aA
Pilaitės mikrorajono vaikų žaidimų aikštelėse verda kova už būvį. Vienoje barikadų pusėje - tėvai, kitoje - šunų šeimininkai. Vaikus auginantys Pilaitės gyventojai kaltina keturkojų šeimininkus, kad šie vaikams skirtas aikšteles pavertė viešu savo augintinių tualetu, nors Smalinės gatvėje yra šunų vedžiojimo ir dresūros aikštelė.
Vaikų žaidimų aikštelės
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Į „15min“ redakciją su pagalbos prašymu kreipėsi Pilaitėje gyvenanti Asta. Pasak moters, Vydūno g. 18-ojo ir 20-ojo namų vidiniame kieme susirenka aplinkinių Pilaitės kiemų vaikai, tačiau jiems žaisti ir bėgioti lieka tik plytelėmis kloti takeliai.

„Į šoną net nebandykite kojos kelti, užlipsite ant išmatų, kurias palieka „tvarkingi“ keturkojų šeimininkai. Aikštelėje sužaliuoti bandanti žolė yra išdegusi nuo šunų šlapimo. Šunų šeimininkai ryte, dieną ir vakare vaikšto po žaidimų aikštelę, kol jų šunys atlieka visus gamtinius reikalus. Ir niekas nebaudžia šunų augintojų“, - pasakojo Pilaitės gyventoja.

Jai antrino ir Pilaitėje gyvenanti Rita, kurios teigimu, kone kas antra šeima turi šunį ir dauguma šeimininkų nesilaiko Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių. „Maža to, kad šunis vedžioja po žaidimų aikšteles, bet jų šunys būna be antsnukio, dažnai ir be pasaitėlių. Jau daugiau nei dešimt metų gyvenu čia, tačiau niekas nesiima jokių priemonių, kad sudrausmintų keturkojų šeimininkus“, - kalbėjo pasipiktinusi vilnietė.

„15min“ apsilankė Pilaitės vaikų žaidimo aikštelėse ir iš gyventojų išgirdo, kad šiame mikrorajone trūksta elementarios tvarkos.

„Žaidimų aikštelėse trūksta tvarkos. Tik pažiūrėkite, čia ne tik šunų ekskrementai, bet ir daugybė šiukšlių, stiklo šukių, betono nuolaužų. Žinoma, ne visi šunų šeimininkai surenka augintinių išmatas, tai priklauso nuo kultūros. Aš taip pat turiu šunį ir jį vedžioju, bet ne kieme, pro kiemą praeinu tik eidamas į garažą. Vedu savo augintinį į laukus ar važiuoju mašina kur į mišką. Visada su savimi turiu maišelį ekskrementams. Jei pamatau, kad kitas gyvūno šeimininkas jų nerenka, aš jį baru sakydamas, nejau nori, kad tavo vaikas įliptų į š...“, - „15min“ pasakojo su šuniu iš laukų grįžęs Pilaitės gyventojas.

Užkalbinta Janina teigė, kad Pilaitėje nėra kur šunų vedžioti. „Čia blogai ne tik vaikams, bet ir šuniukams. Naujos statybos plečiasi, o apie šunų aikšteles niekas nepagalvoja”, - sakė Janina. Paklausta, ar ji renka savo augintinio ekskrementus, moteris atsakė, kad, ėmus rinkti kitiems, ir ji pradės tai daryti. Aikštelėje tądien žaidę vaikai taip pat išreiškė savo nepasitenkinimą.

„Futbolo aikštėje būna daug išmatų, ypač po žiemos visa aikštelė jų pilna. Žaidžiame, kamuolys susitepa ir labai ilgai dvokia, nuvalyti kuo nėra“, - pasakojo aikštelėje kalbinti vaikai.

Pilaitės mikrorajono seniūnas Albinas Šniras apie šią problemą kalbėjo, kaip apie visos Lietuvos problemą. „Kiek kartų buvo sakyta, kad gyvūnų šeimininkai surinktų augintinių paliktus ekskrementus. Kai pamatau tokį pažeidėją asmeniškai - kviečiu policiją ir tą žmogų baudžia. Jei žmonės mato, kad po jų langais vedžiojami šunys, turi nelikti abejingi. Tokį niekdarį reikėtų paskųsti policijai“, - kalbėjo seniūnas.

A.Šniras tikino, darąs viską, kad sudrausmintų šunų augintojus. „Rašome daug skelbimų ir gyventojams primename apie Gyvūnų laikymo taisykles. Einame, žiūrime ir tikriname aikšteles, nes gauname nemažai anoniminių gyventojų skundų. Pastatyti lenteles? Kas bus, jei jas pastatysime visur? Vilniaus miestas taps lentelių miestu. Žmonės užsienyje išmatas susirenka ir be jokių lentelių“, - kalbėjo seniūnas.

Lenteles su užrašu „Vedžioti šunis draudžiama“ prie parkų ar kitų viešų vietų turi statyti Miesto ūkio departamentas. Pasak Pilaitės seniūno A.Šniro, ne kartą buvo prašyta, kad departamento atstovai sutvarkytų šunų vedžiojimo ir dresūros aikštelę Smalinės gatvėje, reikia tvorą suremontuoti, urnas šunų ekskrementams pastatyti. „Sulaukėme atsakymo - nėra lėšų“, - vardijo seniūnas.

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas teigė, kad šunų augintojų šeimininkų savivalę pažaboti planuoja gegužės mėnesio pradžioje pradedama akcija.

„Su policija darysime reidus, važinėsime po Vilniaus miestą ir žiūrėsime kaip gyvūnų augintojai laikosi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių, ar surenka augintinių paliktus ekskrementus. Žmonėms dalinsime maišelius jiems rinkti. Tiems, kas nesilaiko taisyklių, bus skiriamos baudos“, - apie būsimą akciją kalbėjo skyriaus vedėjas. Baudos dydis, pasak specialisto, priklauso nuo pažeidimo sudėtingumo ir gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių litų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Verslininkus džiugina vasaros rezultatai, o palangiškiams ji „šūdina“ (20)

Besibaigiančią vasarą vis daugiau Lietuvos gyventojų rinkosi poilsį pajūrio ir pamario...

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (704)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (160)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Ar žinote savo kraujo grupę: dvi iš jų – ypač išskirtinės, tačiau kurią turėti yra geriau moterims? (1)

Pirma, antra, trečia ar ketvirta; pliusas ar minusas? Taip daugelis nuo seno esame įpratę skirti...

Amerikietiško futbolo bendruomenė šokiruota: 29-erių NFL žvaigždė netikėtai baigė karjerą (1)

Lyg perkūnas iš giedro dangaus. Amerikietiško futbolo bendruomenę praėjusią naktį šokiravo...

Pasaulis kraustosi iš proto dėl šių dviejų interjero stilių: kurį rinktumėtės jūs?

Nuo interjero žanrų gausos kartais sukasi galva, tačiau šį kartą pakalbėsime apie du...

Nepraleiskite šito pro ausis: 9 patarimai būsimų pirmokų tėvams (2)

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, dalis būsimų pirmokų tėvų galbūt su jauduliu laukia mokslo metų...

Didžiausia rajono braškininkė atsisako uogų ir griebiasi valgomų gėlių (17)

Daugiau nei dvidešimtmetį braškes auginanti Gudelių kaimo gyventoja Vilija Rastauskienė sako,...

Londone viešųjų ryšių agentūrą įkūrusi lietuvė: reikėjo įrodyti, kad gali geriau nei britai (5)

Vilnietė Julija Jegorova nuo pat mažens svajojo apie tarptautinę žurnalistės karjerą ir aktyviai...