Moterims batų tikriausiai niekada nebus gana. Kultinio serialo „Seksas ir miestas“ herojės Kerės manija batams nesvetima ir realiame pasaulyje gyvenantiems – batų spintoje turi būti kuo daugiau ir kuo originalesnių.
Moteriški bateliai
© Corbis
Pakalbinome keturias gyvenimo būdu, stiliumi, darbais skirtingas moteris, kurias jungia vienas bendras bruožas - meilė batams.

Nebijo eksperimentuoti

Inga Buividaitė
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

„Metropolitan“ modelių namų vadovė Inga Buividaitė kiekvieną sezoną atnaujina savo batų kolekciją:“Norisi atrodyti kitaip. Batai man kiekvieną kartą sukuria kitokią nuotaiką: vėjavaikišką, elegantiškai rafinuotą ar tiesiog kasdienišką. Aš esu atvira pokyčiams ir nebijau eksperimentuoti“.

Tokios klientės kaip I.Buividaitė norėtų kiekvienas pardavėjas – jei jau parduotuvė jai patiko, joje lankysis ir apsipirks nuolat.

„Negalima aklai vadovautis mada. Svarbu žiūrėti, kas žmogui tinka ir patinka, tai ir bus madingiausia“, - teigė ji.

I.Buividaitės batai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Modelių namų vadovė palygino save su populiariojo serialo „Seksas ir miestas“ heroje Kere: „Turiu viena silpnybę - tai prabangūs batai. Pamačiusi man patikusius batus aš tiesiog negaliu jų užmiršti, naują svajonę turiu įgyvendinti. Nors jų kaina būna didelė, save apraminu galvodama, kad dideli pinigai kviečia dar didesnius.

Tačiau kaip ir kiekvienam žmogui man būna fazės, kokių batų tuo metu norisi. Per Kalėdas, ieškodama batų, tinkamų Lietuvos klimatui, neatsispyriau „Casadei“ aulinukams. Artėjant pavasariui pamėgau ir įsigijau šį tą iš „Giuseppe Zanoti ir „Vicini“ avalynės kolekcijos. Tai elegancijos ir rafinuotumo pavyzdys, su šiais batais jaučiuosi lyg ant sparnų“.

I.Buividaitės batai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Nors I.Buividaitės batų kolekcija nemaža, jos mėgstamiausi - jau prieš trejus metus pirkti lygiapadžiai „Gucci“ „balerinos“ tipo bateliai: „Malonu, kai matau, kad šį modelį vis dar gamina ir parduoda už didesnę kainą“.

I.Buivydaitė nevengia ir aukštakulnių, tačiau jie reikalauja ypatingo dėmesio: „Jei apsiausi aukštakulnius ryte, turi labai kruopščiai priderinti juos prie aprangos, kad neatrodytų lyg likai su jais nuo vakaro. Tačiau dažniausiai rytui renkuosi paprastesnius batelius, aukštakulnius palikdama vakarui“.

Aukštakulniais savęs nekankina

Viktorija Juchnevičiūtė
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Batų manija nesvetima ir pirmojo „Dangaus“ dalyvei Viktorijai.

„Paauglystėje, kai koja labai sparčiai augo, įpratau kiekvieną sezoną įsigyti naujų batų. Vėliau tiesiog nebeįsivaizduodavau, kad gali būti kitaip“, - pasakojo ji.

Kiek batų porų turi, Viktorija negalėjo pasakyti: „Jų tiek daug, kartais nueinu į sandėliuką ir randu kokius nors visai pamirštus batelius. Be to, mamos ir sesers toks pats batų dydis, todėl pasirinkimas didelis“.

Merginai svarbiausia, kad batai būtų patogūs: „Esu mažo ūgio, todėl buvo nemažai bandymų mane pastatyti ant aukštakulnių, tačiau su jais jaučiuosi nepatogiai, net nemoku gražiai vaikščioti. Galiausiai nusprendžiau savęs nekankinti ir rinktis tik patogius batus“.

