinių lengvatų: galvoja, kurias naikinti pirmiausia (72)

Ateina metas atsisakyti rinkos iškraipymus skatinantį mokestinių lengvatų taikymą iškastiniam...

Įtartina tyla dėl koronaviruso Rusijoje: į akis krenta kelios iškalbingos detalės (767)

Naujų atvejų neužfiksuota, rekomendacijos bei kitos prevencinės priemonės veikia: koronavirusui...

Tapinas paviešino neįtikėtiną koronavirusą įtarusio lietuvio istoriją: uždaro į tokį kambariuką, išeiti negalima net į tualetą Santaros klinikos pateikė visai kitokią versiją (111)

Koronavirusui įsisukus į Europą, iškilo reali grėsmė sulaukti viruso atvejo ir Lietuvoje....

Jeigu nežinosite, kaip valyti savo grindis, jas sugadinsite: kiekviena danga reikalauja kitokios priežiūros (1)

Priklausomai nuo grindų dangos, būtina parinkti tinkamą valymo būdą, juk netinkamai valomos...

Precedentas: Airija atsisakė priimti Italijos regbininkus atšaukiami įvairūs čempionatai (6)

Kovo 7 ir 8 dienomis Airijos sostinėje Dubline turėjusios vykti vyrų ir moterų „Šešių...