Viktorijos draugas Natas jos pomėgiui pirkti batus ne tik neprieštarauja, bet ir pats yra padovanojęs batų porą kolekcijai papildyti.

Jei pamatysite dvi „Dangaus“ žvaigždes Viktoriją ir Augustę su vienodais batais, negalvokite, kad taip atsitiko netyčia.

„Kažkada pamatėme abiem patinkančius batus ir nusprendėme, kad būtų visai linksma įsigyti vienodą avalynę“, - kalbėjo Viktorija.

Batus modeliuoja pati

Gražių batų moterys pavydi „Yvos“ lyderei Natalijai Zvonkei. Visus scenai skirtus batus Natalija kuria pati. Ji nupiešia eskizą ir tuomet darbo imasi batsiuvys.

Natalija Zvonkė
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

„Scena ne ta vieta, kur gali vaikščioti taip pat, kaip gatvėje“, - sakė dainininkė.

Savo sukurtus batus Natalija nešioja ir kasdien, tačiau pastaruoju metu vis dažniau juos perka, mat „taip paprasčiau“. Tačiau jei parduotuvėse norimo modelio nėra, vėl tenka imtis kūrybos.

Labai klystate, jei negalite įsivaizduoti atlikėjos be aukštakulnių: „Smailius aukštakulnius renkuosi tik scenoje, šį sezoną tokių batų kasdienai net neturėjau. Rinkausi stambų aukštą kulną arba visiškai lygaus pado batus“.

N.Zvonkė juokėsi, kad užsukusi į svečius, draugė paprašė parodyti garsiąją batų kolekciją: „Nėra jų tiek daug. Kaip ir dauguma moterų, nusiperku naujus batus sezonui, o paskui jie tiesiog kaupiasi“.

Natalijos Zvonkės aukštakulniai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Geriems batams „Yva“ lyderė negaili išleisti didesnę sumą pinigų.

„Esu pirkusi batus už pusantro tūkstančio litų, tačiau tai buvo ilgi žieminiai batai, manau, kad tokia kaina normali. Jie visiškai pateisino lūkesčius“, - kalbėjo ji.

Atradusi gerus batus turguje ar prastesnėje parduotuvėje, dainininkė mielai juos įsigytų.

„Pati kažkada pardavinėjau batus. Manęs taip lengvai neapgausi, sugebu atskirti kokybišką avalynę, - pasakojo Natalija. - Tačiau tiesa yra tokia, kad rasti pigią kokybišką prekę yra labai sunku“.

Mieliausi tiek grupės lyderei, tiek kitoms narėms buvo daugelio pastebėti balti ilgaauliai batai su kristalais.

„Jie buvo labai mieli ir patogūs, tačiau negalime lipti į sceną visada su tais pačiais batais“, - su nostalgija jau nebenešiojamus mylimus batus prisiminė Natalija.

Batų dizainerę sužavėjo spalvos

Avalynės dizainerė Rūta Rimšelienė
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Dizainerei Rūtai Rimšelienei batų kūrimas tapo ne tik pomėgiu, bet ir darbu. „Studijų laikais labai mėgau „žaisti“ spalvomis, visi dėstytojai sakė, kad tai mano stiprioji vieta. Kažkada atsitiktinai pastebėjau, kad batai – tarsi popieriaus lapas, į kurį gali įsilieti spalvos“, - pasakojo ji.

Avalynės dizainerės R.Rimšelienės bateliai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Batų dizainerė visada domisi, kas šiuo metu yra madinga, bet kartais netgi specialiai daro priešingai arba bando mados tendencijas interpretuoti savaip.

„Tačiau nuo mados negali niekur toli pabėgti – iš naujausių kolekcijų užsisakau odas, kulnų, kurpalių formas. Nemadingų dalykų tiesiog negali gauti“, - kalbėjo R.Rimšelienė.

Pasak dizainerės, svarbiausia, kad batai žmogui patiktų ilgam: „Aš stengiuosi, kad mano kuriami batai nebūtų vienadieniai, nenoriu prisirišti prie laikotarpio. Pati turiu šešių ar septynių metų senumo batų, kuriuos mielai nešioju“.

Avalynės dizainerės Rūtos Rimšelienės batai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Namuose daug batų dizainerė nekaupia: „Jei prireikia, pasiimu ką nors iš kolekcijos. Batų kolekcijose dažniausiai pristatomi 37 dydžio batai - tokie greičiausiai ir išperkami. O mano koja palyginti didelė, taigi, pasirenku iš to, kas lieka“.

Paklausėme batų žinovės, kodėl žmonės vis dažniau renkasi batų dizainerio paslaugas?

„Kaip ir visur – jie ieško išskirtinumo. Jei kuriu batus, antrų tokių net norėdama nebepakartočiau, - teigė R.Rimšelienė. - Be to, žmonės atranda kažką naujo. Ateina ieškodami įprastų juodų batų, o išeina su spalvotais. Jei batus siuva dizainerė, galite nebijoti, kad sutiksite žmogų, avintį tokius pačius batus. Vis tiek kas nors gaunasi kitaip, net jei stengčiausi padaryti vienodai, man turbūt nepavyktų“.

Avalynės dizainerės R.Rimšelienės bateliai
© Posh.lt (R.Jonaitienės nuotr.)

Artėjančiam šiltajam sezonui dizainerė siūlo rinktis basutes su atviru kulnu ir pirštais.

„Seniau apsiauti basutes atvirais pirštais ant pėdkelnių būdavo beskonybės ženklas. Dabar daug kojinių gamintojų siūlo kojines, kuriose siūlė perkelta nuo pirštų į viršų, todėl toks variantas jau galimas. Žinoma, jei aplinka nėra labai griežtai reglamentuota“, - pasakojo R.Rimšelienė.

Šią vasarą merginos taip pat galės rinktis ilgaaulius, tačiau turi aiškiai matytis, kad jie yra skirti šiltajam sezonui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sveikatos apsaugos ministerija prekybą vaistais nusprendė keisti iš esmės (115)

Ar norėtumėte, jei skubiai prireikus vaist ų, pavyzdžiui, nuo galvos ar dantų skausmo,...

Naują lengvatą siūlo nepaisydami negailestingų įspėjimų (60)

Prieš 12 metų Valstybės kontrolės atliktas auditas pridėtinės vertės mokesčio lengvatų...

Amerikiečių smūgis privačiai Putino armijai: kas ji tokia ir kodėl pavojinga Rusijos kaimynams? (1190)

Jų ten nėra. Ši sparnuota, tiesa, ne visai tiksli Vladimirui Putinui priskiriama frazė apie...

Lietuvių kišenės visuomet buvo tuštesnės nei Vakarų europiečių (3)

Šiandienės Lietuvos žmonės labiausiai nerimauja dėl augančių kainų. Šalies ekonominė ir...

Specialistas atskleidžia, kodėl geriausia būstą pirkti žiemą (13)

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni...

10 lengviausiai auginamų daržovių

„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, - rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau...

Skirtingos vilnos rūšys – kuri geriausia?

Kai pagalvojame apie vilną, greičiausiai, pirma į galvą ateinanti mintis yra odą griaužiantys...

Ortopedas traumatologas įvardijo pagrindinį dalyką norint išvengti žiaurių žiemos traumų (1)

Žiemą žmonės traumas patiria ir dėl netinkamos avalynės, drabužių ar neatidaus augintinio...

Dirbančiųjų viltis dėl naujų mokesčių – didesnės algos (169)

Premjerui Sauliui Skverneliui tikinant, kad Vyriausybė pavasarį pateiks mokesčių reformos...

Orai: žiema pasispardys kaip reikiant – šals iki –20 laipsnių (8)

Antroje vasario pusėje žiema net neketina pasiduoti ir toliau demonsruoja savo charakterį –...